dada0309
05.02.13,14:00
Dobrý deň,

Prosím Vás môžete mi poradiť? Mám uzatvorenú zmluvu o spolupráci kde je uvedené, že mi budú platiť paušálne ročne 200€. Chcem sa spýtať, či je potrebné fakturovať túto sumu keď som ako fyzická osoba a nie živnostník, alebo len cez Výdavkové pokladničné doklady. Je to brigáda popri zamestnaní.

Ďakujem veľmi pekne
mak
09.02.13,09:44
Dobrý deň, prosím vie mi niekto poradiť, či môžem urobiť zmluvu o spolupráci medzi živnostníkom a inval. dôchodcom ako jednorázový príjem... do výšky sumy, aby invalidný dôchodca nemusel podávať DP, tuším je to tento rok 1800 €,
a ešte by mi veľmi pomohol vzor uvedenej zmluvy o spolupráci, hľadám to už kde kade a neviem nájsť.
ďakujem pekne
veronikasad
09.02.13,09:46
Dobrý deň, prosím vie mi niekto poradiť, či môžem urobiť zmluvu o spolupráci medzi živnostníkom a inval. dôchodcom ako jednorázový príjem... do výšky sumy, aby invalidný dôchodca nemusel podávať DP, tuším je to tento rok 1800 €,
a ešte by mi veľmi pomohol vzor uvedenej zmluvy o spolupráci, hľadám to už kde kade a neviem nájsť.
ďakujem pekne
Na výkon akej práce a za aké obdobie ?
mak
09.02.13,10:01
je to za rok 2012 a je to kontaktovanie klientov a dohodnutie stretnutia, roznáška rekl. letákov o poskytov. služieb živnostníka do schránok v časti Bratislava
veronikasad
09.02.13,10:02
je to za rok 2012 a je to kontaktovanie klientov a dohodnutie stretnutia, roznáška rekl. letákov o poskytov. služieb živnostníka do schránok v časti Bratislava
Odmena bola vyplácaná priebežne počas roka 2012 (alebo potrebuješ týmto spôsobom znížiť základ dane) ?
mak
09.02.13,10:09
potrebujem znížiť základ dane, chcem klientke nejak pomôcť a trápim sa ako to urobiť aby to bolo OK...
Tweety
09.02.13,10:23
potrebujem znížiť základ dane, chcem klientke nejak pomôcť a trápim sa ako to urobiť aby to bolo OK...
Takže fiktívne, áno? Je to nelegálne.
mak
09.02.13,10:30
nie, to nie je úplne fiktívne, on to urobil, je to známi a robil to pre to, že si vyplnil čas a klientka prišla na to, že má vyšší daňový základ a tak ju napadlo, že radšej by dala jemu. On od nej nechcel nič. tak hľadáme cestu ...