matus7
05.02.13,21:42
Ahojte,
ako zivnostnik (neplatca DPH) som si zaplatil reklamu na google adwords (bola mi teda dodana sluzba na SR) a mal by som uhradit DPH (6 eur :D) na SVK. Musim sa registrovat za platcu DPH alebo staci vyplnit nejake tlacivo a niekde tych 6 eur poslat? Dakujem (osobne verim, ze kvoli 6 euram nebudem musiet byt platca DPH).

DAKUJEM!
KEJKA
05.02.13,21:51
nebudeš platiteľ DPH, ale ešte pred objednaním tejto služby si mal podať žiadosť o registráciu podľa §7a)
Až následne si mal objednať tak, že uvedieš v objdnávke pridelené ičDPH SKxxxxxxx
Faktúra bude bez IE DPH a ty tú DPH dopočítaš a zaplatíš na SVK.
Naďalej zostaneš neplatiteľom DPH, nemusíš sa báť.
Ak si nezaplatil, radšej vyčkaj, daj si do poriadku tieto záležitosti a až potom nakupuj z EU.
jess
06.02.13,07:02
Čo mi hrozí, ak som zaplatila preddavok 25.1. za službu adwords , ale ešte nie som registrovaná. Službu som za január neprijala. Faktúra za prijaté služby bude až za február.
KEJKA
06.02.13,09:19
máš čas sa registrovať, len či si zabezpečíš, aby ti urobili správnu faktúru s ičDPH?
podľa mňa nehrozí nič, len to začni vybavovať čím skôr.
jess
06.02.13,09:48
Na google účte mám len takúto faktúru .
matus7
06.02.13,09:52
Presne taku fakturu (len na 30 eur) mam aj ja... podla mna nehrozi, ze google by ti poslal nanovo fakturu s pridelenym IC DPH. Normalne sa zaregistruj na danovy urad a doplat 10 eur a vybavene. Vies, mne je smiesne to, ze ako som mal vediet, ze mi google posle fakturu bez DPH ked som mu neuviedol IC DPH!!!
matus7
06.02.13,09:53
Ja mam este jednu otazku: zaplatil som preddavok za sluzbu adwords, ale este som ten kredit nepouzil. Faktura je z 31.1. Kedy je datum dodania sluzby? Vsak som este nic nevyuzil :)
KEJKA
06.02.13,10:02
podľa mňa google nebude sledovať, či a kolko si využil Kúpou služby si získal určité právo a to ti bolo udelené zaplatením. Isto ti google inú faktúru nevyhotoví.
Mal si byť registrovaný. nakoľko všeobecne platí povinnosť sa registrovať pred kúpou služby z EU, tak to google predpokladá a vystavuje faktúry s reverze-upozornením. Bez zbytočného odkladu sa registrujte a zaplaťte DPH.
Na druhej strane netuším, ako google bude vedieť urobiť SV DPH, ked nemá vaše ičDPH.
Môjmu klientovi do dňa jeho registrácie /tiež na to zabudol/ vystavovali faktúry s DPH ale to bolo pred rokom.
KEJKA
06.02.13,10:03
Ja mam este jednu otazku: zaplatil som preddavok za sluzbu adwords, ale este som ten kredit nepouzil. Faktura je z 31.1. Kedy je datum dodania sluzby? Vsak som este nic nevyuzil :)ako vieš že to bol preddavok? Možno bol, ale na konci mesiaca ti google vystaví faktúru.
jess
06.02.13,13:02
Ja tam mám tiež napísané, že "Predplatné" = preddavok (viď. obrázok ) ... takže aj Matúš to tak má .... tiež som ešte nič nečerpala, čo je vidno aj z tej faktúry, dnes som sa bola zaregistrovať, ale vôbec netuším ako a kedy vyplním dp dph

Ak budeme čerpať, resp. prečerpáme klikaním "preddavok", tak nám vystavia faktúru ...pri mne 50Eur(preddavok) - 51Eur (klikanie) = doplatok 1 euro..... aspoň ja som to tak pochopila.....ale, keď máš na konte už len 6Eur (klikaním na reklamy sa ti preddavok znižuje),tak ti príde mail, že si máš dobiť kredit (zaplatiť ďalší preddavok) , lebo inak sa ti skončí publikovanie tebou zadaných reklám.... teda ... v januári som zaplatila len preddavok, nič som nečerpala .... nič nepodávam (dp dph) ...... ak miniem vo februári 50 eur za mesiac, príde mi fa na 50eur...potom podám dp do 25.3. ?