jankadinka
05.02.13,18:21
Dobrý deň, potrebujem poradiť ako by malo byť formulované skončenie Dohody o pracovnej činnosti s pravidelným príjmom , ak chcem skončiť okamžite bez výpovednej doby.Je možné skončiť takúto dohodu podľa § 60? Ide o to , že by som chcel využiť ochrannu dobu 7 dni, počas ktorej požiadam o socialnu davku/materska dovolenka pre otca/.Potrebujem rýchlu odpoveď. Ďakujem
Xanti
05.02.13,17:42
A otec splňa podmienku 270 dní platenia poistného?
jankadinka
05.02.13,19:14
áno všetky podmienky splňam, chcem len aby dohoda o pracovnej činnosti, ktoru som skončil ku 31.1.2013 bola ukončená korektne a priechodná u sociálnej poisťovňe tak aby vznikol nárok na materské.Potrebujem poradiť ,ktora forma skončenia pracovnej činnosti je schodná pre SP.
Mila123
05.02.13,19:32
pozri si
§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti
(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

(2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
veronikasad
05.02.13,20:02
áno všetky podmienky splňam, chcem len aby dohoda o pracovnej činnosti, ktoru som skončil ku 31.1.2013 bola ukončená korektne a priechodná u sociálnej poisťovňe tak aby vznikol nárok na materské.Potrebujem poradiť ,ktora forma skončenia pracovnej činnosti je schodná pre SP.

Odhláška dohodára na reg.liste FO (termín: nasl.deň po ukončení dohody). SP neskúma dôvod skončenia dohody.

Materské je dávka nem.poistenia, nie sociálna dávka.
ada159
07.02.13,15:56
dohodárovi po 01.01.2013, ktorý mal príjem z dohody je treba dať pri ukončení dohody ELDZ?
Melnick
07.02.13,16:27
Ak bol dôchodkovo poistený , tak áno.
brčko
09.04.13,18:05
A ako by to bolo, ak by pokračoval v dohode a žiadal o materské cez zamestnávatela? Dá sa to? Zatial som to velmi neštudovala, no netuším, či aj tam nahlasuje zamestnávatel nástup na md (príp. neskôr RD), ak by nadalej dohoda trvala a zamestnanec doniesol žiadosť o materské.