SYLVI65
05.02.13,07:37
mam ešte jeden problem zamestnanec bol u nas zamestnany 4 mesiace,prijem mal 1600 eur za tieto 4 mesiace bral bonus na 3 deti, lebo splnil podmienku polovice minimalnej mzdy, teraz môžem mu nechať v ročnom zúčtovaní vyplatený bonus za tie 4 mesiace aj ked mal prijem len tých 1600 eur čo bol od 9-12 mesiaca u nas zamestnaný inak nerobil za rok 2012 nikde
Anik
05.02.13,06:53
samozrejme uplatnil si nárok na DB prostredníctvom vyhlásenia a ty si mu ho vyplatila na základe splnených podmienok v daných mesiacoch ten mu prináleží
zuzana.š.
05.02.13,06:57
§ 33 ods. 7: Ak daňovník v zdaň. období dosiahol zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške polovice minimálnej mzdy len v niektorých kalendárnych mesiacoch a zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane priznal v týchto kalendárnych mesiacoch daňový bonus, nestráca nárok na už priznaný daňový bonus.
danakl
05.02.13,09:07
Dobrý deň, prosím Vás mam zamestnankynu, ktorá poberá dan. bonus na syna, ktorý študuje na strednej škole. zamestn. bola dlhodobo PN, čize bonus sa jej nevyplacal. teraz v rocnom zučtovani by som jej ho mala doplatit, ale jej syn bol tiez dlhodobo PN a z dovodu velkeho počtu vymeškaných hodín, prerušil študium (v tom období bol evidovany na UP, z dovodu platenia ZP, SP) a opakuje ročník. ma zamestnankyna narok na spatné vyplatenie dan. bonusu za cele obdobie PN. teda či ma narok aj za to obdobie, ked bolo prerusene študium. dakujem vopred za odpoved.
Mila123
05.02.13,09:23
Dobrý deň, prosím Vás mam zamestnankynu, ktorá poberá dan. bonus na syna, ktorý študuje na strednej škole. zamestn. bola dlhodobo PN, čize bonus sa jej nevyplacal. teraz v rocnom zučtovani by som jej ho mala doplatit, ale jej syn bol tiez dlhodobo PN a z dovodu velkeho počtu vymeškaných hodín, prerušil študium (v tom období bol evidovany na UP, z dovodu platenia ZP, SP) a opakuje ročník. ma zamestnankyna narok na spatné vyplatenie dan. bonusu za cele obdobie PN. teda či ma narok aj za to obdobie, ked bolo prerusene študium. dakujem vopred za odpoved.
DB vyplať podľa PnD,
nech ti zamestnanec donesie potvrdenie z UPSVaR kedy poberala na syna PnD....
veronikasad
05.02.13,09:59
Dobrý deň, prosím Vás mam zamestnankynu, ktorá poberá dan. bonus na syna, ktorý študuje na strednej škole. zamestn. bola dlhodobo PN, čize bonus sa jej nevyplacal. teraz v rocnom zučtovani by som jej ho mala doplatit, ale jej syn bol tiez dlhodobo PN a z dovodu velkeho počtu vymeškaných hodín, prerušil študium (v tom období bol evidovany na UP, z dovodu platenia ZP, SP) a opakuje ročník. ma zamestnankyna narok na spatné vyplatenie dan. bonusu za cele obdobie PN. teda či ma narok aj za to obdobie, ked bolo prerusene študium. dakujem vopred za odpoved.
Pýtaj si od zamestnankyne potvrdenie zo školy - odkedy má štúdium prerušené + potvrdenie z UPSVaR o dobe evidencie na UP.
K výplate DB stačí aj potvrdenie z UPSVaR o výplate PnD, ale v tvojom prípade by som si to radšej overila, lebo sa mohlo stať, že rodičia nenahlásili ukončenie štúdia a PnD im bol vyplácaný na základe potvrdenia o návšteve školy, ktoré odovzdali na začiatku škol.roka.
danakl
05.02.13,14:04
dakujem za odpoved, ale prosím Vás čo je to PnD??
Xanti
05.02.13,14:10
dakujem za odpoved, ale prosím Vás čo je to PnD??
PnD Prídavok na Dieťa
Katy a R
05.02.13,14:11
dakujem za odpoved, ale prosím Vás čo je to PnD??
nech ti donesie potvrdenie z UPSVaR - kedy bol vyplácaný prídavok na dieťa. (PnD)