Blueeyes
05.02.13,13:48
Dobry den chcel by som sa poradit pretoze v jednom prispevku dohoda o vykonaní práce a NúP som nenasiel vsetky info, tak sa opakujem...

ide o to:
bol som zamestnany 12rokov nepretrzite do 23.10.2012 potom som bol evidovany na UP a poberal podporu dnes som zaniesol prac zmluvu kt. mam od 1.2.2013 ale zaroven mam aj ukoncenie PZ dnom 4.2.2012 pani referentka na UP ma samozrejme vyradila z evidencie s tym ze do 7 dni sa mam ist znovu prihlasit na UP. chcem sa spytat:

budem mat narok na podporu? a tiez budem musiet vsetko riesit znovu ako pri prvom prihlasenii na UP? teda socialnu poistovnu tiez? alebo ked som poberal 3 mes. a davku som mal priznanu na 6 mes., bude 3 mes. doplatene bez toho, aby som tam musel znovu absolvovat navstevu na soc. poistovni a znovu zhanat tie iste potvrdenia ktore tam uz raz maju?

som z toho uz zufaly neviete mi prosim poradit?
VÍNO NITRA
05.02.13,12:55
Ak si písomne nepožiadal o vyplatenie 50,0 % zo sumy, ktorá Ti pripadla na zostávajúce 3 mesiace, dávka Ti bude vyplatená v tej istej výške, ako si mal. Len sa musíš do 7 dní znova zaevidovať na ÚP a pravdepodobne priniesť potvrdenie o príjme od tohoto posledného zamestnávateľa. Čo však vplyv na výšku dávky mať nebude.
Blueeyes
05.02.13,13:00
vdaka, co ale ak som prijem ziadny nemal?
ivka70
05.02.13,13:02
vdaka, co ale ak som prijem ziadny nemal?

Nemohol si byt 4 dni zamestnany bez prijmu.
U nas existuje instutut minimalnej mzdy.
Minimalne za piatok 1. a pondelok 4. musis mat mzdu.
Blueeyes
05.02.13,13:03
1.2. bolo v piatok, to som podpisal zmluvu, bol som tam vseho vsudy 3 hodky a v pondelok rano sme rozviazali prac. pomer
ivka70
05.02.13,13:07
1.2. bolo v piatok, to som podpisal zmluvu, bol som tam vseho vsudy 3 hodky a v pondelok rano sme rozviazali prac. pomer

Ak teda PP trval len do 3.2., aj tak za piatok, 1.2. musis dostat mzdu, aj ked to bol len den, kedy si podpisoval zmluvu.
To uz je na zamestnavatelovi, ako organizuje prvy den v praci, ale mzda zan ti prinalezi.
Kedze ste zmluvu nezrusili, ale ale riadne uzavreli a ukoncili, musi ti byt vyplatena mzda a musis mat aj zapoctovy list za tie 3 dni.
Blueeyes
05.02.13,13:11
prepac, teraz pozeram doklady, ano zapoctovy list mam, staci ak donesiem zapoctovy list a ukoncenie PZ na urad prace?
Pravdupovediac, nechce sa mi hore dole behat aj po socialke aj na urad pr., ak som tam uz raz bol pred 3 mes., ako na UP jasne, to do tych 7 dni musim ako ste mi radili
Blueeyes
05.02.13,13:19
myslite, ze budem musiet absolvovat ten kolotoc so soc. poistovnou a vsetkymi potvrdeniami od zamestnavatelov este raz?
ivka70
05.02.13,13:24
myslite, ze budem musiet absolvovat ten kolotoc so soc. poistovnou a vsetkymi potvrdeniami od zamestnavatelov este raz?

Kolotoc ano, potvrdenie len od tohto posledneho zamestnavatela.
Pretoze tym, ze ta vyradili z UP, ti zastavili aj podporu a opatovne musis o nu poziadat.
Blueeyes
05.02.13,13:29
rozumiem, dakujem velmi pekne za rady a za Váš cas :)