karner
05.02.13,23:08
Cez sat. prijímač som nahral na USB kľúč cestopisy a chcel by som ich v počítači správne premenovať. Teraz mám pri nich totiž len dátum nahrávky a názov tv stanice. Ak ich dám premenovať, upozorní ma, že potrebujem na to povolenie. Ako to obísť?
tom32
06.02.13,02:36
skuste subory najprv len presunut inde, premenovat adresar v ktorom ich mate a pod., urobte s nimi nejaky pohyb najprv, mozno to pomoze... uistite sa, ze ziadna aplikacia ich nepouziva prave, ak ano (program s ktorym boli nahrate z tv, program na zdielanie atd) tak takyto program vypnite... ak to nepomoze, existuje taky programcek, mam ho naistalovany a je velmi napomocny v takychto situaciach, len neviem odkial som ho stiahol... nasiel som toto: http://fileforum.betanews.com/detail/Take-Ownership/1301597558/1
po instalacii by Vam v menu pri kliknuti pravym tlacitkom mysi na hocijaky subor mala pribudnut polozka TAKE OWNERSHIP... pouzite ju a potom si mozete robit s danymi subormi co chcete... velmi napomocne hlavne pri hlaskach typu: nemate opravnenie na tuto operaciu bla bla... tato utilitka priradi 'vlastnenie' suboru uzivatelovi a da pravo robit so suborom to, co pozadujete...
karner
06.02.13,11:32
Presúvanie súborov nepomohlo, pokúsil som sa stiahnuť odporúčaný program. Keď som klikol na Stiahni teraz, otvorila sa mi stránka, ktorá mi ponúkala predaj domény. Program sa nestiahol. Čo som zle urobil?
misoft
06.02.13,18:42
Cez sat. prijímač som nahral na USB kľúč cestopisy a chcel by som ich v počítači správne premenovať. Teraz mám pri nich totiž len dátum nahrávky a názov tv stanice. Ak ich dám premenovať, upozorní ma, že potrebujem na to povolenie. Ako to obísť?
Skontroluj atributy súboru - je celkom možné, že sú nastavené na archiv -a a iba na čítanie -r.Toto ti nepovolí premenovať súbory. Najskúr tieto atribúty zrušiť - potom by sa mali dať premenovať.


Atribúty Atribúty sú dátové polia, ktoré patria súboru, no nie sú jeho súčasťou, teda napr. nepočítajú sa to veľkosti súboru a môžu sa kopírovať alebo meniť bez akejkoľvek manipulácie so samotným súborom. Systém používa tieto atribúty na ukladanie napr. veľkosti súboru, typu súboru alebo dátumu poslednej úpravy. Dá sa to prirovnať k iným operačným systémom a ich súborovým systémom.


a

Atribút je v počítačovej terminológii špecifikácia, ktorá definuje vlastnosť objektu, prvku alebo súboru. Atribút objektu sa zvyčajne skladá z mena a hodnoty, atribút prvku z typu alebo mena triedy, atribút súboru z mena a prípony.
http://silent.host.sk/int21/atributy.html

Vo Windows sú najpoužívanejšie a s h r.

Klik na súbor PTM - Vlastnosti - Všeobecné a dole v Atributy zruš iba na čítanie prípadne Skrytý a potom pod Spresniť ešte zruš Súbor je pripravený na archiváciu. To by malo odstrániť atribúty a r prípadne h.