krason
06.02.13,16:35
Ahojte, kamoska si ide zalozit s.r.o. - maserske sluzby.

Ona bude vykonavat aj tuto cinnost, ale s.r.o. nebude mat zamestnancov.

Moze si uplatnit naklady ako konatel cez spolocnost, ked pojde na skoly ohladom maserstva -> jednu skolu ma absolovvanu, ale sa chce este zdokonlait.


Dakujem
Mila123
06.02.13,15:40
kto bude vykonávať masérku? na základe akej zmluvy?
krason
06.02.13,17:22
kto bude vykonávať masérku? na základe akej zmluvy?


No sak prave, ako konatel sa musi zamestnat, kedze bude vykonavat cinnost. Nemoze byt s.ro. bez zamestnanca kedze si to neviem predstavit, ze konatel dava masaz.
danula.s
06.02.13,17:39
Ja by som to nevidela ako problém - jedná sa o klasickú jednosobovú sro, kde spoločník /majiteľ/ je zároveň konateľom. Robí činnosť pre sro bez nároku na mzdu. Peniaze si vyplatí až po zdanení formou podielov. Takto v súčasnosti fičí kopa sro-čiek, ktoré vznikli
prechodom živnosti na právnickú osobu. Myslím si, že aj náklady ak súvisia s činnosťou - sú daňovo uznateľné. Veď si predstav, že založíš sro ako jediný majiteľ /si tam zo zákona zároveň konateľ/a teraz by si si musel vyplácať mzdu a s ňou súvisiace odvody len preto, že tam robíš činnosť . Pre väčšinu takýchto konateľov to môžu byť neúmerné náklady.
krason
06.02.13,17:42
Ja by som to nevidela ako problém - jedná sa o klasickú jednosobovú sro, kde spoločník /majiteľ/ je zároveň konateľom. Robí činnosť pre sro bez nároku na mzdu. Peniaze si vyplatí až po zdanení formou podielov. Takto v súčasnosti fičí kopa sro-čiek, ktoré vznikli
prechodom živnosti na právnickú osobu. Myslím si, že aj náklady ak súvisia s činnosťou - sú daňovo uznateľné. Veď si predstav, že založíš sro ako jediný majiteľ /si tam zo zákona zároveň konateľ/a teraz by si si musel vyplácať mzdu a s ňou súvisiace odvody len preto, že tam robíš činnosť . Pre väčšinu takýchto konateľov to môžu byť neúmerné náklady.

No ja mam s.r.o ale toto mi bolo zvlastne, ze konatel poskytuje masaz a iba ako spolocnik si vyplati z podielu. Ale musi mat prevadzku nie?

A este potrebujem viac nazorov ohladom uznatelnosti nakladov zo skoly, za ktoru bude platit ohladom maserstva. Dakujem
danula.s
06.02.13,17:58
Veď aj školenia a rôzne iné formy zvyšovania kvalifikácie sú daňovo uznateľné, smerodajné je to, či táto kvalifikácia súvisí s fakturovanou /poskytnutou/ činnosťou. Ak súvisí a mala by byť neuznateľná len preto, že konateľ nie je zamestnancom - to sa zasa mne nezdá. Ale rada si prečítam aj iné názory.
danula.s
06.02.13,18:07
Prevádzku určite musí mať. A tie náklady zo školy - to môže byť zaplatené školné, po absolvovaní by som priložila aj nejaké to osvedčenie z ktorého bude zrejmé , že bol absolvovaný naozaj kurz masérstva , ďalej so školou alebo školením súvisiace cestovné náhrady.
Mila123
06.02.13,18:22
Veď aj školenia a rôzne iné formy zvyšovania kvalifikácie sú daňovo uznateľné, smerodajné je to, či táto kvalifikácia súvisí s fakturovanou /poskytnutou/ činnosťou. Ak súvisí a mala by byť neuznateľná len preto, že konateľ nie je zamestnancom - to sa zasa mne nezdá. Ale rada si prečítam aj iné názory.
zvyšovanie kvalifikácie? prehlbovanie áno, ale nie zvyšovanie......je v tom sakra rozdiel.....
krason
06.02.13,18:47
zvyšovanie kvalifikácie? prehlbovanie áno, ale nie zvyšovanie......je v tom sakra rozdiel.....

Konatel je MGR, ale v obore psychologia. Vlastni certifikaty k vykonavaniu masaze. Touto skolou by ziskala titul Bc alebo nieco take a vraj je to z maserstva. Je to v zahranici .
Mila123
06.02.13,18:49
Konatel je MGR, ale v obore psychologia. Vlastni certifikaty k vykonavaniu masaze. Touto skolou by ziskala titul Bc alebo nieco take a vraj je to z maserstva. Je to v zahranici .
napísala som si svoj názor.......
nič viac.....
krason
06.02.13,18:51
Ok dobre, chapem konatela ide na konferenciu, vystavu , prezentaciu ok uznatelne to je. Ale uznat vydavky na skolu cca 3000 rocne ?? to sa mi nepozdava. Lebo ja ja ako konatel mozem ist na skolu IT zdokonalit si vedomosti :))))