alusa
02.03.06,13:07
Ahojte moji poradcovia,
prosím Vás o radu, ako zaúčtovať v občianskom združení pokladničný doklad z Českej republiky v Kč ak nemáme valutovú pokladňu. Môžem to prepočítať kurzom NBS v ten deň, kedy je pokl. doklad vystavený? Tovar šéfka OZ v Kč a teraz to chce preplatiť, ale v Sk.
Díky Alusa
Tweety
02.03.06,12:10
Ahojte moji poradcovia,
prosím Vás o radu, ako zaúčtovať v občianskom združení pokladničný doklad z Českej republiky v Kč ak nemáme valutovú pokladňu. Môžem to prepočítať kurzom NBS v ten deň, kedy je pokl. doklad vystavený?
Díky Alusa
Môžeš, týmto dňom vzniká účt. prípad.;)
Jana Acsová
02.03.06,12:27
Ahojte moji poradcovia,
prosím Vás o radu, ako zaúčtovať v občianskom združení pokladničný doklad z Českej republiky v Kč ak nemáme valutovú pokladňu. Môžem to prepočítať kurzom NBS v ten deň, kedy je pokl. doklad vystavený?
Díky AlusaNo už ju máte, nakoľko máte pokladničný doklad v KČ a teda ste zrejme urobili peňažnú transakciu v KČ. Otázne je či príjem alebo výdaj, v každom prípade však pre Vás nastupujú povinnosti spojené s valutovou pokladňou.
alusa
02.03.06,12:39
Pokladničný doklad v Kč mi dala šefka združenia na preplatenie, t.j. ona nakúpila v Kč tovar, a teraz to chce preplatiť.
Alusa
renča1
02.03.06,12:41
ak kupovala šéfka tovar v čechách , tak musela nakupovať v českých korunách.
Jana Acsová
02.03.06,13:20
ak kupovala šéfka tovar v čechách , tak musela nakupovať v českých korunách.Presne tak ... ak ak kupovala, asi mala české koruny, tak nech kukne do peňaženky, kde má blok zo zmenárne ...
skvrnka
02.03.06,14:48
Pokladničné doklady v Czk preplácame v Sk cez korunovú
pokladňu a to buď majú doklad zo zmenárne o kurze (čo je častý
prípad), alebo prekurzujeme na Sk v deň nákupu v ČR.