alikmalik
06.02.13,20:58
zanechanie studia-chcela by som sa informovat ohladom zanechania studia, resp.ci ma s tym niekto skusenost, lebo na internete som toho vela nenasla. moja otazka speje hlavne k tomu, ak zanecham studium studentom prestavam byt dnom v ktorom bolo fakulte dorucene pisomne vyhlasenie o zanechani studia. mam v hlave otazniky dneska ma napr.vylucia-mala by som sa ist zaevidovat na urad prace, lenze na urade prace ma nezaeviduju pokial im neprinesiem papier o zanechani studia...informovala som sa na studijnom, ze mi papier pride do 30dni.ale medzi tym si budem musit platit zdravotnu sama?nevie mi niekto poradit?znama mi poradila, ze nemam studium zanechat ale mam vraj pockat kym mi pride papier o vyluceni...lenze to moze aj dlhsie trvat...a len tak sediet doma za papierom...prosim poradte kt.s tym mate nejake skusenosti, dakujem vam
wirgi
06.02.13,20:25
keď sa chceš zaevidovať na ÚP, tak je lepšie počkať ,kým Ti príde papier o vylúčení zo štúdia zatial rodičia budú poberať aj rodinné prídavky a daňový bonus. Potom sa prihlásiš na ÚP a rodič ktory poberá prídavky a uplatňuje daň, bonus musí doniesť oznámenie o vylúčení účtovníčke a zastaviť poberanie rod. prídavkov a daň. bonusu.
alikmalik
09.02.13,19:30
a co sa tyka toho vylucenia tak dnom skoncenia studia je den, v ktorom rozhodnutie o vyluceni zo studia nadobudlo pravoplatnost. to znamena, ze pravoplatnost nadobuda po 15dnoch?