Sarlotka
06.02.13,19:15
Dobrý deň,

potrebujem poradiť ohľadom nesprávnych úhrad na daňový úrad.

Spoločnosť eviduje k 31.12.2012 zle uhradzane platba na danovy urad -
napr. socialne odvody uhradila na danovy urad
neuvadzala spravne predcislie na preddakovu dan
so spravkynou dane sa dohodli na preuctovani platieb a zvysok im vrati danovy urad na ucet

kam tieto pohladavky zauctovat

378 krátkodobe?
Badko
06.02.13,18:35
Dobrý deň,

potrebujem poradiť ohľadom nesprávnych úhrad na daňový úrad.

Spoločnosť eviduje k 31.12.2012 zle uhradzane platba na danovy urad -
napr. socialne odvody uhradila na danovy urad
neuvadzala spravne predcislie na preddakovu dan
so spravkynou dane sa dohodli na preuctovani platieb a zvysok im vrati danovy urad na ucet

kam tieto pohladavky zauctovat

378 krátkodobe?
ja by som ich dala tiež na 378 +analytika
Sarlotka
06.02.13,18:40
dakujem za odpoved a este aj ked trosku mimo temy aj preplatky na ZP by som riesila ja inak ako predchazdajuci uctovnik..

maju tam totiz aj v predchadzajucom roku preplatky tentokrat na zdravotke...predchazajuci uctovnik to ma uvedene nasledovne
priklad
prepladok na ZP 100
zavazok (mzdy december) ZP 300
v suvahe zavazok 336 200

podla mna by v suvahe mala byt pohladavka 100 v aktivach riadok 52
a zavazok 300 v pasivach riadok 114
suhlasite?
Badko
06.02.13,18:50
dakujem za odpoved a este aj ked trosku mimo temy aj preplatky na ZP by som riesila ja inak ako predchazdajuci uctovnik..

maju tam totiz aj v predchadzajucom roku preplatky tentokrat na zdravotke...predchazajuci uctovnik to ma uvedene nasledovne
priklad
prepladok na ZP 100
zavazok (mzdy december) ZP 300
v suvahe zavazok 336 200

podla mna by v suvahe mala byt pohladavka 100 v aktivach riadok 52
a zavazok 300 v pasivach riadok 114
suhlasite?
podla mna je to v súvahe dobre - preplatok - závazok = zostatok 200 - aký stav v salde má ZP
Sarlotka
06.02.13,18:57
takze by ste do dali tak ako predchadzajúci uctovnik

dalo by sa potom tiez argumentovat, ked je na danovom urade preplatok z mylnych platieb ale zaroven zavazky k 31.12. napr z dane z motor. vozidiel, preddavkovej dane za mzdy december 2012 tak by teoreticky tiez mal len zostatok ci uz ako pohladavka alebo zavazok ale voci akej dani - 345,343,342, 341?

no a ked by som to porovnala s uctovanim napr dobropisov ktore nemam k 31.12. uhradené a zaroven mam voci danemu dodavatelovi zavazok tiez uvadzam sumu dobropisov na stranu aktiv suvahy pohladavky a zavazky na strane pasiv suvahy

aky je vas nazor?
Badko
06.02.13,19:09
No na DU pri mylnej platbe- vždy som žiadala písomne o preúčtovanie z jednej dane na druhú tam sa to inak nedá
ale pri ZP
som mala jeden mesiac preplatok a na druhý mesiac som ho odrátala zo závazku - a po telefonáte na ZP -
mi to tak pani čo nás má na starosti odsúhlasila - konečný zostatok sme mali správny
Sarlotka
06.02.13,19:16
No na DU pri mylnej platbe- vždy som žiadala písomne o preúčtovanie z jednej dane na druhú tam sa to inak nedá
ale pri ZP
som mala jeden mesiac preplatok a na druhý mesiac som ho odrátala zo závazku - a po telefonáte na ZP -
mi to tak pani čo nás má na starosti odsúhlasila - konečný zostatok sme mali správny

dakujem naozaj maju tie platby na vsetky urady platene mirnix dirnix
prebrala som ucto v januari a spracovavam cely rok dozadu od januara im posielam prevodné prikazy snad to uz bude vsetko ok..

skusim zavolat na zdravotku a poriesit to... no aj by som urcite chcela mat k tomu aj nejake potrvdenie ci papier ze doslo k zapocitaniu pohladavok a zavazkov voci ZP ..
Badko
06.02.13,19:26
Ja som to riešila takto ako som písala - včera som pozerala saldo v ZP dovera a máme k 31.12. - nulu
nijaké potvrdenie mi nedali, len som vytlačila saldo zo ZP kde je nula - myslím, že to bude ok
Sarlotka
06.02.13,20:10
Ja som to riešila takto ako som písala - včera som pozerala saldo v ZP dovera a máme k 31.12. - nulu
nijaké potvrdenie mi nedali, len som vytlačila saldo zo ZP kde je nula - myslím, že to bude ok

To je super napad s vytlacenim toho salda musim zistit este o ktoru zdravotku ide lebo mam vstup do elektronickej komunikacii momentalne len vseobecnej (inde nema zamestnancov) tak nech sa to aj zuctuje a sparuje a odtrania sa nezrovnalosti...:)

este raz dakujem
Sarlotka
06.02.13,20:15
este mam jednu otazku tiez tak trochu mimo temy ale ved som ju ja zalozila tak mozem :) ja viem najst saldokonto v dovere, vseobecke, socialnej poistovni v elektronickych komunikaciach vzdy priebezne sledujem saldokonta ale v unione v elektronickej komunikaciu som nenasla ? da sa aj tam najst? a ak ano tak kde? :)

dakujem
Badko
07.02.13,13:34
este mam jednu otazku tiez tak trochu mimo temy ale ved som ju ja zalozila tak mozem :) ja viem najst saldokonto v dovere, vseobecke, socialnej poistovni v elektronickych komunikaciach vzdy priebezne sledujem saldokonta ale v unione v elektronickej komunikaciu som nenasla ? da sa aj tam najst? a ak ano tak kde? :)

dakujem

v Unionke som nenašla ani ja