Gabca
02.03.06,16:15
Chcela by som poprosit o radu : Živnostnik, platca DPH účtujúci v jednoduchom účtovníctve vystavuje pokladničné doklady - príjmové = tržba z registračnej pokladne a výdavkové = nákup tovaru, réžia a podobne. Musí byť na pokladničnom doklade rozpis - základ, dph, celkom? alebo stačí len celkom suma vydaná, prijatá?
Ďakujem
Kačena I.
02.03.06,15:18
Podľa mňa, keď doklad spacuješ v účtovnom programe, kde všetko rozúčtuješ podľa priložených dokladov, nemusí byť na VPD rozpisaná každá suma. Ja to osobne nerobím.
va1ke
02.03.06,18:11
Ja u platcu DPH rozpisuje aj to DPH na PPD a VPD
lenkak
02.03.06,18:14
STRELEC
02.03.06,18:15
Chcela by som poprosit o radu : Živnostnik, platca DPH účtujúci v jednoduchom účtovníctve vystavuje pokladničné doklady - príjmové = tržba z registračnej pokladne a výdavkové = nákup tovaru, réžia a podobne. Musí byť na pokladničnom doklade rozpis - základ, dph, celkom? alebo stačí len celkom suma vydaná, prijatá?
Ďakujem
Ak napríklad na príjmovom PD - tržby z reg. pokladne nerozpíšeš základ, sadzbu DPH, DPH a sumu celkom, tak ako to dostaneš do peňažného denníka a do zoznamu pre DPH. Detto výdavkové položky!
Treba rozpísať.
Gabca
02.03.06,18:30
ked to učtujem, tak to rozpisujem na zaklad a DPH, len software mi to netlaci v takej forme s rozpisom, ale len celkom sumu. Inak to budem musiet urobit rucne a to ma asi trafi slak!
va1ke
02.03.06,18:34
ja by som si aspoň ručne napísala základ DPH, DPH.