juliananr
05.02.13,14:06
V decembri 2009 sme kupovali s priatelom byt ako podielovi spoluvlastnici, kazdy 1/2. V maji 2012 sme ho predali, medzitym sme sa vzali a uz sme ho predavali ako manzelia. Zaujima ma ci mame narok na oslobodenie od dane z prijmu, alebo aspon manzel, kedze mal v byte trvaly pobyt 2 roky, ja bohuzial tuto podmienku nesplnam. Alebo som oslobodena od dane aj ja nakolko sme ho uz predavali ako manzelia ? Velmi pekne dakujem za odpovede
marjankaj
05.02.13,13:12
Zdaníte rozdiel medzi predajnou a nákupnou cenou. Prípadne znížený o vydokladované úpravy. Obaja. Teda iba ty zo svojej polovice. Manžel nebude zdaňovať.
juliananr
05.02.13,13:16
Tomu rozumiem, len si myslim, ze aspon manzel by mohol byt oslobodeny od dane na zaklade podmienky o trvalom pobyte 2 roky
Katy a R
05.02.13,13:20
áno, na manžela sa vzťahuje oslobodenie - ak mal pobyt pred predajom ....
Ak ste boli podieloví spoluvlastníci - tak asi to tak aj ostalo - aj keď ste sa stali manželmi.

samozrejme - polovicu výdavkov si môžeš uplatniť! ... Tak "dobre" ste predali:confused:
juliananr
05.02.13,13:28
To mi je jasne :), tym padom by som si mala podat danove priznanie, aj ked som na rodicovskej dovolenke a zo zisku z predaja, ktory sme mali, musim ja zdanit polovicu a manzel je tym padom oslobodeny ?
marjankaj
05.02.13,13:37
áno, na manžela sa vzťahuje oslobodenie - ak mal pobyt pred predajom ....
Ak ste boli podieloví spoluvlastníci - tak asi to tak aj ostalo - aj keď ste sa stali manželmi.

samozrejme - polovicu výdavkov si môžeš uplatniť! ... Tak "dobre" ste predali:confused:
Katy veď ho kúpili v 12.2009, teda tam nemohli bývať 5 rokov.
Katy a R
05.02.13,13:42
Katy veď ho kúpili v 12.2009, teda tam nemohli bývať 5 rokov.
býval tam dva roky ! .. prechdné ustanovenia!