bredikova
05.02.13,12:56
Zákazník pracoval od 9/2012 v Lichtensteinsku.

Môj prvý postup bol:

Nakoľko Lichtensteinsko nemá zo Slovenskom podpísanú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, musíme ísť podľa §45 odst. 3 písmeno b..... t.j. vyňatie príjmov, čo je výhodnejšie.

(3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
a) za prácu vykonávanú pre Európsku úniu a jej orgány, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie, alebo
B) ZO ZDROJOV V ZAHRANIČÍ, ZO ŠTÁTU, S KTORÝM SLOVENSKÁ REPUBLIKA NEMÁ UZAVRETÚ ZMLUVU, A TIETO PRÍJMY BOLI V ZAHRANIČÍ PREUKÁZATEĽNE ZDANENÉ.
c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.

ALE!! Keď mi doniesol potvrdenie , nebola tam odvedená žiadna daň a v zákone sa spomína ak to bolo preukázateľne zdanené a to nebolo. Takže ako mám teraz postupovať? Má to celé zdaniť? Je to dosť vysoká časť. Je možnosť , že to neprizná?
Anik
05.02.13,12:28
to, že nebola v skutočnosti zaplatená daň sa nevzťahuje na to, že mu tam bola uplatnená odpočítateľná položka a pri tej príležitosti nebol povinný zapatiť daň? Len nahlas rozmýšľam
kn-alka
05.02.13,12:31
V potvrdení sa vôbec nenachádza kolonka - daň?
Alebo sa nachádza a je vyplnená 0?
Ak je vyplnená sumou nula, znamená to, že príjem bol "zdanený", len ti nevyšla platiť daň. - trebárs aj z dôvodu odpočitateľnej položky.
bredikova
05.02.13,15:43
Nenachádza sa vôbec a zákazník mi napísal , že : "Taktiez som sa na to pytal nasej uctovnicky v Lichtensteinsku a ta mi povedala, ze pre zamestnancov zo Slovenska Lichteinsteinsko nevyrubuje ziadne dane z prijmov."