gina5
06.02.13,16:54
Ahojte!
Firma eviduje staré pohľadávky z roku 2009 a sú postúpené advokátovi (exekútorovi). Koncom roka 2012 firma obdržala vyjadrenie advokáta, že uvedené pohľadávky už nie je možné vymáhať. Opravné položky k nim neboli vytvorené. Tým pádom ich vyradenie môže prebehnúť takto: 546/311? Alebo si musím vytvoriť opravné položky, až potom ich vyradiť?
Ďakujem za odpoveď!
kampari
07.03.13,21:14
Ahojte...ja mám 3 pohľadávky jednej firmy, jedna "mala"4 roky v 01/2012 a ďalšie 4/2012...síce v roku 2010 ich posunul konateľ právnikovi, nech ich rieši právnik. Nejako sa to ale zanedbalo, konateľ si asi naivne myslel, že sa to pohne, ale nič. Minulý týždeň som po tom začala skúmať, dopracovala som sa k exekútorke, ktorej to bolo posunuté ako exekučné konanie v 1/2012 (to bolo uvedené v liste, kt.mi poslala ako vyjadrenie k stavu exekúcie). Teraz neviem ako postupovať.Je možné ich nejako spätne k dátum kedy nastali 4 roky (čiže v januári a apríli 2012) ODPÍSAŤ daňovo, či? Firma mi nikdy nepotvrdila odsúhlasenia, kt. som posiela. A šte jedna vec, v tom liste exekútorka v závere píše, že vzhľadom komu všetckému visí a koľko ďalších exekúcii ma na krku "máme za to, že táto pohľadávka je nevymožiteľná"
Ďakujem