tomas86
06.02.13,15:00
Zdravím poraďáci,

Potrebujem poradiť. Mám rozbehnutú akciu s jedným zľavovým portálom a neni mi jasné ako vystavovať daňové doklady...

Myslím, že väčšina z nás vie ako funguje spomínaný portál-predaj. Nájdete si na stránke zaujímavú službu, kúpite si ju, vytlačíte kupón a idete si ho niekam uplatniť.

Keď mi príde zákazník s kupónom a povie mi, že chce si dať návštevu u mňa do nákladov, tak mi dá svoje FA údaje, ja mu vystavím FA na sumu 0,00€ s tým, že bola služba zaplatená zálohou, do FA vpíšem aj číslo kupónu a od prevádzkovateľa stránky si vypýtam potvrdenie, že platbu za ten kupón prijali. Je to tak správne?

Moja hlavná otázka je, čo so súkromnými osobami, ktoré si návštevu u mňa do žiadneho účtovníctva nedávajú...??? Músím aj im vystavovať FA so všetkými procesnými úkonmi, ktoré sú napísané v odstavci vyššie? Musím si od každého kto príde s kupónom pýtať meno, priezvisko, adresu atď... ?

Prosím poradte mi, lebo mám z tohto hlavu v smútku...

Aby ste boli v obraze, podnikám v službách, čiže blok, resp. FA odo mňa neslúži ako záručný list k nejakému tovaru. Bolo by protizákonné keby som ľuďom čo tú FA nechcú ju nedával???
Ono celá spolupráca so spomínanou spoločnosťou sa aj tak vyúčtuje fakturou, ktorá bude medzi nami... oni mi vyplatia sumu za predané kupóny, samozrejme mínus ich provízia, túto FA si dám do účtovníctva a hotovo... či nehotovo? :) Musím mať k tej FA priložené aj všetky tie FA na 0,00€ od ľudí čo ju chceli do účtovníctva, aj od tých čo ju nechceli... ???????

Vopred vrelá vďaka za zodpovedanie mojich otázok...
tomas86
07.02.13,08:14
Naozaj nikto nevie?
A dá sa aspoň spraviť to, že v našom FA systéme spravím odberateľa s menom " Súkromný Odberateľ " a na ňho budem vystavovať všetky FA, pre ľudí ktorý nebudú chceť dať návštevu u mňa do žiadneho účtovníctva?