Hakika
05.02.13,14:28
Je ho možné vyplniť ručne ? Všetky tlačivá, ktoré som našla sú v PDF a neviem ich vyplniť v počitači, iba vytlačiť. Akceptuje súd takéto tlačivo ? Ďakujem
Moja SRO
05.02.13,13:44
Na stránke www.orsr.sk nájdeš aj editovateľné tlačivá, ale vyplniť ho môžeš aj ručne, samozrejme čitateľne. Najjednoduchšie však je obrátiť sa niekoho, kto má možnosť celé podanie zrealizovať elektronicky, ušetríš na súdnom poplatku značnú sumu.
Hakika
05.02.13,20:12
Dakujem, uz som to konecne nasla. Aj ked pridavam stranku pre druheho konatela, a dole mi to neprecisluje, je to tak ok ? O tom elektronickom podani viem, zial nepoznam nikoho v mojom okoli, kto by mi to zrealizoval. Co uz, nejako zo zvladnem a potom si vybavim ZEP aj ja :)
Hakika
06.02.13,08:52
Adriana, neide mi odpovedat cez SS :( Dakujem za spravu
katka1905
06.02.13,09:01
Stránky sa neprečíslovávajú - tie sú dané. Príslušnú stránku, ktorá tam bude 2 x, označíš v pravom hornom rohu poradovými číslami.
Na konci tlačiva doplníš počet strán návrhu a počet príloh. Ja to robím až po overení podpisov, pretože napr. notár môže doložiť samostatnú stranu - overenie podpisov.
Hakika
06.02.13,09:17
Ďakujem Katka, už som na to prišla. Ešte na jednu vec neviem prísť. Do zoznamu príloh sa zapisujú aj "nepovinné" tlačivá? Ako napr. podpisový vzor konateľa, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti ?
katka1905
06.02.13,09:26
Do príloh zapisuješ všetko čo prikladáš k návrhu - spoločenskú zmluvu (alebo zakladateľskú listinu), čestné vyhlásenie a podpisový vzor konateľa, súhlas so zriadením sídla (alebo nájomnú zmluvu), vyhlásenie správcu vkladu, kópie živnost. listov (ja dávam výpis zo ŽR - je to lacnejšie pri väčšom počte živností), pri jednoosobovej sro - vyhlásenie zakladateľa spoločnosti a teraz je potrebné prikladať aj súhlas správcu dane. Všetko to dokladám 2 x teda pre obchodný register a zároveň aj do zbierky listín.
Hakika
06.02.13,09:30
dobre, tak snáď tam mám všetko. Ale tie podpisove vzory konateľov, súhlas so zriadením sídla a súhlas správcu dane mám iba po jednej kópii-tie sa ukladajú iba do zbierky listín, či sa mýlim ?
katka1905
06.02.13,09:34
my to všetko komplet dokladáme aj do zbierky listín - ale to mám nariadené od môjho šéfa po skúsenostiach s rôznymi súdmi.
Možno máš pravdu a stačí to tak ako to máš.
Hakika
06.02.13,09:42
Ďakujem ti pekne za pomoc.
katka1905
06.02.13,09:43
rada som pomohla :)