Norinka
04.02.13,19:02
Vlastnim staru ladu,ktora mi uz asi 5 rokov hrdzavie na dvore,co s nou?Treba to odhlasit?Asi dva roky som ju pouzivala a platila zakonnu poistku,ale odvtedy nic.Dakujem za radu.
avalik
04.02.13,18:16
http://www.minv.sk/?vyradenie-vozidla-z-evidencie

NEZAPLATILI STE POISTNÉ?
Čo najskôr kontaktujte svoju poisťovňu a dlžné poistné doplaťte!

Ak dôjde k poistnej udalosti v období, v ktorom poistený mešká so splátkou poistného, poisťovňa môže vymáhať čiastočné alebo aj úplné preplatenie škody.

Ak ste povinné zmluvné poistenie neuzavreli, porušili ste zákon, Slovenská kancelária poisťovateľov škodu poškodenému uhradí a v spolupráci s políciou si bude voči Vám celú škodu nárokovať (regresovať). V prípade porušenia zákona z dôvodu neplatenia PZP (počas celej doby prevádzky motorového vozidla) Obvodný úrad Vám môže udeliť pokutu (aj za niekoľko rokov spätne) až do výšky 3319.40 EUR (100 000.24 Sk).

Ak poistná zmluva zanikla z dôvodu nezaplatenia poistného je držiteľ/majiteľ vozidla povinný uzavrieť PZP na zvyšok poistného obdobia v tej istej poisťovni, v ktorej poistenie zaniklo pre neplatenie.

Či máte stále platné povinné zmluvné poistenie na Vaše auto si môžete overiť na stránke Slovenskej kancelárie poisťovateľov www.skp.sk (http://www.skp.sk).
misoft
04.02.13,23:33
Vlastnim staru ladu,ktora mi uz asi 5 rokov hrdzavie na dvore,co s nou?Treba to odhlasit?Asi dva roky som ju pouzivala a platila zakonnu poistku,ale odvtedy nic.Dakujem za radu.
Hrdzavie? Do šrotu s ňou, dostaneš lajstro o ekologickom zlikvidovaní vraku, šup s techničakom a EČV na DI a odhlásiť - bude po tejto stránke pokoj.
PZP - to je iný prípad. Ak na to prídu - zacáluješ. Ak nie - máš vyhrané. Ale držať 5 rokov hrdzavú trosku na dvore :eek:.
Ferdosondo
05.02.13,04:29
Minule o tom hovorili v televíznych novinách. Začali posielať výzvy na zaplatenie pokút aj pre takéto prípady ako máš Ty. Boli to slušné pálky. Nikoho nezaujíma, či auto stojí na dvore, alebo jazdí. Je v evidencii, teda treba platiť poistné.
Že vraj až 20% áut je nepoistených, alebo neplatia, čo je si myslím privysoké číslo.
draik
05.02.13,13:26
Nejde len o pokutu za chýbajúce PZP. Po prepojení databáz hrozí pokuta za chýbajúcu STK a EK (166 eur na každú).
Katy a R
05.02.13,13:36
bubkoch
05.02.13,17:19
pri odhlaseni musi na policii musi predlozit bielu karticku - potvrdenie o uzavretom PZP ...
takze auto bez toho ani neodhlasi ... smola, poistky bude musiet doplatit plus sa moze modlit aby mu neprisiel pozdrav o obvodneho uradu (rozumej pokuta) :D