SamuelG
06.02.13,15:06
Pouzivam Evo 3D v praci na snimanie fotiek a videa hlavne vonku v terene. Bohuzial na rozdiel od predchadzajucich mobilov co som mal EVO 3D ma dost problem pri foteni a natacani co i len jemnom protisvetle. Vysledkom su velmi tmave fotky na ktorych niekedy nie je takmer nic vidiet. Prikladam zopar fotiek robenych doma (ktore su este velmi dobre pretoze vonku bolo zamracene a prsalo takze protisvetlo bolo minimalne, druha fotka je dana na ukazku co to spravi ak v zabere neodfotim okno). Bohuzial v terene je to ovela horsie. Keby som fotil oproti slnku alebo co tak nepoviem lenze vela krat mi spravi tmavu fotku alebo video aj napriek tomu ze je uplne zamracene. Ja sa do fotografovania velmi nevyznam preto by som sa chcel spytat ci by mi nevedel niekto poradit co by som s tym mohol robit. Niekedy jednoducho nemam moznost danu vec nasnimat z ineho uhla aby som odstranil vsetko protisvetlo a teda nemam teda sancu ziskat inu ako len uplne tmavu fotku ktora je nepouzitelna.

Foták EVO má nasledovne nastavenia :
1. vyváženie bielej (automaticky, ziarovkove svetlo, ziarivkove svetlo, denne svetlo, zamracene) - ani jedno mi z tohto nepomohlo
2. ISO (automaticky a potom 100 až 800)
3. upravy obrazka ( expozicia, kontrast, nasytenie, ostrost) - popravde tieto neviem vobec pouzivat
4. automaticke vylepsenie
5. autofokus
6. atď (dalsie neuvadzam pretoze urcite nesuvisia s temou)
vlado 33
06.02.13,18:29
Pozerám, že ten tvoj nie je až taká ... Pri fotení ti vyskočí nejaké okno, kde ten mobil meria expozíciu. Zruš autofokus, presuň to okno pomocou ovládača do tmavšieho miesta ale svetlé zase budú prepal. Pokiaľ máš ručné vyváženie expozície, vyváženie skúšaj+ - . Keď fotíš v miestnosti aspoň zapni svetlo, ani ty nevidíš v tme.
vlado 33
06.02.13,19:19
Rada: nikdy nefoť mobilom proti priamemu slnku. Optika môže spáliť snímač. Nájdi si iný uhol, lebo mobil nie je na to stavaný.
sthruska
07.02.13,05:39
To je klasika pri fotení. Musíš merať expozíciu na miestach, ktoré chceš mať zobrazené správne. Ak fotíš napr. v prírode, tak také miesto nenájdeš. Tam sa robí korekcia o dva stupne clony. Ale digitály nevedia spracovať vysoký kontras - takže smola. Buď jedno alebo druhe - viď vlado 33
Marína
07.02.13,07:02
Samo, prečo neskúsiť urobiť nejaké korekcie v grafickom programe? Z týchto fotiek sa ktoviečo vyťažiť nedá ale trochu pomôcť sa tomu dá. Len tak narýchlo som skúsila.
Ak prekáža, že som si to dovolila, na tvoje upozornenie ich hneď odstránim.
KoxXxo
07.02.13,07:09
Mne sa zase zle volá z Nikonu, kde môže byť chyba?
buchač
07.02.13,07:22
....hehehehe....a Flexaret si už skúsil ?...možno sa dovoláš ...
expeeert
07.02.13,07:56
Vo všeobecnosti - ani jeden foťák (snímač) nie je stavaný na fotenie proti priamemu slnku
dalid
07.02.13,12:49
Co sa tyka svetla, taketo je treba vediet fotit aj s fotoaparatom, nie to s telefonom..

Jeden typ ktory tu neodznel - pri foteni v protisvetle sa pouziva aj blesk!
Takze natvrdo zapnut blesk, inak to ho automatike nespusti, kedze polovica snimky ma dostatok svetla a druha nie..
vlado 33
07.02.13,13:43
Môžeš sem hodiť ešte nejaké foto? Mám na mysli tie z vonku lebo nevidí sa mi, žeto môže byť horšie ako tie, čo si poslal. Tieto beriem tak, že mal si málo svetla. Ale vonku by mala automatika urobiť normálnu expozíciu. Čo sa týka toho svetielka akože blesk, ten osvieti asi tak 1,5 m priestoru pred sebou.
viktorviktor
07.02.13,13:59
ešte vyskúšať Horizont, :-)))
viktorviktor
07.02.13,14:06
vyskúšaj zmeniť expozíciu /čas počas ktorého sa sníma, čím väčšie číslo tým kratší čas, ty potrebuješ dlhší čas, môžeš meniť aj citlivosť ale obrázky budú zrnitejšie, vyváženie bielej - tiež je dôležité. je to teplota svetla, jednoducho zmeň vždy jeden parameter, skúšaj
SamuelG
07.02.13,15:29
Dakujem vsetkym za pomoc. Ja samozrejme chapem ze mobil nie je fotoaparat ale jednoducho s mobilmi co som mal predtym som sa s takymto problemom nestretol resp nebol az tak vyrazny ako pri EVO 3D.

Skusal som sa pohrat s fotkami v roznych programoch ci uz PC ako napr. windows picture manager alebo potom androidovych programoch na upravu fotiek a dosiahol som ako take uspechy. S tou expoziciou sa skusim este pohrat pretoze take nastavenie tam mam len som nevedel na co to je.

Taktiez problem v byte som krasne vyriesil tym ze EVO 3D vie zaostrit na konkretny bod ktory mu kliknem na obrazovke takze povacsine ked si v zabere kliknem na dost tmavy bod tak cela fotka sa presvetli - bohuzial toto vonku v terene z nejakeho mne neznameho dovodu nie vzdy funguje.

fotky z terenu som neprilozil lebo som ich mal vsetky v robote a tuto temu som zakladal doma takze som potreboval urobit nejake ukazkove fotky toho stmavnutia v byte.

takze este raz dik :)

este by ste mi mohli ak sa vam chce povedat na co su funkcie kontrast a ostrost :) teda kedy by som ich mal pouzit.
vlado 33
07.02.13,15:47