majulkab
06.02.13,10:34
došli mi už nápady, šéf mi dal za úlohu zaujať a osloviť čo najväčší počet firiem, tak aby nás to relatívne nestálo ani cent. ak mi viete poradiť tak ako
kopretinka
06.02.13,09:36
mimotemy nech šéf chodí robiť po firmách striptíz
sorry,to len tak na odľahčenie....
I. V. B.
06.02.13,13:49
Kolko nam da majulkab zo svojej vyplaty ked jej zarucime, ze nestrati svoje zamestnanie? ...ozaj, kde pracuje majulkab?:---:---
Dantess
06.02.13,16:46
Dosť smutný postoj šéfa. Ak by som nevedel ako robiť svoj biznis, tak by som presne takúto úlohu vydal svojim zamestnancom. No Tebe zostáva asi len telefonovanie a obvolávanie.
220870
06.02.13,16:49
Kvalitou,precíznosťou,spoľahlivosťou.Ale to tupý veľkopodikateľ nepochopí.Takže mu to je zbytočné vysvetlovať.
I. V. B.
06.02.13,17:27
Preco utocite na sefa? Co on s tym? Zadal ulohu. Je tu zamestnana, naco tam potom je a za co ma dostavat plat? Ma sancu zaziarit. Nech sa pekne zapoji a vysvetli.

Napis co si skusila, co fungovalo a preco?
Co nefungovalo, co si urobila aby to fungovalo a preco si myslis ze to nefunguje?

...odozva pride:) primerana tomu ako teraz odpovies.
frenkacik
24.02.13,17:36
neviem či sa vyjadrím trefne, ale skús vygoogliť pojmy:
1) virálny marketing
2) buzz marketing
Alebo priamo treba siahnut po knihach:
http://www.martinus.sk/?uItem=96392 (velmi dobra kniha o internetovom marketigu)
http://okknihy.sk/24-buzzmarketing.html (tuto prave citam)
chutko
28.02.13,09:21
došli mi už nápady, šéf mi dal za úlohu zaujať a osloviť čo najväčší počet firiem, tak aby nás to relatívne nestálo ani cent. ak mi viete poradiť tak ako

ahoj,

ak ma byt jedinym vstupom do tejto ulohy tvoja praca (teda naozaj nulove financne naklady), fajn sposobom, ako oslovit ludi, je poskytnut im nejaku hodnotu - ludia prahnu predovsetkym po informaciach. v offline svete vela moznosti nevidim. v ramci online mozes napr. zacat za vasu firmu pisat blog, vytvarat hodnotny obsah, komunikovat s (potencialnymi) zakaznikmi napr. pomocou facebooku, prip. na inych miestach, kde sa mozu pohybovat vasi potencialni zakaznici. je to vsak cesta na dlhu trat, urcite sa to neprejavi o tyzden (ale v pripade, ze nechcete utratit ani korunu nemate prilis vela moznosti, ktore by sa rychlo prejavili).

mat originalny obsah na webe je skvela vec. hlavne ak ho nema konkurencia. ludia vyhladavaju a pokial mas originalny obsah, ktory riesi specificke problemy (odpoveda na specificke otazky, vyjadruje sa k specifickym temam), dostanu sa prave na tvoj web.

dalsia varianta: celkom lacnou formou reklamy je google adwords alebo facebook ads, mozes si nastavit, kolko chces utratit, takze ked si u sefa vyzobres, aby dal mesacne 50 EUR na reklamu, moze vam to priviest zakaznikov. i ked okolo tychto sluzieb je celkom veda a ako laikovi sa ti nemusi podarit nastavit to efektivne (odporucam nastudovat nejaku literaturu, alebo pogooglit aspon nejake clanky).

taktiez ako povedal frenkacik, viralny ci buzz marketing by mohli byt riesenim, i ked za naozaj nulovy budget tazko. v podstate ide o to, ze v mene firmy vytvoris a zverejnis nieco, co ludi zaujme a budu to samovolne sirit (napr. zdielanim na facebooku atd). je to velmi jednoduchy princip, vygenerovanie takehoto napadu je uz vsak omnoho zlozitejsie. existuju na to techniky, ale trufnem si povedat, ze laikovi sa podari viral stvorit cisto nahodne :)

kazdopadne prajem vela stastia, i ked si myslim, ze tvoj sef je nimand, pretoze ak niekto nechce obetovat na marketing ani korunu, nevie podnikat. a hadaj, kam sa dostavaju firmy, ktore vedu ludia, co nevedia podnikat...
patrixo
23.03.13,14:03
Mňa ste už zaujali teraz :D :D :D aj keď bohužiaľ neviem, čím sa zaoberáte :D
Almir
26.03.13,17:57
Viem vám poradiť ako zaujať a osloviť čo najväčší počet firiem, tak aby nás to relatívne nestálo ani cent. Dokonca sa dá na tom zarobiť. - to je všetko zadarmo ! Ale moja rada je už za veľa Eur.
Albe
07.03.14,19:14
Ak to sef myslel vazne a nezadal SMART ulohu, tak potom je sef STUPID.
Ak neplanujes zmenit sefa, tak by som ti poradil ist na to takto:

Ako Zaujat?
Zaujmes iba ak ponuknes to co tym mnohym firmam chyba. Zisti si co im chyba - co chcu, ake maju potreby. A ponukni im toto.
Ak im to nevies ponuknut, lebo to nemas/nevies, tak hladaj tych ktori potrebuju to co ponuknut vies.
IvetaH
09.03.14,17:59
Aký ste nepríjemný na šéfa. Možno je v úzkych, možno nevie kam z konopí, asi má dôvod na takú úlohy, možno je to zúfastvo. Vám všetkým sa vždy darilo?
Majulkab len porozmýšaj, nepíšeš o akú oblasť ide, ale skús niečo vymyslieť, ak nebude šéf asi budeš bez roboty.
Albe
13.03.14,04:48
... vdaka za reakciu

Bude sef ochotny kupit vesmirny balon?

Som neprijemny, mozno iba preto, ze som v uzkych, ze neviem kam z konopi, ze mam na taku odpoved dovod a ze som zufaly :)

Slovo stupid som nemyslel ako urazku, skor ako antagonizmus - protiklad slova smart, pricom s.m.a.r.t. je model ako definovat ulohu tak, aby bola efektivne zrealizovatelna a naplnila ciel.

Samozrejme ze moze mat sef opodstatneny dovod aby to zadal takto. Je to krasna uloha pre brainstorming, vedelo by to priniest inovativne a kreativne riesenia. Moja skusenost vsak je, ze dovodom takehoto zadania nie je snaha o motivovanie k zaujimavemu vysledku. Ked tak je to negativna forma motivacie, ktoru neuznavam. Obvykle a vacsinou je to skutocne iba to, ze je sef nekompetentny zufalec, presne taky ako si ho opisala.

Hladanim rieseni, co relativne nestoja ani cent, sa zaoberam poslednych sedem rokov. Take riesenia neexistuju. Vzdy to stoji nejake peniaze, alebo sa to schova v cene prace, pre zamestnanca v najhorsom pripade v jeho nadcasoch... Obvykle viac ako je sef ochotny zaplatit. Nie malo penazi stoji take riesenie vobec vymysliet, nie to ho este realizovat. Za dobry vysledok povazujem, ako to nove riesenie je lacnejsie ako to stare, pripadne aj pri rovnakom rozpocte zabezpeci vyssi vykon, je efektivnejsie. Slabou strankou tychto rieseni je aj to, ze nie su dlhodobo udzratelne. Su obvykle postavene na jedinecnej "myslienke", ktorej energia v kratkom case vyprcha a obvykle ju je treba zacat zivit, na co zase len potrebujes peniaze. Su jedinecne a tym padom neopakovatelne a bez zaruky, kym ich nevyskusas. Otazka je, ci by to uspokojilo aj sefa, ktory zadava ulohu takymto sposobom.

Video (http://www.porada.sk/video#__AUTOKW) toho typka co skakal pod znackou energetickeho napoja volnym padom z vesmiru, bolo podla googlu/youtube jednym z naj videi minuleho roka. Krasny, uspesny priklad viralneho marketingu. Do reklamy nedali ani cent. Ten projekt pripravovali niekolko rokov, mas predstavu co to muselo stat? Na oplatku ziskali medialny priestor v hodnote desiatok milionov dolarov, akoze zdarma. To znamena ze to pre nich nebolo zadarmo, ale ten pomer nakladov,investovanych inde ako priamo do reklamy, priniesol vynimocnu navratnost.

U mna, ten kto ma funkciu a je nekompetentny, nie je sef.
Ale beriem tvoju pripomienku, budem na sefov, aj na nadriadenych nesefov slusny.
Co na to hovoris?
Albe
13.03.14,04:54
ako ste to nakoniec vyriesili?
IvetaH
15.03.14,14:13
Albe, ja som nereagovala na teba. Písala som všeobecne ku všetkým príspevkom. Z nich bola jednoznačne reakcia proti šéfovi. Mrzí ma, že si to vztiahol na seba, pretože tvoj príspevok bol dosť konštruktívny, dal si radu a to bol cieľ.