feap1
02.03.06,14:11
V PU: ak bolo hradené (trebárs platené PHM na čerpacej stanici) platob. kartou

výpis z účtu - 261/221,
aký doklad?? - 518/261 (v deň platenia kartou).

Ďakujem


V PU: ak bolo hradené (trebárs platené PHM na čerpacej stanici) platob. kartou

výpis z účtu - 261/221,
aký doklad?? - 518/261 (v deň platenia kartou).

Ďakujem čERPANIE KARTOU: 335/221, doklad v pokladni : 501/343/335.:cool:
Účet 261 používame iba na prevod peňazí medzi finančnými účtami a nie pri platbe kartou.


V PU: ak bolo hradené (trebárs platené PHM na čerpacej stanici) platob. kartou

výpis z účtu - 261/221,
aký doklad?? - 518/261 (v deň platenia kartou).

Ďakujem

Ja som si vytvorila v okruhu DF nový rad PK a každý bloček si príjmem ako fa. V tom okruhu som si nastavila účet 261. Pri spracovaní výpisov tieto bločky potom uhrádzam ako faktúry. Pričom ako variabilný symbol používam dátum na bločku (ten uvádza aj banka). Toto je však možné, len ak nie je veľa takto platených bločkov. A neviem v akom programe účtujete, či to dovoľuje. OMEGA to dovoľuje a je to úplne jedoduché.


čERPANIE KARTOU: 335/221, doklad v pokladni : 501/343/335.:cool:
Účet 261 používame iba na prevod peňazí medzi finančnými účtami a nie pri platbe kartou.

Doklad nemôžeme dať medzi doklady pokladne, nakoľko sme z nej peniaze nevytiahli. A aký účet sa použije je jedno, ide len o zúčtovanie. Môže sa použiť aj 335 ak to dlžíme zamestnancovi, 365 ak to dlžíme spoločníkovi a trebárs aj 261, účtovne to nič neovplyvní.

V PU
ak uskutočním platbu platobnou kartou (napr. za PHM na pumpe)

výpis z BU: 261/221
aký doklad?: 518/261 (v deň tankovania)

Ďakujem

Máš to dvakrát.


V PU
ak uskutočním platbu platobnou kartou (napr. za PHM na pumpe)

výpis z BU: 261/221
aký doklad?: 518/261 (v deň tankovania)

Ďakujem
ja sice nechcem protirecit p. Cenigovej, ale podla mna ucet 261 je na prevod penazi, z mojho uctu do mojich ruk, pripadne naopak... Aj postupy hovoria, ze sa tu uctuju peniaze na ceste, nic viac. Len komentar v zelenej knizke spomina platobne karty... Asi ma vela z poradakov za to ukamenuje, hmmm protirecit biblii... :D

ja uctuje PK cez 379 - ine zavazky:
1/ platim kartou, vznika zavazok 501/379
2/ odide z uctu, uhrada zavazku 379/221

ja namiesto účtu 379 používam 325.
va1ke
02.03.06,17:18
Ja by som to účtovala takto:
deň čerpania: interný doklad 501,343/379(325)
výpis z účtu: 379 (325)/221
JAJA11
03.03.06,06:25
Chcela by som upozorniť, že otázka znela, cez aký doklad účtovať platbu kartou. Preto nie je podstatné cez aký účet, v konečnom dôsledku ten účet je len spojovací a v účtovnom výsledku nič neovplyvní, čiže aj účet 261 pri platbe kartou nie je nesprávny, veď ja v tej chvíli vyberiem peniaze z môjho účtu a sú svojím spôsobom " na ceste", kým sa mi to nevypáruje. Pôvodca otázky však chcel vedieť, cez aký doklad to má účtovať. A tam je riešením interný doklad, prípadne cez evidenciu ostatných záväzkov. Lenže to už záleží od programu, ako je to jednoduchšie.
evina
03.03.06,06:33
bui
15.09.07,14:13
Ja som sa vcera na tuto temu radila v inej teme, a bolo mi poradene, ze pouzivat ucet 261...

Ja nemam blocik uhradeny kartou ale rovno fakturu...

A pytala som sa ci mozem. vo fakturacii zauctovat klasicky 131,343/321..a potom vo vypise z uctu 321/221.....bez nejakych inych uctov...no bolo mi poradene uctovat cez 261.

Cize fakturu zauctujem 131,343/321,
v ID zauctujem na zaklade potvrdenky, ktoru mam pri fakture..321/261
a potom vo vypise z BU zauctujem 261/221..

cize budem mat o jeden uctovny doklad viac...(ID)

Pisem sem len kvoli tomu, ze som si vsimla, ze niektori neuctujete cez 261, ani 335 ale cez 325 alebo 379...
Cize keby som uctovala 321, kedze fakturu mam, tak by to bolo podobne...
Ide o platbu firemnou kreditnou kartou...kde sa na zaklade uhrady automaticky odpise z nasho uctu..

No mame aj taku krditnu kartu, kde sa po uhrade nakladov neodpisu z uctu peniaze,ale pride vypis z kreditnej karty, kde je prikaz uhradit urcitu sumu...sumu nakupov touto kartou...
Tu pouzivam ucet 231..kratkodoby uver...lebo od casu kedy sa zaplati napr.ubyovanie na sluz. ceste do casu, kedy my zaplatime danu sumu banke, nam ako keby banka pozicala peniaze...
No tu mam trosku nejasno...a neviem ci to uctujem spravne...
Doklady ktore k tomu mam su:
Doklad ..napr. faktura z hotela
Vypis z kreditnej karty...o oznameni vysky dlhu...
a ked uhradim tak mam
Vypis z kreditnej karty o zaplateni vysky dlhu...
Vypis z bank. uctu....
Zaujimalo by ma ako by ste dany uctovny pripad zauctovali vy...
bui
17.09.07,20:17
ziadny nazor?:mee:
bui
18.09.07,07:37
ja by som potrebovala vediet ako uctovat na druhej strane, nie teda ako u tych ktori prijmaju platby zaplatene kreditnymi kartami....
bui
18.09.07,12:37
nikto nema taketo kreditky?
Mária hrušková
18.09.07,12:52
ja účtujem následovne:
výpis z BU-uhrada 395/221
k tomu ID 501/395
343/395
bui
19.09.07,12:26
hm..dakujem za odpoved...
uctuje niekto aj inym sposobom?
Marianna01
23.09.07,09:53
Ja som sa vcera na tuto temu radila v inej teme, a bolo mi poradene, ze pouzivat ucet 261...

Ja nemam blocik uhradeny kartou ale rovno fakturu...

A pytala som sa ci mozem. vo fakturacii zauctovat klasicky 131,343/321..a potom vo vypise z uctu 321/221.....bez nejakych inych uctov...no bolo mi poradene uctovat cez 261.

Cize fakturu zauctujem 131,343/321,
v ID zauctujem na zaklade potvrdenky, ktoru mam pri fakture..321/261
a potom vo vypise z BU zauctujem 261/221..

cize budem mat o jeden uctovny doklad viac...(ID)



Ja faktúru hradím priamo cez 321, je podľa mňa absolútne zbytočné to hnať cez ID. Zaúčtovaná faktúra na 321 je predsa samo o sebe záväzok, nevidím žiaden dôvod na to, aby som si tento záväzok hradila cez peniaze na ceste. Zníženie záväzku sa uskutoční až vtedy, keď o tom mám doklad, ktorým je výpis z BU. Potom ale - keď už výpis mám - načo účtovať o peniazoch na ceste? Zas na druhej strane - Keď mám napr. mesačný výpis a ja prvého dám príkaz na úhradu faktúry - je pre vás, mňa či daňový úrad doklad o úhrade len príkaz k úhrade? Nie, nepostačuje, čiže nemôžem účtovať o znížení záväzku, pretože k tomu nemám žiaden doklad, ktorý by mi to umožňoval. Z týchto dôvodov nevidím žiadny zmysel účtovania úhrady faktúry cez 261.:)
bui
12.10.07,08:56
Ja v podstate doklad o uhrade faktury mam, ked ju uhradim kartou,je to vystup z terminalu pri pokladni..cize faktura je zaplatena a uz ju nevediem v knihe neuhradenych zavazkov...preto asi to uctovanie 261/321....a nasledne ked dostanem vypis z uctu tak zauctujem 261/221...

ale na druhej strane zase ak zadam prikaz na uhradu banke..tak tiez vediem fakturu az do dorucenia vypisu z banky v knihe neuhradenych zavazkov...

hm..tak neviem
Laura1
22.10.07,07:27
Ahojte, môj problém je trochu iný...
Mám faktúru - daňový doklad, sme platcovia DPH.
Faktúra vlastne nebola uhradená ani v hotovosti, ani kartou ale:
" Shell SMART kartou" - t.j. nazbierané body na Shell SMART karte.
Môžem faktúru naúčtovať klasicky do nákladov, odpočítať DPH - ako zlikvidovať- uhradiť faktúru?
Ďakujem
Rozalka
22.10.07,07:51
Ahojte, môj problém je trochu iný...
Mám faktúru - daňový doklad, sme platcovia DPH.
Faktúra vlastne nebola uhradená ani v hotovosti, ani kartou ale:
" Shell SMART kartou" - t.j. nazbierané body na Shell SMART karte.
Môžem faktúru naúčtovať klasicky do nákladov, odpočítať DPH - ako zlikvidovať- uhradiť faktúru?
Ďakujem
Stretávam sa s platbou Shell Smart kartou, ale nikdy to nie je zdarma. FIrma Shell si v deň splatnosti inkasuje z účtu, ciže 321/221
Ak si môže zakúpiť tovar za smart-body, zníži sa predajná cena konkrétneho tovaru a na faktúre bude uvedená znížená cena.
Laura1
22.10.07,09:32
Neviem, ale v bankovom výpise nemám nič také - vo faktúre spôsob platby je uvedené: Shell SMART karta.
Musím sa opýtať konateľa, možno má u seba nejaký doklad.../alebo vysvetlenie;) /
Pru
24.10.07,14:47
Neviem či to účtujem dobre, ale mne bločky za phm platené kartou nosia až na konci mesiaca, alebo ich pýtam, ked mi podľa výpisu chýbajú a účtujem 501900/221, neviem, či je to dobre. Teraz sa mi stal taký prípad, že bločky mi doniesli, boli hradené kartou ale na účte nie sú zaznamenané, čo s tým, dám ich cez pokladňu? dík
Pru
24.10.07,15:49
čo s tými PHM, čo neprešli cez účet ale boli platené kartou, môžem ich dať cez pokladňu?
jess
24.10.07,16:00
Neviem či to účtujem dobre, ale mne bločky za phm platené kartou nosia až na konci mesiaca, alebo ich pýtam, ked mi podľa výpisu chýbajú a účtujem 501900/221, neviem, či je to dobre. Teraz sa mi stal taký prípad, že bločky mi doniesli, boli hradené kartou ale na účte nie sú zaznamenané, čo s tým, dám ich cez pokladňu? dík

dáš ich interným dokladom 501,343/335.....na bankovom účte nemôžeš zaúčtovať náklady !!............toto je v prípade, ak zamestnanec platí svojou plat.kartou

inak, dámy,...je tu už toho na porade popísaného statočne, tak stačí ísť nižšie.... pod týmito okienkami máte spústu tém o účtovaní plat.kartami...stačí hľadať ;)
Pru
24.10.07,16:23
A ak platí konateľ firemnou kartou?
jess
24.10.07,16:39
A ak platí konateľ firemnou kartou?

...tiež by si to našla..... miesto 335 použiješ 261 xxx, kde xxx je analytika ...platba firemnou pl.kartou.......ďalej je postup rovnaký
Pru
24.10.07,16:46
no môžem prerábať celý rok, dáva sa to cez interný doklad alebo cez záväzok?
a čo s tým, ked mi to neodrátali z účtu? môžem to dať cez pokladňu s poznámkou, že nebolo odrátané z účtu?
jess
24.10.07,17:02
- dáva sa to cez interný doklad

- ak to neodrátali z účtu, tak asi to platené firemnou plat.kartou nebolo...potom 335
Pru
24.10.07,19:50
lenže interným dokladom nevydám peniaze, ale tie phm boli zaplatené s firemnou kartou, lebo inú ani nemajú, tak ako iné PHM, niekedy sa stáva, že posledný deň platia a je to až nasledujúci mesiac. neviem čo s tým, jedná sa mi hlavne o tú dph-čku.
Lydka R
24.10.07,20:02
lenže interným dokladom nevydám peniaze, ale tie phm boli zaplatené s firemnou kartou, lebo inú ani nemajú, tak ako iné PHM, niekedy sa stáva, že posledný deň platia a je to až nasledujúci mesiac. neviem čo s tým, jedná sa mi hlavne o tú dph-čku.

Podľa toho čo píšeš vyššie, tak podstatnú chybu vidím v tom, že do nákladov účtuješ na základe bankového výpisu. V deň nákupu je vhodné účtovať 501 xxx, 343/261 a podľa výpisu 261/221. A v pohode vyriešiš aj problém nákupov v posledné dni v mesiaci a DPH.
abel
24.10.07,20:06
pru, nárok na odpočítanie dph máš v tom mesiaci, aký je dátum na bloku. Ak je to doklad z ERP, predsa je to zjednodušený daňový doklad a nahrádza ti faktúru. Nemienim sa miešať do podvojného účta, neviem na aký účet zaúčtovať, ale ak to dáš ako záväzok, tak keď ti príde na budúci mesiac úhrada z účtu, dáš to ako úhrada záväzku. Cez pokladňu určite nie, veď ty z pokladne nemáš úbytok peňazí. To, že je nákup PHM napr. 28. 9 a odpísané z účtu je to až na októbrovom výpise, je bežné.
Pru
24.10.07,20:11
sme štvrťroční platci dph, takže v rámci štvrťroka to sedí, ale teraz sa mi jedná o to, že z účtu strhnuté nebolo, ale bločik aj s tým pripnutým- je napísané platba kartou v auguste ale na účte nič nie je strhnuté, tak neviem?
kukáme na to jak blázni a nerozumieme tomu.
abel
24.10.07,20:13
Tak skús ešte pozrieť septembrový výpis, prípadne neplatil to náhodou svojou súkromnou kartou?
Lydka R
24.10.07,20:15
sme štvrťroční platci dph, takže v rámci štvrťroka to sedí, ale teraz sa mi jedná o to, že z účtu strhnuté nebolo, ale bločik aj s tým pripnutým- je napísané platba kartou v auguste ale na účte nič nie je strhnuté, tak neviem?
kukáme na to jak blázni a nerozumieme tomu.

Tak potom to nebolo platené tou správnou kartou z firemného účtu. Použi záväzok voči zamestnancovi alebo konateľovi (resp. spoločníkovi) a následne "vyplať z pokladne". DPH kľudne uplatni na odpočet
Pru
24.10.07,20:15
v septembrovom výpise to tiež nie je, tak to tam asi vôbec nedám.
a ešte mi dnes vyhrabali jeden doklad z júna, dal by sa uplatniť v III.Q?
Paula
24.10.07,20:21
v septembrovom výpise to tiež nie je, tak to tam asi vôbec nedám.
a ešte mi dnes vyhrabali jeden doklad z júna, dal by sa uplatniť v III.Q?


Hm, ak to tam nedáš a budú žiadať preplatenie, potom čo? A ak tento nákup uvedú ako tankovanie v knihe jázd? Len tak by som nevyradila bloček bez konzultácie s "nakupujúcim".
Pru
24.10.07,20:26
k príspevku 24, lidka aáno účtujem na základe výpisu z účtu, lebo ja ich musím naháňať aby mi tie bločky doniesli, ktoré sú zaúčtované na výpise, ja na základe výpisu im vypíšem, čo potrebujem, no hrúza. preto som si myslela, že by stačilo účtovať 501,343/221. je to moc veľká chyba? Inak díky moc.
PS: skúsim ešte ráno prekonzultovať, ale poobede mi nevedeli povedať. a ten júnový môžem uplatniť v III.Q.? Ď, Ď, Ď
Lydka R
24.10.07,20:41
k príspevku 24, lidka aáno účtujem na základe výpisu z účtu, lebo ja ich musím naháňať aby mi tie bločky doniesli, ktoré sú zaúčtované na výpise, ja na základe výpisu im vypíšem, čo potrebujem, no hrúza. preto som si myslela, že by stačilo účtovať 501,343/221. je to moc veľká chyba? Inak díky moc.
PS: skúsim ešte ráno prekonzultovať, ale poobede mi nevedeli povedať. a ten júnový môžem uplatniť v III.Q.? Ď, Ď, Ď

No ja naháňam občas tiež, ale aj tak to účtujem spomínaným spôsobom.
No chyba to je, lebo ti nesedí deň dodania, teda deň nákupu. Z bánk čo účtujem, myslím len SLSP odpisuje z účtu v ten istý deň ako je nákup.
Čo sa týka toho júnového dokladu, tam by som DPH už neuplatňovala. Ak pozrieš § 51 zákona o DPH tak ty si v deň dodania (nákupu) mala fa (bloček) k dispozícii a mala si odpočítať v júni. Len pozor na to, že túto neodpočítanú DPH nemôžeš dať do nákladov.
Pru
24.10.07,21:00
Práveže bloček mi priniesli až dnes, v § 51 ods. 2 sa píše, že odpočítať sa môže aj v zdań.období nasledujúcom. Zakaždým sa pýtam, či už mi dala všetky doklady ale nakoniec aj tak ešte nejaké vyhrabú a ja sa chytám za hlavu.
JAJA11
25.10.07,04:43
k príspevku 24, lidka aáno účtujem na základe výpisu z účtu, lebo ja ich musím naháňať aby mi tie bločky doniesli, ktoré sú zaúčtované na výpise, ja na základe výpisu im vypíšem, čo potrebujem, no hrúza. preto som si myslela, že by stačilo účtovať 501,343/221. je to moc veľká chyba? Inak díky moc.
PS: skúsim ešte ráno prekonzultovať, ale poobede mi nevedeli povedať. a ten júnový môžem uplatniť v III.Q.? Ď, Ď, Ď

Ja nedodané bločky začtujem len ako chybnú platbu a keď zoženiem bloček, zaúčtujem ho a opravím zápis v banke. Bločky účtujem ako faktúry, ktoré sú následne uhradené. Na účte by sa do nákladov mali dávať iba poplatky za vedenie účtu, ostatné náklady by mali byť účtované v iných evidenciách. :) DPH sa v takom prípade môže uplatniť aj v nasledujúcom období. :rolleyes:
evina
25.10.07,04:46
No ja naháňam občas tiež, ale aj tak to účtujem spomínaným spôsobom.
No chyba to je, lebo ti nesedí deň dodania, teda deň nákupu. Z bánk čo účtujem, myslím len SLSP odpisuje z účtu v ten istý deň ako je nákup.
Čo sa týka toho júnového dokladu, tam by som DPH už neuplatňovala. Ak pozrieš § 51 zákona o DPH tak ty si v deň dodania (nákupu) mala fa (bloček) k dispozícii a mala si odpočítať v júni. Len pozor na to, že túto neodpočítanú DPH nemôžeš dať do nákladov.

Do lehoty podania DP za 2. Q., t.j. do 25.7.2007 mala bloček, tak zákon jej umožňuje sa rozhodnúť, či ho zaradí do 2. alebo 3. Q. Záver môže uplatniť aj v treťom qurtáli.

Tu je to krásne rozpísané:

http://www.porada.sk/t18735-odpocitanie-dane-51-oneskoreny-doklad-z-erp.html
koňo
25.10.07,04:59
V každom prípade takéhoto nákupu rôznymi kartami (nezáleží na type) by som účtoval 5xx / 335 na základe dokladu z registračnej pokladnice (alebo iného dokladu). Bankový výpis by preukázal platbu (335 /221). Ak pracovník nedá doklad z registračnej pokladnice, platba sa z účtu odpočíta a na účte 335 ostane pohľadávka, ktorú musí preukázať dodatočne alebo ju zaplatí.
Odporúčam kvôli DPH, aby zamestnanci predkladali doklady tak, aby boli v príslušnom mesiaci zaúčtované.
Orsz
10.11.07,06:51
U jedného klienta evidujeme dve platobné karty, jednu má konateľ-zamestnanec, a jednu má externý technik, ktorý nie je zamestnancom. Platobnú kartu má na nákup PHL na nákladné vozidlo, ktorým chodí občas na tovar - ako zúčtovať túto platobnú kartu? 261? 325?
liba2
10.11.07,07:13
U jedného klienta evidujeme dve platobné karty, jednu má konateľ-zamestnanec, a jednu má externý technik, ktorý nie je zamestnancom. Platobnú kartu má na nákup PHL na nákladné vozidlo, ktorým chodí občas na tovar - ako zúčtovať túto platobnú kartu? 261? 325?
Predpokladám, že spomínané 2 PK sú vydané k podnikateľnému účtu klienta.
Predpokladám, ak technik nie je zamestnancom, tak je to SZČO, teda váš obchodný partner, ktorý používa vašu PK na nákup PHL do vášho nákl. vozidla. Nákupom PHL vám vzniká pohľadávka voči technikovi (ktorú zúčtuje dokladom o nákupe a knihou jázd), teda nie je použitý správny účet (325 sú ostatné záväzky). Ale v tomto prípade ide o pohľadávku inú (nie z obchodného vzťahu), treba použiť účet 378-Iné pohľadávky.
Orsz
10.11.07,07:26
Áno Liba, ide o karty k podnikateľskému účtu spoločnosti, pre ktorú pracuje externý technik. Takže namieste je účet 378. Lenže ak mi vzniká pohľadávka v priebehu mesiaca, mala by som dátumovo takýto doklad zúčtovať až v poslednom dni v mesiaci,aby tam bola možnosť vzniku pohľadávky (preto som sa prikláňala k účtovaniu záväzku - napr. predpis 23.10 - 501,343/325, a úhrada z BU dňa 25.10 - 325/221). Pri účtovaní o pohľadávke, napr. 335, alebo 378, mi pri predpise dňom dokladu vznikne aktívny zostatok na účte 335,378, kde predpisom sa zdokladováva "vzniknutá" pohľadávka, ktorá však v čase predpisu ešte nevznikla, vznikne až o 2 dni, keď dôjde k stiahnutiu z bankového výpisu. Týmto chcem vyriešiť účtovanie jednotlivých dátumov - aby to bolo správne.
liba2
10.11.07,07:37
Áno Liba, ide o karty k podnikateľskému účtu spoločnosti, pre ktorú pracuje externý technik. Takže namieste je účet 378. Lenže ak mi vzniká pohľadávka v priebehu mesiaca, mala by som dátumovo takýto doklad zúčtovať až v poslednom dni v mesiaci,aby tam bola možnosť vzniku pohľadávky (preto som sa prikláňala k účtovaniu záväzku - napr. predpis 23.10 - 501,343/325, a úhrada z BU dňa 25.10 - 325/221). Pri účtovaní o pohľadávke, napr. 335, alebo 378, mi pri predpise dňom dokladu vznikne aktívny zostatok na účte 335,378, kde predpisom sa zdokladováva "vzniknutá" pohľadávka, ktorá však v čase predpisu ešte nevznikla, vznikne až o 2 dni, keď dôjde k stiahnutiu z bankového výpisu. Týmto chcem vyriešiť účtovanie jednotlivých dátumov - aby to bolo správne.
Predpokladala som, že technik vyúčtuje skôr ako máš BV. Ale aj tak je to pohľadávka - nie záväzok. On firme nič nedal, jemu firma nie je nič dlžná. To nevadí, že o PHL účtuješ skôr (asi ID); dokonca tam môže byť aj prelom mesiacov 30-ho zaúčtuješ náklad a uplatníš DPH a výber z PK sa prejaví až 1-ho nasl. mes. kedy sa pohľadávka usporiada. Nie je to záväzok. Účet 335 v tomto prípade vôbec nemôžeš použiť - nejde o zamestnanca. Zostatok na účte 378 (v mojom príklade 30-ho na prelome mesiacov) len vyjadrí aktuálny a pravdivý stav.
olarac
12.04.12,12:13
Dobrý deň, prosím o pomoc ...
konateľ bol na zahraničnej služobnej ceste od 25.03.12-31.03.12. V prvých dňoch - 25.03.12 platil PHM v hotovosti, zbytok cesty platil platobnou kartou. Chcem sa Vás opýtať, ktorý dátum je dátum zdaniteľného plnenia, keď lístky mám ešte z marca, ale SC bola zúčtovaná v apríli ako na cesťáku, tak aj na BV? Cez banku som to prehnala cez účet 355 a ID v marci, keďže si odpočítam DPH, ale ako urobiť PHM na lístku 25.03.12 a v cesťáku 12.04.12? Prosíííííím o radu ... VĎAKA :)
Učímsa
16.04.13,14:04
Dobrý den, prosím, ak môj klient stratil k bločku z pokladne výpis z terminálu, nie je to postačujúci podklad pre zaúčtovanie? Bol by problém pri danovej kontrole? Vopred dakujem :)
JAJA11
16.04.13,17:43
Dobrý den, prosím, ak môj klient stratil k bločku z pokladne výpis z terminálu, nie je to postačujúci podklad pre zaúčtovanie? Bol by problém pri danovej kontrole? Vopred dakujem :)

určite to nie je problém, doklad s vyčíslenou DPH máte a na výpise bude potvrdená platba :)