Simona Frnková
05.02.13,19:22
Zdravím, mám živnosť, ale aj nejaký dlh v zdravotnej poisťovni, no bohužiaľ nie je malý..od budúceho týždňa mám možnosť sa zamestnať a nechcem nad ničím váhať, len by ma zaujímalo či je to vlastne možné. Ide o to, že ak zruším živnosť a dostanem zmluvu od budúceho zamestnávateľa, či musím povinne vyplatiť dlh v zdravotnej poisťovni, aby mi tú zmluvu evidovali na úrade práce. Alebo by to malo byť bez problému. A mám ísť so zmluvou vlastne na úrad práce? aj na zdravotnú a soc. poisťovňu? vôbec už neviem ako to pred tým, než som mala živnosť prebiehalo. Ďakujem za odpovede :)
Stanislav 1975
05.02.13,18:58
doterajší dlh z podnikania budeš musieť vyplatiť...,aj ked rušíš živnosť...
Mila123
05.02.13,19:01
čo má spoločné tvoje podnikanie , budúce zamestnanie a UP?

zamestnávateľ ť aprihlási do SP i ZP, nemáš žiadnu povinnosť....
iba povinnosť vyplatiť dlh v ZP, najlepšie by bolo keby si sa s nimi dohodol, inak ti na dvere bytu zabúcha exekútor.......
Mila123
05.02.13,19:02
doterajší dlh z podnikania budeš musieť vyplatiť...,aj ked rušíš živnosť...
trénuješ na Bičana????( nech sa za Teba poraďáci nehanbia)........:D
Hakika
05.02.13,20:06
Nerozumiem, co ma urad prace s tvojou pracovnou zmluvou ? Normalne sa zamestnas, zivnost zrusit mozes, ale dlhov sa nezbavis. Treba sa dohodnut so zdravotou poistovnou na nejakom rozumnom splatkovom kalendari.
veronikasad
05.02.13,20:08
Zdravím, mám živnosť, ale aj nejaký dlh v zdravotnej poisťovni, no bohužiaľ nie je malý..od budúceho týždňa mám možnosť sa zamestnať a nechcem nad ničím váhať, len by ma zaujímalo či je to vlastne možné. Ide o to, že ak zruším živnosť a dostanem zmluvu od budúceho zamestnávateľa, či musím povinne vyplatiť dlh v zdravotnej poisťovni, aby mi tú zmluvu evidovali na úrade práce. Alebo by to malo byť bez problému. A mám ísť so zmluvou vlastne na úrad práce? aj na zdravotnú a soc. poisťovňu? vôbec už neviem ako to pred tým, než som mala živnosť prebiehalo. Ďakujem za odpovede :)
Ak si nebol evidovaný na UP, nie je nutné zmluvu nosiť na UP.
Simona Frnková
05.02.13,20:31
ďakujem vám veľmi pekne za odpovede..takže aj keď zruším živnosť, tak nemusím ísť na soc. poisťovňu to oznámiť, ale vlastne to za mňa urobí ten zamestnávateľ tým, že ma zamestná? Splátkový kalendár si určite chcem poriešiť, snáď už budem môcť lebo prvý krát mi tetuška povedala, že na splátkový kalendár dlhujem ešte malú sumu..:confused: áááno, aj toto je možné :D
veronikasad
05.02.13,20:34
ďakujem vám veľmi pekne za odpovede..takže aj keď zruším živnosť, tak nemusím ísť na soc. poisťovňu to oznámiť, ale vlastne to za mňa urobí ten zamestnávateľ tým, že ma zamestná? Splátkový kalendár si určite chcem poriešiť, snáď už budem môcť lebo prvý krát mi tetuška povedala, že na splátkový kalendár dlhujem ešte malú sumu..:confused: áááno, aj toto je možné :D
Ak si povinný platitel odvodov do SP, musíš pri zrušení živnosti (po odovzdaní kartičky DIČ na DU), odhlásiť sa v SP na reg.liste FO.
V prvom príspevku si sa pýtal, či do SP máš isť s pracovnou zmluvou - túto povinnosť nemáš.