Norinka
04.02.13,18:39
Vedel by mi niekto poradit,syn ma uz tri exekucie,ma este teraz vyznam mu zrusit trvaly pobyt,aby som ochranila svoj hnutelny majetok?
MarcoM
04.02.13,17:41
trvalý pobyt má iba evidenčný charakter nezakladá tvojmu synovi právo na tvoj majetok a exekútor ti naň nemôže siahnuť.
Norinka
04.02.13,18:07
To viem,ale uz som toho tu tolko precitala.Aj to ze exekutor zoberie hodnotnejsie veci z bytu,ak nemam na ne blocek ci fakturu.
blavaciko
04.02.13,19:03
exekutor teoreticky moze vziat z bydliska povinneho uplne vsetko a pokial tie veci jemu nepatria, tak opravneny vlastnik musi preukazat vlastnicke pravo.

Pokial ti na dvere bytu zaklope exekutor a bude chciet vojst, spytaj sa ho, na zaklade coho usudzuje, ze trvaly pobyt je zrovna v tvojom byte. Na jednej adrese moze byt viacero bytovych jednotiek a trvaly pobyt sa zapisuje ako ulica a cislo, malokedy aj cislo bytu.
Tymto sa ale len ziska trosku casu, dolezite je cim skor splatit vsetky zavazky.
buchač
04.02.13,19:17
To viem,ale uz som toho tu tolko precitala.Aj to ze exekutor zoberie hodnotnejsie veci z bytu,ak nemam na ne blocek ci fakturu.

exekutor teoreticky moze vziat z bydliska povinneho uplne vsetko a pokial tie veci jemu nepatria, tak opravneny vlastnik musi preukazat vlastnicke pravo.
Nie je jasné , že koľko má syn rokov ...

Bol by som ale zvedavý , ako exekútor dokáže , že tie hodnotnejšie veci sú potomka a nie rodiča ???
Respektíve naopak ???
Povedzme , že decko má do tých 25 rokov ...žilo u mňa , nikde nepracovalo a tým pádom neprispievalo do domácnosti ( toto sa dá predsa dokázať dokladovaním z Úradu práce )...
Všetko je rodičov a nie potomka ...

Povedz mi , že kto drží bločky od tých vecí dlhšie ako je doba záruky ???
...lebo ja nie ...či ??? ;)
Norinka
04.02.13,19:25
Byvame v rodinnom dome,takze toto nepojde.A nema ani pracu takze sa to bude s nim tahat donekonecna,ale je dospely a moje dohovarania uz sa minaju ucinku,dakujem za radu.
Norinka
04.02.13,19:28
Syn ma 20,ved prave on nemusi dokazovat co je jeho a ja musim-tomuto sa chcem vyhnut zrusenim trvaleho pobytu,len ci nieje uz neskoro.
buchač
04.02.13,19:35
Byvame v rodinnom dome,takze toto nepojde.A nema ani pracu takze sa to bude s nim tahat donekonecna,ale je dospely a moje dohovarania uz sa minaju ucinku,dakujem za radu.
Pokiaľ syn nevlastní žiaden podiel na dome , exe utrie nos ...

Syn ma 20,ved prave on nemusi dokazovat co je jeho a ja musim-tomuto sa chcem vyhnut zrusenim trvaleho pobytu,len ci nieje uz neskoro.
Zrušíš - nezrušíš ...vsio rovno ...
Tebe v podstate nič nemôže exe ...

Čo by polepil s tými svojimi nálepkami ???
Nábytok ...postele , skrine ...???
Elektronika ???...nuž povedzme , že niečo by aj mohol ...na veci osobnej potreby ale nárok nemá ...
Ak by bola nejaká starožitnosť k dosahu rúk exekútora , nuž asi by nemal šanc ...
Etcetera , etcetera ....
blavaciko
05.02.13,00:47
Nie je jasné , že koľko má syn rokov ...

Bol by som ale zvedavý , ako exekútor dokáže , že tie hodnotnejšie veci sú potomka a nie rodiča ???
Respektíve naopak ???
Povedzme , že decko má do tých 25 rokov ...žilo u mňa , nikde nepracovalo a tým pádom neprispievalo do domácnosti ( toto sa dá predsa dokázať dokladovaním z Úradu práce )...
Všetko je rodičov a nie potomka ...

Povedz mi , že kto drží bločky od tých vecí dlhšie ako je doba záruky ???
...lebo ja nie ...či ??? ;)

bohužiaľ zákon č. 233/1995 o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti nevraví o veciach povinného, ale o veciach nachádzajúcich sa v byte povinného. Sú možnosti ako to obísť, ale všetky sa riešia až v následnom súdnom spore.
buchač
05.02.13,05:46
bohužiaľ zákon č. 233/1995 o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti nevraví o veciach povinného, ale o veciach nachádzajúcich sa v byte povinného. Sú možnosti ako to obísť, ale všetky sa riešia až v následnom súdnom spore.
...veď v poriadku - beriem ...

Ibaže majiteľom bytu je rodič a nie dieťa - povinný ...
Dupľom potom v takom prípade , ak je dieťa do 20 rokov ( syn zadávateľky ) ...
Exekútor by musel byť fakt na hlavu , ak by začal lepiť svoje značky na tie veci v byte ....( poniektorí ale takí sú )...
blavaciko
05.02.13,09:38
...veď v poriadku - beriem ...

Ibaže majiteľom bytu je rodič a nie dieťa - povinný ...
Dupľom potom v takom prípade , ak je dieťa do 20 rokov ( syn zadávateľky ) ...
Exekútor by musel byť fakt na hlavu , ak by začal lepiť svoje značky na tie veci v byte ....( poniektorí ale takí sú )...

presne o tom to je, ze de facto by v ktorom byva, nie je bytom povinneho... lenze podanie namietky nema na vykon exekucie odkladny charakter (vo vacsine pripadov)