Boženček
05.02.13,13:09
Fyzická osoba podnikajúca v autodoprave musí od 1.1.2013 prejsť s JÚ do podvojného účtovníctva?
kn-alka
05.02.13,12:21
http://www.akmv.sk/2012/11/07/zapis-dopravcov-do-obchodneho-registra/

Osoby zapísané do obchodného registra musia viesť podvojné účtovníctvo.
Ak máš platné povolenie a zatiaľ si nemusíš vybavovať nové, tak ešte nemusíš prejsť na podvojné účtovníctvo, počas roka ani nemôžeš. No len čo začneš vybavovať povolenie, musíš sa zapísať do obchodného registra a tým pádom prejsť nasledujúci rok na podvojné účtovníctvo.

Aspoň mne to takto vysvetlili.
ondrejvla
05.02.13,12:25
Na zápis FO podnikateľa potrebuješ: Tlačivo c.1 - nájdeš ho tu: http://www.justice.gov.sk/Stranky/Obchodny-register-SR/Formulare-na-zapis-%C3%BAdajov-do-obchodneho-registra-pre-podania-v-listinnej-podobe.aspx Kolok 165,50 EURO Živnost, koncesiu, alebo inú licenciu LV /www.katasterportal.sk/ prípadne súhlas vlastníka Kópiu OP Pozri aj tu :

Zákon o cestnej doprave účinný od 1. marca 2012 (zákon č. 56/2012 Z. z.)
ema23
05.02.13,12:38
Viem aj o takých, ktorý si vybavovali nové povolenie a nemuseli sa zapísať do obchodného registra. Na živnostenskom povedali,
že by to bola diskriminácia podnikateľov /autodopravcov/, keby museli byť všetci v obchodnom registri. Tak neviem, na koho sa
treba obrátiť.
Ivenka
05.02.13,12:40
Priznávam, že som ten linky len prebehla letmo, ale mám tomu rozumieť, že ak ma podnikateľ v živnosti "Nákladná cestná doprava vykonávana cest.nákl.vozidlami do 3,5 t tak sa ho to týka? Konkrétne ak robím rozvoz pre spoločnosť Geis. Ďakujem
SSAndrea
05.02.13,13:08
Je niekto, kto vie poradiť. Mne dnes prišiel noví klient so živnostenským listom vydaným od 01.3.2013 na nákladnú cestnú dopravu do 3,5t a nik na živnostenskom ho ani neupozornil, že by sa mal zapísať do obchodného registra. Volala som do Žiliny na ŽÚ ale nikto mi tam nevie nič povedať.
SSAndrea
05.02.13,13:13
No ja som kukla na tento link z príspevku 2. A tam je vyslovene uvedené, že ak mám prepravu tovaru vozidlami do 3,5 t, tak nemusím prechádzať na PÚ (viď ost. 3 píms. g).

uuuf som si vydýchla :)
kn-alka
05.02.13,13:19
správne, DO 3,5 TONY NETREBA
toni
22.04.13,18:18
Ak si dopravca s vozidlami nad 3,5t musíš byť do konca roku 2013 zapísaný do obchodného registra. A je jedno či ti platí, alebo končí povolenie z KU. Doprava sa už po novom nevybavuje na ŽU / už to nie je koncesovaná živnosť /.
cinky16
11.11.13,20:50
toni a nemal by si byt zapisany do konca roku 2012 do OR? a co § 56 ods .6 "Povolenia, dopravné licencie a iné rozhodnutia a osvedčenia vydané podľa doterajších predpisov zostávajú v platnosti do vyznačeného dňa ich platnosti; ak nemajú vyznačenú platnosť, platia do 4. decembra 2015. V prípade, ak bude dopravca vyžadovať predĺženie alebo vydanie nového oprávnenia na podnikanie, bude potrebné, aby predložil výpis z obchodného registra potvrdzujúci jeho zápis v tomto registri." ak si vylozit toto? my mame povolenie platne do 30.6.2015 musime sa UZ zapisat do OR? alebo az po ukonceni platnosti a dokonca nam vydali este aj novu licenciu bez podmienky zapisu do OR 29.11.2012 a vtedy uz bol zakon v platnosti...MAM V TOM CHAOS