curiosus
05.02.13,15:48
Vedeli by ste mi poradiť autá, ktoré sú najmenej pre 6 osôb? Čím väčší výber, tým lepšie.
Chceme chodiť na výlety všetci šiesti, veď aj dieťa potrebuje celé sedadlo, keď je v sedačke.
Ďakujem!
Richard
05.02.13,14:55
Kamaráti si pochvaľujú S-Max, potom záleží od ceny, sú lacnejšie vozidlá kde sa už toho okrem ľudí veľa nezmestí, alebo drahšie (Sharan, Galaxy), ktoré majú ešte viac priestoru.
curiosus
05.02.13,17:06
Trochu upresním.
Nie sú u nás len samé deti, sú to 3 generácie. Vlastne je nás 7, na výlety by sme chodili aspoň šiesti, ale asi by bolo ešte lepšie mať sedadlá pre 7 ľudí.
Malo by to byť staršie-ojazdené auto, radšej lacnejšie ako drahšie (bolo by 2. v dome)
Auto nemusí mať veľký kufor, môže byť aj menšie.
Taký Fiat Multipla je pre 6 ľudí, ale je dosť škaredý a zriedkavý.
Ten S-max je dobrý tip, ďakujem, trochu som pozeral ponuku, ale nikto nemal dokúpený zadný rad sedadiel, samé 5-miestne boli.
buchač
05.02.13,17:27
Vedeli by ste mi poradiť autá, ktoré sú najmenej pre 6 osôb? Čím väčší výber, tým lepšie.
Chceme chodiť na výlety všetci šiesti, veď aj dieťa potrebuje celé sedadlo, keď je v sedačke.
Ďakujem!
Auto sa nazýva ( to len pre istotu dodávam )...

minivan → veľkopriestorový osobný automobil

Zadáš do google a máš na výber ...ten je už a len a len na Tebe ( rodine )...čo sa páči , cena , lokalita ......atď

http://www.google.sk/search?q=minivan&hl=sk&client=opera&hs=xYo&tbo=d&rls=cs&channel=suggest&biw=1332&bih=621&lr=lang_sk#hl=sk&gs_rn=2&gs_ri=serp&pq=minivan&cp=17&gs_id=14&xhr=t&q=minivan+autobaz%C3%A1r&es_nrs=true&pf=p&lr=lang_sk&client=opera&hs=Wbo&tbo=d&rls=cs&channel=suggest&tbs=lr:lang_1sk&sclient=psy-ab&oq=minivan+autobaz%C3%A1r&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&bvm=bv.41867550,d.ZG4&fp=e1e607ef890c5c21&biw=1332&bih=621
lujza.j
05.02.13,18:57
Richard
06.02.13,07:11
Trochu upresním.
Nie sú u nás len samé deti, sú to 3 generácie. Vlastne je nás 7, na výlety by sme chodili aspoň šiesti, ale asi by bolo ešte lepšie mať sedadlá pre 7 ľudí.
Malo by to byť staršie-ojazdené auto, radšej lacnejšie ako drahšie (bolo by 2. v dome)
Auto nemusí mať veľký kufor, môže byť aj menšie.
Taký Fiat Multipla je pre 6 ľudí, ale je dosť škaredý a zriedkavý.
Ten S-max je dobrý tip, ďakujem, trochu som pozeral ponuku, ale nikto nemal dokúpený zadný rad sedadiel, samé 5-miestne boli.

Vzhľad auta je prevažne subjektívny názor, hoci sa náju spoločné preferencie, tu si musíš rozhodnúť sám.
To čo si však povedal, že auto je zriedkavé, to je pri staršom aute asi dôležitejšia vec kvôli servisovaniu, cene a dostupnosti náhradných dielov.

Pri starších autách je cenový rozdiel menší ako u starších, takže moja rada by bola: auto s lepšou dostupnosťou servisu, spoľahlivejšia značka.
Netreba sa držať jedného modelu, radšej dva a viac dať dôraz na históriu auta, počet km a podobne. Viac preferenovaných modelov = skôr nájdeš zachovalé auto.
curiosus
06.02.13,11:31
Ďakujem za pomoc, pomohlo, už sa dostávam do otáčiek a získavam prehľad,...:)
Indeed
06.02.13,11:49
Ak si nepotrpíte na imidž a nie ste VW-group pozitívní,

možno by Vám vyhovoval Chevrolet Orlando

ja ho mám objednaný aj ked sme s manželkou iba dvaja...

z času na čas potrebujem previezť veĺa tovaru v krabiciach a väčšie predmety...

Orlando sa dodáva s motorizáciou 1,8 16 V benzín /idealny motor pre prerábku na LPG/
alebo 2-oj liter diesel VCD v dvoch výkonových špecifikaciach

Chevrolet Orlando je bezkonkurenčne NAJlacnejšie 7 miestne MPV na trhu ! Ak nepočítame Dáciu Logan či LODGE.

Cena lacnejšieho /benzínového/ modelu štartuje už od 14 800 eur !!!

Kým všetky konkurenčné modely /KIA Sportage, Mitsubishi Outlander, Honda CRV /

štartuju s cenovkou tesne pod 20 000 eur.
Indeed
06.02.13,11:51
..dostupnosťou servisu ??? Ak si kupim NOVY automobil,tak za 10 rokov,okrem výmeny oleja nemusím na nič šahnuť...
Nandrolon
06.02.13,11:59
Ja by som sa pozrel na ten nový fiat doblo...
Indeed
06.02.13,12:03
..alebo na FIAT Freemont...
Martin Mocko
06.02.13,12:23
To Orlando je dobrá kúpa. Ja mám jeho bratranca Cruze a naozaj celkom dobrá kúpa za málo peňazí. Určite by som však išiel do 2litrového dízla. Je to dosť ťažké auto na benzín alebo lpg.
Nandrolon
06.02.13,12:26
mne sa to doblo páči aj vzhľadovo, veľmi praktické je otváranie zadných dverí "hore" v jednom kuse. Môžeš sedieť v kufri a dajme tomu piknikovať a vyklopené zadné dvere ti robia dáždnik.
Ďalšia vec je, že mne osobne pripadá pohodlné, pretože nemám rád úplne nízke autá, a v tomto je posed krásne vysoký.
Už aj moja Thalia má podstatne vyšší posed ako bežné sedany....
Brat má doblo, ale staršie, presne tento typ áut vo mne evokujú výraz "rodinné auto"... Nie si v ňom "utopený" ale pripadáš si ako v autobuse, to predné sklo je brutálne veľké a všetky ovládače sú "pod tebou"...
Za jazdy to musí mať odpor jak sviňa, ale zas ten jeho 1,9 turbodiesel 88 kw slušne ťahá.
PS: a posuvné dvere na obidvoch stranách, super praktická a pohodlná vec...
Indeed
06.02.13,12:27
vtip je v tom, že má kratke prevody a preto "vládze" ťahať celkom slušne.. dokonca pri prázdnom aute sa dá jazdiť na 5-ke stále
majkii
06.02.13,22:14
Ak si nepotrpíte na imidž a nie ste VW-group pozitívní,

možno by Vám vyhovoval Chevrolet Orlando

ja ho mám objednaný aj ked sme s manželkou iba dvaja...

z času na čas potrebujem previezť veĺa tovaru v krabiciach a väčšie predmety...

Orlando sa dodáva s motorizáciou 1,8 16 V benzín /idealny motor pre prerábku na LPG/
alebo 2-oj liter diesel VCD v dvoch výkonových špecifikaciach

Chevrolet Orlando je bezkonkurenčne NAJlacnejšie 7 miestne MPV na trhu ! Ak nepočítame Dáciu Logan či LODGE.

Cena lacnejšieho /benzínového/ modelu štartuje už od 14 800 eur !!!

Kým všetky konkurenčné modely /KIA Sportage, Mitsubishi Outlander, Honda CRV /

štartuju s cenovkou tesne pod 20 000 eur.

No neviem, ale Orlando dosť podraželo o cca 1 200 EUR od uvedenia na trh, podľa cenníka "holobyt" začína na nejakých cca 16 200 EUR, ak nekupuješ cez Fleet. Oplatí sa priplatiť za LT+. Ďalšia vec, že benzínový licencovaný EcoTec 1.8 je celkom dosť smädný, o spotrebe 5,9 či z aktuálnou zmenou cenníka 5,7 l/100 km mimomestský cyklus si môžu majitelia len snívať. V prípade registrácie si pri tomto motore treba pripraviť 397 EUR.
V ponuke je aj nový benzínový turbo motor 1,4 so 6 stupňovou prevodovkou.
Orlando je zaujímavé auto, ale netvrdil by som, že je bezkonkurenčne najlacnejšie. Úplne porovnateľné cenovo bol aj Renault GrandScenic 7-miestny, a aj s vyššou výbavou, ale o čosi slabším motorom, ale aj menej smädným.
Okrem uvedeného Renaultu netreba zabúdať ani na krabicoidné Peugeot Partner Tepee a setsterský Citroen Berlingo Multispace v cene už od 13 790 až 14 990,- EUR,
Fiat Doblo sa tiež robí v 7 miestnej verzii, ale systém sedadiel v tretej rade, no to treba vidieť
Nandrolon
07.02.13,05:00
áno, na berlingo multispace som zabudol.
Ináč ten peugeot partner tepee sa mi zdá škaredší ako starší peugeot partner v rodinnej úprave...
GABAZ
07.02.13,09:14
Máme Kia Carnival, má 7 sedadiel, z toho 2 sú vyberateľné. Keď sú tam všetky sedadlá, batožinový priestor je malý. My ho máme štvrtý rok, kupovali sme ho ročné. Je to pohodlné a priestranné auto.

Nemali sme s ním doteraz problémy, ale je fakt, že v predchádzajúcich rokoch sa tieto autá umiestňovali v nejakom nemeckom rebríčku STK ako dosť poruchové. Treba si pozisťovať.
Indeed
07.02.13,11:41
No neviem, ale Orlando dosť podraželo o cca 1 200 EUR od uvedenia na trh, podľa cenníka "holobyt" začína na nejakých cca 16 200 EUR, ak nekupuješ cez Fleet. Oplatí sa priplatiť za LT+. Ďalšia vec, že benzínový licencovaný EcoTec 1.8 je celkom dosť smädný, o spotrebe 5,9 či z aktuálnou zmenou cenníka 5,7 l/100 km mimomestský cyklus si môžu majitelia len snívať. V prípade registrácie si pri tomto motore treba pripraviť 397 EUR.
V ponuke je aj nový benzínový turbo motor 1,4 so 6 stupňovou prevodovkou.
Orlando je zaujímavé auto, ale netvrdil by som, že je bezkonkurenčne najlacnejšie. Úplne porovnateľné cenovo bol aj Renault GrandScenic 7-miestny, a aj s vyššou výbavou, ale o čosi slabším motorom, ale aj menej smädným.
Okrem uvedeného Renaultu netreba zabúdať ani na krabicoidné Peugeot Partner Tepee a setsterský Citroen Berlingo Multispace v cene už od 13 790 až 14 990,- EUR,
Fiat Doblo sa tiež robí v 7 miestnej verzii, ale systém sedadiel v tretej rade, no to treba vidieť

Nikto nehovorí o spotrebe 5,9 ... JE TO NEREALNE

a pre auto čo má pohotovostnú hmotnosť 1540 kg, bez posadky , by zvolil motorizáciu 1,4 len neuvažujúci človek...

Koľko by ten motor vydržal ??? Prežil by 100 000 km ??

Ja myslím,že len veľmi ťažko ....

A Citroen berlingo vychádza sice najlacnejšie, ale ruku na srdce : kto by chcel také auto ??
majkii
07.02.13,12:31
Nikto nehovorí o spotrebe 5,9 ... JE TO NEREALNE

a pre auto čo má pohotovostnú hmotnosť 1540 kg, bez posadky , by zvolil motorizáciu 1,4 len neuvažujúci človek...

Koľko by ten motor vydržal ??? Prežil by 100 000 km ??

Ja myslím,že len veľmi ťažko ....

A Citroen berlingo vychádza sice najlacnejšie, ale ruku na srdce : kto by chcel také auto ??

Tak tie príklady som uviedol preto, že niekto môže mať iné priority pri kúpe auta najmä ak ide o cenu. Ja som Orlando kúpil v septembri (ešte som stihol bez registračnej dane). Pre mňa bola na prvom mieste bezpečnosť a v tejto kategórii patrí Orlando k špičke, vyberal som aj na základe testov euroncap http://www.euroncap.com/results/chevrolet/orlando/2011/438.aspx , druhá vec bolo to, že sme päťčlenná rodina a priestoru Orlando poskytuje naozaj nadpriemerne.
K tej spotrebe benzínu, priemerkaku medzi 8 až 8,5 l/100 km som očakával, ale hnevá ma to že chevrolet uvádza nepravdivé údaje. V USA by už mali spotrebiteľskú žalobu na krku tak ako pred pár rokmi mala Toyota.

Inak gratulujem k Orlandu, prajem veľa šťastných kilometrov

Ešte doplním, tu 1.4 by som bral, ak by bola v tom čase v ponuke
bubkoch
07.02.13,12:48
ako "nepotrpite na imidž" ? chevrolet je svetoznama americka automobilka, sučasť koncernu GM ktory je celosvetovo na 2. mieste za Toyotou v predaji aut
Nandrolon
07.02.13,15:42
škoda yeti má naspeedovaný motor 1,2 benzín na 77 kW a všetci si ho chvália...
Podľa môjho názoru je to už extrém...
Alebo také Doblo s motorom 1,3 JTD, už vidím ako bude plne naložené fachčiť... :D
Indeed
09.02.13,15:49
1.4 je dobrá do Fabie.. ja som chcel 2,4 ale do Orlanda nemontuju tento motor
Indeed
09.02.13,15:51
..a to tu niekto písal,že KAŽDÉ auto by malo mať tempomat...chcel by som vidieť tú 1,2 ako plne naložená a obsadená 4 osobami udržuje na diaľnici konštantných 130 km/h.. veľmi by som to chcel vidieť
drozdm
09.02.13,18:42
nezabudajte na zaujimavo riešene 6miestne Honda FRV sice už ako nove nekupiš len ako jazdenkuale su to svele a spolahlive auta.. na vyber benzin aj diesel.. ..ak treba večšie tak mne sa pozdava Smax alebo galaxi od forda.. samozrejme aj take C8 citroen je fajn.. ako grande auto by som volil Grand Voyager .. toto auto nieje o kompromisoch.. dava všetko.. silne motory, obrovsky priestor , neuveritelna variabilita treba pozrieť
pivko
09.02.13,19:00
Zabudni na Chevrolet , to nieje auto , auto je Volkswagen , tak že kúp ojazdený sharan . Das auto !
bubkoch
09.02.13,19:08
LOL, zas si si daco šňupol ? alebo si sa ti v thajsku prehrial mozog ? :-D
drozdm
09.02.13,19:16
no ano je to ok volba aj s ohladom na to že je ich vela a teda aj nahradne diely su dostupne.. no nie su to jedine dobre auta..na to netreba zabudať
bubkoch
09.02.13,19:34
no ano je to ok volba aj s ohladom na to že je ich vela a teda aj nahradne diely su dostupne.. no nie su to jedine dobre auta..na to netreba zabudať

tak ano, na nemecke auta potrebujes mat dobru dostupnost nahradnych dielov ... na skutocne dobre auta ND nepotrebujes ...
btw: co je to za demagogia s tou dostupnostou ? dnes predsa kazda automobilka ma zabezpeceny servis a ND ... ja si vozim 15r prdel v korejcoch a nikdy som ziaden problem s ND nemal ... no je pravda, ze za tych 15 rokov som potreboval len brzdve dosticky, tlmice a vyfuk :)
Ice dive
09.02.13,19:44
vedel by nietko definovať "dostupnosť" náhradných dielov? nakoľko žiaden servis nedrží žiadne diely na sklade - všetko každý jeden objednáva resp. nakupuje repliky v ELITE, AUTOKELLY a pod...t.j. ak je nutný nejakú diel, tak v autorizovanom servise ho máte tak do cca 24 hodín od objednania... síce cena dielu ľudová nebude, ale ak chcete lacnejšie dá sa zohnať na internete... ale zas to trvá nejaký ten čas...

časy kedy sa diely dali dobre a lacno zohnať na vrakoviskách sú už dávno preč, jednak je všetko už dávno prebraté ešte skôr ako tam auto dorazí, a druhak ceny už sú porovnateľné s bežným predajcom replikovaných dielov...
drozdm
09.02.13,21:20
tak ano, na nemecke auta potrebujes mat dobru dostupnost nahradnych dielov ... na skutocne dobre auta ND nepotrebujes ...
btw: co je to za demagogia s tou dostupnostou ? dnes predsa kazda automobilka ma zabezpeceny servis a ND ... ja si vozim 15r prdel v korejcoch a nikdy som ziaden problem s ND nemal ... no je pravda, ze za tych 15 rokov som potreboval len brzdve dosticky, tlmice a vyfuk :)
ja niesom na nemecke auta ..mal som už 4 auta a ni jedno nemecke.. len som poznamenal že tie scharany a spol su v pohode auta a pozeral som na vrakoviska a bazare ,, da sa toho zohnať dosť..ale ked sa zamyslim ,, vlastne maš pravdu tie diely sa daju zohnať na všetko dnes,, to je fakt .. korejci su fajn ,, tie auta sa mi celkom pozdavaju
drozdm
09.02.13,21:24
vedel by nietko definovať "dostupnosť" náhradných dielov? nakoľko žiaden servis nedrží žiadne diely na sklade - všetko každý jeden objednáva resp. nakupuje repliky v ELITE, AUTOKELLY a pod...t.j. ak je nutný nejakú diel, tak v autorizovanom servise ho máte tak do cca 24 hodín od objednania... síce cena dielu ľudová nebude, ale ak chcete lacnejšie dá sa zohnať na internete... ale zas to trvá nejaký ten čas...

časy kedy sa diely dali dobre a lacno zohnať na vrakoviskách sú už dávno preč, jednak je všetko už dávno prebraté ešte skôr ako tam auto dorazí, a druhak ceny už sú porovnateľné s bežným predajcom replikovaných dielov...
ano je to tak,, som si ani neuvedomil .. tie diely su na objednavky,, švagrina potrebovala zadne okno na forda a nikde to nemalli ,, ani ford. a tak objednali. dodavka 2 tyždne.. na druhej strane som pozrel polsku stranku s použitymy dielmy a mali tam za tu istu cenu nielen okno ale cele zadne dvere na forda :D a dodaju to do 2 tyždnou ..
majkii
10.02.13,07:56
jazdil som na tej 1.4 103kW/140K na novej Astre, ktorá ma rovnaky podvozok a aj porovnateľnú hmotnosť, ten motor sa mi zdal o dosť lepší ake tá licencovaná 1.8 vyrábaná v kóreii
Ice dive
10.02.13,10:55
ano je to tak,, som si ani neuvedomil .. tie diely su na objednavky,, švagrina potrebovala zadne okno na forda a nikde to nemalli ,, ani ford. a tak objednali. dodavka 2 tyždne.. na druhej strane som pozrel polsku stranku s použitymy dielmy a mali tam za tu istu cenu nielen okno ale cele zadne dvere na forda :D a dodaju to do 2 tyždnou ..

no čo sa aut týka, tak poliaci sú iní "odborníci" tí aj z kopy šrotu urobia nikdy nebúrané auto, s 20 000 km po babičke čo s ním do kostola chodila:D:D:D
ale to je asi ako so všetkým odtiaľ...
pivko
10.02.13,18:27
Poliakom daj pokoj , nesiahame im ani po členky.
lapejko
10.02.13,19:16
napr. šialená cena za výmenu rozvodov-16000 sk za materiál...
lapejko
10.02.13,19:21
mám toyotu Avensis Verso, má sedem miest, prevádzkujem ju šiesty rok ako r.v. 2002, trochu menšia ako Sharan, podvozok po rozbitom východe zatiaľ neriešený, volkswagen by už mal tretiu hliníkovú nápravu...
lujza.j
10.02.13,19:25
toyotky sú peknučké.....aurisku by som hned brala...ale ja musím len nissan...
Ice dive
10.02.13,19:27
Poliakom daj pokoj , nesiahame im ani po členky.

no to máš pravdu, u nás sa ešte nejaká cestárska sol, alebo jed na potkany v potravinách ešte neprevalili...
lujza.j
10.02.13,19:31
ale tieto "delikatesy" oni iba na vývoz.....doma to nepapajú...
xtriadax
10.02.13,21:21
A Citroen berlingo vychádza sice najlacnejšie, ale ruku na srdce : kto by chcel také auto ??

Momentálne mam nové berlingo necelý rok. Nemám síce 7 miestne ale sedel som na tých sedačkách v treťom rade. Používam ho ako rodinné auto na výlety a dosť často v ňom vozím tovar. Som s ním max spokojný. Mám rád reči typu kto by to chcel, francúza by som nekúpil ... .Mal som pred tým aj partnera. Ani s jedným som nemal problém. Pravidelný servis a zatiaľ žiadna porucha. Ale budem hodnotiť až keď ho budem mať nejakých 5 rokov a auto bude mať niečo najazdené.
Pre porovnanie kamarát má 7 miestny vw touran. Tretí rad sedadiel sa mi zdal u berlinga pohodlnejší. On bol už tri krát v servise pre poruchu motora. Momentálne po tej poslednej oprave mu zle štartuje.
Nepotrpím si na škodovku, vw alebo nemca ako im niekto hovorí. Hlavne preto že sa mi zdajú zbytočne drahé a čo majú kamaráti tieto značky tak investujú viac do servisu ako sa o týchto "kvalitných" rozpráva ;).
Nandrolon
11.02.13,07:27
Vieš, niekto musí aj platiť prostitútky pre TOP manažérov VW...
lujza.j
11.02.13,08:05
Laco to ich tu pekne pomenoval...vw group pozitivni.....:-)))
pivko
11.02.13,17:03
Berlingo je auto pre dealera nie pre rodinu , pre boha......neviem si predstaviť napr. cestu KE - Makarska v Berlingu , no ty koňos.....
xtriadax
11.02.13,19:30
Berlingo je auto pre dealera nie pre rodinu , pre boha......neviem si predstaviť napr. cestu KE - Makarska v Berlingu , no ty koňos.....

sedel si vôbec v novom berlingu? asi nie keď niečo také napíšeš. Ale samozrejme vw je pre teba asi in :D
drozdm
14.02.13,18:11
Berlingo je auto pre dealera nie pre rodinu , pre boha......neviem si predstaviť napr. cestu KE - Makarska v Berlingu , no ty koňos.....
ja uvažujem o novom berlingu a to z viacerych dôvodov.. prvy je priestor ktory pri troch detoch potrebujem.. a druhy je invalidny kočik resp. vozik .. ak si vezmem do uvahy posuvne dvere vyžši posed a dobru cenu ..vychadza mi to ako dobra volba.. jasne že to nieje dizajnovo idealne rodinne auto ale na to ja z vysoka môžem.. je to skvely kompromis za prijatelnu cenu
xtriadax
15.02.13,07:09
ja uvažujem o novom berlingu a to z viacerych dôvodov.. prvy je priestor ktory pri troch detoch potrebujem.. a druhy je invalidny kočik resp. vozik .. ak si vezmem do uvahy posuvne dvere vyžši posed a dobru cenu ..vychadza mi to ako dobra volba.. jasne že to nieje dizajnovo idealne rodinne auto ale na to ja z vysoka môžem.. je to skvely kompromis za prijatelnu cenu

kupoval som ho asi pred pol rokom. Myslím že pre tvoje potreby ideálne. Ja som s ním maximálne spokojný :)
Sliedič
15.02.13,10:10
Neviem, či to tu niekto už poradil, ale čo tak Chrysler Grand Voyager? Je to obrovské auto a aj v plnom obsadení (3 rady sedadiel, 7 ľudí) máš veľký batožinový priestor, viď: http://img.auto.cz/auto/base/2008-15/techgrvo60_47f9cd5a54bb2.jpg

http://www.auto.cz/chrysler-grand-voyager-2-8-crd-1753

Ojazdené 4-5 ročné sa dajú kúpiť okolo 15.000 eur.
drozdm
15.02.13,17:10
Neviem, či to tu niekto už poradil, ale čo tak Chrysler Grand Voyager? Je to obrovské auto a aj v plnom obsadení (3 rady sedadiel, 7 ľudí) máš veľký batožinový priestor, viď: http://img.auto.cz/auto/base/2008-15/techgrvo60_47f9cd5a54bb2.jpg

http://www.auto.cz/chrysler-grand-voyager-2-8-crd-1753

Ojazdené 4-5 ročné sa dajú kúpiť okolo 15.000 eur.
spominal so ho je to skvele vozidlo
curiosus
15.02.13,18:15
Niečo riešia aj tu, ďalšie veci a odkazy sú tam v diskusii:

http://auto.idnes.cz/detska-autosedacka-0ae-/automoto.aspx?c=A130206_184523_automoto_fdv

Ďakujem za získané poznatky, neviem už iba termín (?)nákupu.
lujza.j
16.02.13,19:22
akurát som ti to tu išla prilepiť...
KristínkaDK
10.03.13,16:59
Chrysler Grand Voyager máme a vezieme sa celá rodina úplne v pohodičke
peter129
12.03.13,22:05
a čo tak mazda MPV ma niekto skusenosti?
robertkozich
22.03.13,18:00
Vedeli by ste mi poradiť autá, ktoré sú najmenej pre 6 osôb? Čím väčší výber, tým lepšie.
Chceme chodiť na výlety všetci šiesti, veď aj dieťa potrebuje celé sedadlo, keď je v sedačke.
Ďakujem!
Nissan N200 Evalia.... mne sa velmi paci...maju renault motor 1.5dci 6st. prevodovka 7miest..a su dost v slusnej vybave a hlavne cene....ja mam predchodcu nissan Serena....je to moje oblubene auto na vylety k vode k dunaju...
lujza.j
22.03.13,18:16
Nissan N200 Evalia.... mne sa velmi paci...maju renault motor 1.5dci 6st. prevodovka 7miest..a su dost v slusnej vybave a hlavne cene....ja mam predchodcu nissan Serena....je to moje oblubene auto na vylety k vode k dunaju...
najväčšia katastrofa pre Nissan....ked dízlový Nissan, určite nie dci motor....
robertkozich
31.03.13,18:36
najväčšia katastrofa pre Nissan....ked dízlový Nissan, určite nie dci motor....
a aky iny dieselovy by si dal...ked iny ani nemaju? ak iba ten od renaultu...mas s tymto motorom skusenosti? s tymiti novymi?
Doplet
11.04.13,08:26
my mame Fiat multiplu,je to sice dizajnovy skvost,ale na vylety s rodinou to postacuje
srska
11.04.13,08:29
my mame Fiat multiplu,je to sice dizajnovy skvost,ale na vylety s rodinou to postacujeprečo? na takom parkovisku (http://farm8.staticflickr.com/7163/6666223813_104c398a2f_z.jpg) ho aspoň rýchlo nájdeš:)
lujza.j
11.04.13,10:22
a aky iny dieselovy by si dal...ked iny ani nemaju? ak iba ten od renaultu...mas s tymto motorom skusenosti? s tymiti novymi?

Motory s velkym obsahom su ine....skusenosti?.....mam tam mechanika.....a tri nissany....bohuzial moj je s dci motorom a nechutnou renoltackou prevodovkou....ale je iba 1,5 nie je " nakonovana"...tak by sa nemusel rozsypať ......Ako vo vacsine ze po 200 tis.,
ostatok co je doma su cistokrvny japonci...nie takyto bastard...ale co uz omyl sa stava zatial sluzi k spokojnosti....takze do buducna aj ked mam super spotrebu...tak u nissanu ja urcite benzin,alebo velky nafták....
srska
11.04.13,10:31
Motory s velkym obsahom su ine....skusenosti?.....mam tam mechanika.....a tri nissany....bohuzial moj je s dci motorom a nechutnou renoltackou prevodovkou....ale je iba 1,5 nie je " nakonovana"...tak by sa nemusel rozsypať ......Ako vo vacsine ze po 200 tis.,
ostatok co je doma su cistokrvny japonci...nie takyto bastard...ale co uz omyl sa stava zatial sluzi k spokojnosti....takze do buducna aj ked mam super spotrebu...tak u nissanu ja urcite benzin,alebo velky nafták....to je pekný výraz - nakoňonovaná - to sa dá v iných súvislostiach použiť:D