Izabela 72
06.02.13,07:24
Pekný deň, moja prvá otázka: Prosím o stručné vysvetlenie pravidelného a nepravidelného príjmu neviem si to vysvetliť. Ďakujem
veronikasad
06.02.13,06:28
Moc stručné to nebude - všetky informácie nájdeš v tejto téme

http://www.porada.sk/t204951-dohody-mimo-pracovneho-pomeru-od-1-1-2013-a.html

Pre posúdenie či ide o pravidelný alebo nepravidelný príjem potrebuješ základné informácie :
- o aký druh dohody ide
- na aké obdobie je uzatvorená (dohoda kratšia ako jeden mesiac je vždy nepravidelný príjem)
- kedy bude vyplatená odmena
Izabela 72
06.02.13,08:40
ešte mám otázku: ako zareaguje soc. poisťovňa v prípade, že dohodár neodpracuje, príjem bude 0,( nemá ani dpn len sme ho nepotrebovali) a máme ho vedeného v pravidelnom príjme? ako poslať výkaz? mesačný výkaz s nulou? Dakujem za info
veronikasad
06.02.13,09:11
ešte mám otázku: ako zareaguje soc. poisťovňa v prípade, že dohodár neodpracuje, príjem bude 0,( nemá ani dpn len sme ho nepotrebovali) a máme ho vedeného v pravidelnom príjme? ako poslať výkaz? mesačný výkaz s nulou? Dakujem za info
Pošleš mesačný výkaz s nulovým vymer.základom. V SP nevidím problém, ten bude v zdr.poisťovni, ak dohodár je samoplatitelom. Musí si za celý mesiac zaplatiť zdr.poistenie sám.
Izabela 72
06.02.13,09:25
Ďakujem za odpoveď. Dohodár je starobný dôchodca takže ani v zdravot. posťovni problém nebude.
Farks
13.02.13,20:20
Potrebujem sa spýtať.
Dohodár, ktorý je prihlásený v SP počas celého roku, ale v práci je len vtedy, keď ho potrebujeme niekedy má aj dva mesiace nulu. Ide o pravidelný alebo nepravidelný príjem? Ďakujem
veronikasad
13.02.13,20:21
Potrebujem sa spýtať.
Dohodár, ktorý je prihlásený v SP počas celého roku, ale v práci je len vtedy, keď ho potrebujeme niekedy má aj dva mesiace nulu. Ide o pravidelný alebo nepravidelný príjem? Ďakujem
Pravidelný, ak odmenu za vykonanú prácu dostáva pravidelne. O aký druh dohody ide ?
Farks
13.02.13,20:23
Ide o dohodu o vykonaní práce. Odmenu dostáva nasledujúci mesiac ako odpracuje. Len či nie je problém s tým, že niekedy má nulu?
Ďakujem
danielaz
13.02.13,20:28
a ako mám postupovať voči SP, keď som uzatvorila dohodu o PČ od 10.1.13 do 31.3.13, pravidelný príjem, ale pracovaník sa po troch dňoch rozhodol, že skončí...podľa toho sa mu zmení príjem na nepravidelný...mám aj prípad, že po dvoch týždňoch pracovník ukoční dohodu....pred nástupom do zamestnania som ich prihlásila v SP ako dohodára, DoVP, pravidelný príjem.
Ďakujem za odpoveď
Farks
13.02.13,20:29
a ako mám postupovať voči SP, keď som uzatvorila dohodu o PČ od 10.1.13 do 31.3.13, pravidelný príjem, ale pracovaník sa po troch dňoch rozhodol, že skončí...podľa toho sa mu zmení príjem na nepravidelný...mám aj prípad, že po dvoch týždňoch pracovník ukoční dohodu....pred nástupom do zamestnania som ich prihlásila v SP ako dohodára, DoVP, pravidelný príjem.
Ďakujem za odpoveď
Treba zrušiť prihlásenie na pravidelný príjem a nanovo prihlásiť na nepravidelný. Mám to odkonzultované zo SP.
danielaz
13.02.13,20:34
ďakujem
sonia1711
14.02.13,04:40
mala som ten istý problém, dohodár-pravidelný príjem, 0 vymer. základ. V soc. poisťovni mi povedali, že takýto prípad sa podľa ich metodických pokynov nemá vyskytovať. Správne by to teda mal byť nepravidelný príjem, aj keď to nie je pravda. Dala som dopyt na odpoveď na túto otázku a majú sa k tomu vyjadriť. Čakám tretí deň.
Farks
08.03.13,19:35
Dohodár s pravidelným príjmom prihlásený v SP v januári 2013, teraz v marci odhlásený. Za mesiac február a časť marca už nič neodpracoval, kedy ho mám ohlásiť zo ZP? K 31.01.2013?
Ďakujem