zoe2201
05.02.13,21:32
Byvam na novej ulici, kde asi pred rokom dokoncovali siete, cesta je v katastrofalnom stave, je to doslova brodenie sa kaluzami, blato mame pomaly v obyvacke. Mame babatko a cesta kocikom je strasna, zakazdym musim umyvat kocik, topanky a ked pride navsteva, ani nehovorim aku mam po nich robotu ... Chcem sa spytat, ci je normalne, aby sme mali v obci polnu pristupovu cestu, lebo starosta sa obhajuje tym, ze na vybudovanie normalnej cesty nema peniaze a vyzera to, ze pevnej pokryvky na ceste sa tak skoro nedockame. Na koho by som sa mohla obratit, pripadne kde stazovat ... nepride mi to normalne, aby deti, ktore idu po tejto ulici, stracali v blate topanky :-(
alltracboy
05.02.13,20:40
vacsinou sa obyvatelia ulice poskladaju aspon na makadam ktory sa tam vysype. Bratranec byva na ulici ktoru potom dali vlastne naklady vybetonovat. Investor ani obec to neriesili
draik
05.02.13,21:10
Toto je presne situácia, keď obec nemala vydávať stavebné povolenia na domy, kým si developer/stavebníci za vlastné nepostavia cestu podobne ako ostatné inžinierske siete. Predpokladám, že existujúca prístupová cesta nie je oficiálne miestnou komunikáciou. Obec tak normálnu cestu financovať nebude. Ako majitelia RD pri ceste sa môžte všetci zložiť, založiť si napríklad združenie a cestu zafinancovať.
zoe2201
05.02.13,21:26
praveze cesta je obecna ... a zatial tam byvame piati a dlzke asi 1 km, to by bolo asi dost nakladne, kedze pre mna su dolezitejsie ine veci, ktore musime dokoncit v domacnosti, napr. vypynace a zasuvky
bjuty smis
06.02.13,06:48
no sama si si odpovedala, čo je pre teba dôležitejšie....

daj si aspon spraviť cenovú ponuku na ten makadam, obehni tých 4 susedov...

nie je to také drahé..
Helik3
06.02.13,07:26
ale ved ked je ta cesta obecná, tak by sa obec o ňu mala zaujímať, nie?
tiež poznám podobný prípad, ale obec sa ohradila, že kým tam nebude vystavaných aspoň 5 až 6 rodinných domov, tak o ceste môžu len snívať - tam je len poľná
zoe2201
06.02.13,09:17
Cesta je pre mna rovnako dolezita ako dokoncenie nasho domu, ale odmietam platit za nieco, co ma byt v kompetencii obce, a ked makadam nie je taky, nechapem, preco aspon ten nepouzije obec na pokrytie doterajsej polnej cesty ... Dnes je hrozne pocasie, cesta ma charakter baziny, malemu chlapcovi, co isiel zo skoly sa tam dokonca vyzuli topanky, no hruuuza :-(
Mna vsak ale zaujima, ci by mi nevedel niekto poradit, v oblasti prav obcana obce apod., pretoze tata nasa cesta podla mna nie je pristupova, jedine tak pre auto, ale pre male deti a mamicku s kocikom urcite nie. Ma obec pravo cestu, ktora je v jej kompetencii nechat v takomto stave, ak tam byvaju ludia???