kačura
06.02.13,10:42
Ak má podnikateľ v živnostenský list na predaj tovaru, ale zároveň aj živnosť na prenájom nehnuteľnosti, platí zvlášť daň z príjmu z prenájmu? Treba to zvlášť vyčísliť v DP? Ďakujem.
Fany
08.02.13,11:37
Živnostník už zaregistrovaný na DÚ (má pridelené DIČ), nemá v ŽL predmet podnikania prenájom nehnuteľnosti, ale začne prenajímať časť budovy, ktorú má zaradenú v majetku firmy, musí sa na tento príjem znovu registrovať na DÚ a musí mať na to predmet podnikania v ŽL?
Zahrnie potom tieto príjmy v DP do živnosti -teda §6 ods.2, alebo do prenájmu ods.3 ?

Ďakujem - potrebujem dosť súrne.
kezeso
08.02.13,12:34
Nie som si istý na 100%, ale od známej som si prenajímal skladové priestory a musela mať k tomu živnost.oprávnenie...spýtaj sa na daňovom úrade.
pozri sem : http://www.podnikam.webnoviny.sk/zoznam-zivnosti/zoznam-volnych-zivnosti-cinnosti-v-oblasti-nehnutelnosti-a-prenajmu/15935
Fany
08.02.13,13:06
No práve že toto nie som si istá ani ja. Lebo ak mám majetok zaradený v podnikaní,môžem s ním podnikať a nemyslím,že by na to bol treba zvlášť predmet v ŽL. Prenajíma sa iba jedna kancelária.
cloe
08.02.13,13:06
Živnostník už zaregistrovaný na DÚ (má pridelené DIČ), nemá v ŽL predmet podnikania prenájom nehnuteľnosti, ale začne prenajímať časť budovy, ktorú má zaradenú v majetku firmy, musí sa na tento príjem znovu registrovať na DÚ a musí mať na to predmet podnikania v ŽL?
Zahrnie potom tieto príjmy v DP do živnosti -teda §6 ods.2, alebo do prenájmu ods.3 ?

Ďakujem - potrebujem dosť súrne.


Pokiaľ nebudete poskytovať aj iné (napr.: stravovanie, stráženie nehnuteľnosti a pod.) než základné služby (napr.: energia, plyn, voda, teplo a pod.) spojené s prenájmom nehnuteľnosti zaradenej v majetku, nemusíte mať na to predmet podnikania v ŽL.
Príjmy z prenájmu zaradíte v DP do príjmov podľa § 6 ods.2.