maartin
06.02.13,06:41
Ahojte,
potrebujem kupit do firmy uctovny software, cenovo sa mi celkom pozdava Pohoda. Doteraz som robil iba v produktoch od Krossu.

Uz sa paru dni hram s demo verziou Pohody a celkom som sa s nou uz aj naucil robit, avsak mam par otazok este na vas, ktory ju pouzivate.

1, nie je problem s importom z Omegy do Pohody?
2, Zistil som, ze v agende Mzdy neviem robit exporty vykazov pre DU a ZP ak ich chcem posielat elektronicky
3, Robi Pohoda aktualizaciu legislativy tak ako Omega/Olymp

Ak je este nieco na co by som si mal dat pozor, prosim o radu.

Dakujem
Zdenka 0705
06.02.13,05:53
1/ robila som prechod síce z iného programu ako Ty, ale Pohoda to zvláda
2/ exporty sa dajú robiť aj elektronicky, ja používam len export do ZP a SP, ale isto ide aj pre DÚ
3/ Pohoda robí aktualizáciu legislatívy, niekedy je to síce na poslednú chvíľu, ale asi to ani ináč nejde
5/ Rátaj s tým, že Omega bola zrejme komfortnejšia, aj cena tomu nasvedčuje. No ja som s Pohodou vcelku spokojná, som jej užívateľ už 10 rokov.
Oriešok
06.02.13,05:58
Kros je veľmi pružný a výborný software. Nevymenila by som ho nikdy za Pohodu. Viem, že kolegyňka (pohoďáčka) nikdy nemá tak rýchlo nové informácie, musí veľa vecí striehnúť.
maartin
06.02.13,05:58
Dakujem Zdenka,
a vies mi prosim este poradit, kde najdem moznosti pre export do ZP? Usetris mi cas :) Do ZP som uz nasiel, robim to cez Zaznam/Odoslat v agende mzdy
Zdenka 0705
06.02.13,06:06
Myslíš asi SP, nie? Tiež cez mdy - záznam - odoslanie MVPP, resp. VPP
Zdenka 0705
06.02.13,06:11
Alebo si myslel export do ZP? :)
V tlačových zostavách- mesačný výkaz peddavkov pre ZP - export
maartin
06.02.13,06:19
ano ano, myslel som na SP.


Dakujem
Zdenka 0705
06.02.13,06:23
určite máš pravdu s Krosom, no cena je tiež pre szčo dôležitá
srska
06.02.13,06:36
export mesačného prehľadu závislá činnosť z agendy mzdy - mzdy za príslušný mesiac/záznam/odoslanie prehľadu o príjmoch

poznámka: exportuje sa xml súbor do úložiska na pc, ktorý načítaš cez edane, podpíšeš a odošleš na dú. vo verzii 2013 resp. pre mzdy v 2013 export zatiaľ nefunguje.
doplnené - od 07.02.13 export funguje
maartin
08.02.13,05:41
Este jednu vec by som sa chcel opytat. Ohladne likvidacie napr vydanych faktur.
Ak bola faktura uhradena bankov, a ja nahodim bankovy vypis, viem k platbe faktury priradit (resp. uhradit, zlikvidovat) doklad? Lebo zatial som si to vsimol iba opacne - V agende Banka dam Zaznam - Prenos - Likvidacia vyberom a urobi mi zapis v Banke akokeby automaticky (resp. mi predvyplni zaznam v Banke). Dik