kiw
07.02.13,01:53
Dobry den.

Som momentalne uz dlhsie (niekolko rokov) nezamestnany a chcel by som vediet ako to je s poctom odpracovanych rokov potrebnych na priznanie starobneho dochodku.

Mam sice len 40 rokov ale aj tak ma to zaujima... viem ze treba 15 rokov platit dochodkove poistenie (aj ked toto sa moze este v buducnosti zmenit).

No nie som si isty ze ci sa mi do tych 15 rokov zapocitava aj studium na VŠ pripadne aj na SŠ po skonceni povinnej skolskej dochadzky a tiez rok ktory som bol na vtedy este povinnej zakladnej vojenskej sluzbe.

Viem ze momentalne (myslim od roku 2004) urad prace neplati dochodkove poistenie a aj to ze terajsim studentom sa studium do tych 15 rokov zapocitavat nebude, ale kedze ja som skoncil skolu v roku 1997 (a hned potom som bol rok na vojne a zamestany som bol od novembra roku 1998) myslim ze mne by sa tie roky este pocitat mohli, alebo nie?

Dakujem.
Ferdosondo
07.02.13,05:07
Mam sice len 40 rokov ale aj tak ma to zaujima... viem ze treba 15 rokov platit dochodkove poistenie (aj ked toto sa moze este v buducnosti zmenit).
Dakujem.

Asi sa to započítava.
A čo takto sa skôr zaujímať o zamestnanie?
Jana Motyčková
07.02.13,06:49
Doba sústavnej prípravy na povolanie od 16 rokov veku sa započítava najneskôr do r.2003, ZVS sa započitava.
kopretinka
07.02.13,07:34