naninka23
05.02.13,13:11
Dobrý den.
POtrebujem poradiť vo veci RZD za rok 2012. Pracovala som celý rok, no v oktobri som nastupila na materskú dovolenku.
Na sociálnej poistovni som dostala k ročnému zúčtovaniu dane papier, kde sú tieto 3 mesiace zaznamenané, aj suma.
Teraz neviem, či si má mňa v práci uplatňovať môj manžel vo svojom RZD alebo mám tento papier odovzdať ja u svojho zamestnávateľa, keď ho budem žiadať o vykonanie RZD za seba.
Mám v tom nejak chaos a neviem sa z toho vysomáriť.
Ďakujem zatial.
Katy a R
05.02.13,12:15
ak je tvoj hrubý príjem zo zamestnania, plus vyplatená materská v 2012 a mínus odvody do ZP a SP viacej 3644 - tak nemá význam si uplatňovať. ak je viacej menej - tak ten rozdiel si uplatní
naninka23
05.02.13,12:19
v oboch prípadoch si napísala "viacej". To druhé viacej malo byť menej ???
naninka23
05.02.13,12:23
určite mám viac. takže ja si to uplatnovať nebudem. ale dnes manželovi v práci povedali, že jemu sa to oplatí si uplatniť mna vo svojom RZD, pritom aj on mal prijem vyssi ako je uvedena suma a podla mna by som musela ja zdokladovať všetok svoj príjem. tak prečo mu to takto povedali ?
Katy a R
05.02.13,12:25
lebo "oni" tvoj príjem nepoznajú !! :)
ingak
05.02.13,12:44
Ked zrataju sumy, tak im to nevyjde. Asi nemali v rukach potvrdenia o prijme.
veronikasad
05.02.13,12:48
Dobrý den.
POtrebujem poradiť vo veci RZD za rok 2012. Pracovala som celý rok, no v oktobri som nastupila na materskú dovolenku.
Na sociálnej poistovni som dostala k ročnému zúčtovaniu dane papier, kde sú tieto 3 mesiace zaznamenané, aj suma.
Teraz neviem, či si má mňa v práci uplatňovať môj manžel vo svojom RZD alebo mám tento papier odovzdať ja u svojho zamestnávateľa, keď ho budem žiadať o vykonanie RZD za seba.
Mám v tom nejak chaos a neviem sa z toho vysomáriť.
Ďakujem zatial.
Doplň výšku hrubej mzdy, zníženej o zaplatené poistné + sumu vyplateného materského zo SP do 31.12.2012
naninka23
05.02.13,12:50
Tak teda konkretnejsie.
Moj prijem v hrubom + materska = 7380,- Po odpočítaní odvodov mi vychádza suma vyššia ako horeuvedená. V mesiaci 03/2012 a 04/2012 som marodovala v kuse a mala som tam nemocenskú dávku.
Môj manžel má príjem ešte vyšší, keďže pracoval celý rok.
Takže nám to jednoducho nevyjde. Ak to chápem správne.
Stačí odpoveď nevyjde a hotovo. Lebo šak nás nejak zavádzajú v zamestnaniach :)
veronikasad
05.02.13,12:51
Tak teda konkretnejsie.
Moj prijem v hrubom + materska = 7380,- Po odpočítaní odvodov mi vychádza suma vyššia ako horeuvedená. V mesiaci 03/2012 a 04/2012 som marodovala v kuse a mala som tam nemocenskú dávku.
Môj manžel má príjem ešte vyšší, keďže pracoval celý rok.
Takže nám to jednoducho nevyjde. Ak to chápem správne.
Stačí odpoveď nevyjde a hotovo. Lebo šak nás nejak zavádzajú v zamestnaniach :)
Tvoj príjem prekročil ročnú NČZD, manžel nemá nárok na uplatnenie NČZD na manželku.

Ak požiadaš zamestnávatela o vykonanie RZD, vráti sa ti zrazená daň.
naninka23
05.02.13,12:55
Ďakujem. Toto som potrebovala vedieť.
Zrazenú daň mi vráti za tú marodku ???