dalila78
07.02.13,08:22
Ahojte, poprosila by som o radu, ak valné zhromaždenie teraz schváli rozdelenie zisku za rok 2011 tak, že jednému zo spoločníkov sa vyplatí celý zisk na účet, je možné neskôr mimoriadnym valným zhromaždením, z dôvodu zlých hospodárskych výsledkov v roku 2013, rozhodnúť o vrátení zisku spoločníka? Ďakujem vopred za radu :)
Nandrolon
07.02.13,07:25
o tom silne pochybujem...
Tweety
07.02.13,07:31
Ahojte, poprosila by som o radu, ak valné zhromaždenie teraz schváli rozdelenie zisku za rok 2011 tak, že jednému zo spoločníkov sa vyplatí celý zisk na účet, je možné neskôr mimoriadnym valným zhromaždením, z dôvodu zlých hospodárskych výsledkov v roku 2013, rozhodnúť o vrátení zisku spoločníka? Ďakujem vopred za radu :)
VZ také niečo, že podiel dostane len jeden spoločník, nemôže schváliť. Zisk sa rozdeľuje % podľa podielu spoločníkov.
dalila78
07.02.13,07:49
A ak by bola urobená zmenu SZ, podľa § 123 ods. 1 "Spoločníci majú nárok na podiel na zisku v pomere zodpovedajúcim ich splateným vkladom, ak spoločenská zmluva neurčuje inak"? Skôr mám problém s tým, že by sa už vyplatený zisk vrátil späť do spoločnosti :confused: Ďakujem
Nandrolon
07.02.13,08:03
VZ také niečo, že podiel dostane len jeden spoločník, nemôže schváliť. Zisk sa rozdeľuje % podľa podielu spoločníkov.

Ako je teda možné že v podniku formou "družstva" si 3 ľudia podelia zisk, ktorý vyprodukuje firma napr. s 1000 zamestnancami, pričom podlieha povinne každoročnému auditu ???
PS: tí 3-ja nie sú majitelia, sú iba zamestnancami so štatútom "zamestnávateľa". Družstvo má povedzme 6000 členov s členskými podielmi, ktorí defakto nedostávajú zo zisku nič.