KMichal
06.02.13,05:16
zdravím
bolo mi povedane že je lepšie kúpiť s.r.o. od exekútora ako si ju založiť.
čo je na tom pracdy? nie je výhodnejšie kúpiť s.r.o. založenú v minulom roku ako ich ponúkajú na webe? Ďakujem
tictac7
06.02.13,05:31
...závisí od toho, čo potrebuješ.
- potrebuješ byť hneď platca DPH a chceš ušetriť - tak si kúp sro, čo už je platca
- potrebuješ brať úver a preto potrebuješ históriu - tak si kúp sro, ale nie "spiacu"
- v každom prípade si ju dobre "preklepni" - aby Ťa raz nedohnali nejaké staré záväzky, resp. si niekto reklamáciu uplatní....
- sro od exekútora? to som ešte nepočula. A ak aj je taká možnosť, tak sú tam vysoké záväzky, ktoré preberieš, takže pozor
KMichal
06.02.13,06:58
Nechcem byť hneď platcom DPH ale predpokladam že sa tomu nevyhnem .
Ja som SZČO zaoberám sa montážnymi prácami a nepotrebujem surne s.r.o. ale klesli by mi naklady a predpokladam že v blizkej budúcnosti pojdem robiť do zahraničia, kde mám skúsenosti že zadávateľ prác nechce faktúrácie od všetkých robotníkov ale od jedného.
Bolo mi povedané že sa zmenili nejaké daňové zákony a že pre už existujúce s.r.o. ostali povodne podmienky alebo niečo také.
je vobec niečo na tom pravda aleo su to iba reči?
Ďakujem
blavaciko
06.02.13,07:47
Nechcem byť hneď platcom DPH ale predpokladam že sa tomu nevyhnem .
Ja som SZČO zaoberám sa montážnymi prácami a nepotrebujem surne s.r.o. ale klesli by mi naklady a predpokladam že v blizkej budúcnosti pojdem robiť do zahraničia, kde mám skúsenosti že zadávateľ prác nechce faktúrácie od všetkých robotníkov ale od jedného.
Bolo mi povedané že sa zmenili nejaké daňové zákony a že pre už existujúce s.r.o. ostali povodne podmienky alebo niečo také.
je vobec niečo na tom pravda aleo su to iba reči?
Ďakujem

si si isty ze by ti klesli naklady?

neviem, konkretne, ktore zmeny v danovych zakonoch mas na mysli, ale co viem, tak platia pre vsetkych, starych aj novych...
KMichal
06.02.13,08:08
tymi nakladami myslim oplacanie na socialke nakolko by som bol oplacaný z minimalnej mzdy
srska
06.02.13,08:15
was ist das "oplacany" ?
blavaciko
06.02.13,15:16
tymi nakladami myslim oplacanie na socialke nakolko by som bol oplacaný z minimalnej mzdy

no len si to dobre vypocitaj, ci sa ti to oplati aj ked budes platit uctovnika na podvojne uctovnictvo, vyssiu dan z prijmu ako fyzicka osoba a nebudes moct uplatnovat pausalne vydavky