zuzluc
07.02.13,10:24
Dobrý deň, prosím Vás, nikde v zozname voľných živností a ani v zozname viazaných živností neviem nájsť "Pestovanie priesad". Chcela by som pestovať priesady, či už zeleninové, alebo kvetinové a tie potom predávať vo svojom obchode (živnosť na maloobchod už mám).

Prosím Vás, pod akým predmetom podnikania je možné realizovať "Pestovanie priesad"? A je to voľná alebo viazaná živnosť?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
kopretinka
07.02.13,09:39
takto konkrétne to ani nebude.....skús poľnohospodárstvo,záhradníctvo....hľadaj týmto smerom
zuzluc
07.02.13,09:48
1.1

Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve

Poznámka:
V rozsahu živnostenského oprávnenia nie je možné vykonávať poľnohospodársku, rastlinnú a živočíšnu výrobu.



1.1.1

Vyžínanie trávy, výrez nežiaducich krovín.



1.1.3

Vykonávanie parkových, sadových a záhradných úprav s výnimkou krajinno-architektonických sadovníckych diel.



1.1.4

Údržba, montáž a prevádzkovanie závlahových systémov a melioračných zariadení.



1.1.5

Poskytovanie služieb poľnohospodárskou technikou (strojmi, mechanizmami a náradím).



1.1.6

Sušenie dekoračných rastlín.



1.1.7

Pozberové úpravy rastlinných komodít.



1.1.8

Pestovanie a rozmnožovanie akvarijných rastlín.



1.2

Pestovanie, spracovanie a obchodovanie s chránenými rastlinami
zuzluc
07.02.13,09:51
ja som to aj hľadala a nič iné okrem Poskytovania služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve som nenašla. A tam sa nič nepíše o pestovaní rastlín. Len o pestovaní akvarijných rastlín. A neviem či sa tým rozumie len pestovanie akváriových rastlín?
kopretinka
07.02.13,10:02
ja som to aj hľadala a nič iné okrem Poskytovania služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve som nenašla. A tam sa nič nepíše o pestovaní rastlín. Len o pestovaní akvarijných rastlín. A neviem či sa tým rozumie len pestovanie akváriových rastlín?

http://www.podnikam.webnoviny.sk/zoznam-zivnosti/zoznamy-zivnosti-komplet/22387

Pri voľných živnostiach neexistuje taxatívny zoznam ohlasovacích živností. Teda záujemca o podnikanie môže na území SR uviesť aj iné označenie. Podmienkou však je, aby bola pri takomto postupe dodržaná požiadavka účinnosti a zrozumiteľnosti predmetu podnikania, ktorá je rozhodujúcim kritériom pri posudzovaní označenia živnosti v správnom konaní.
korela
07.02.13,10:04
Najlepšie ti poradia priamo na Živnostenskom úrade, alebo im napíš. A bude to správne.
sroservis
08.02.13,18:01
niekde zapisuju vyroba zahradnickeho a sadovnickeho materialu, alebo priamo zahradnicke sluzby, pestovanie priesad patri do cinnosti samostatneho hospodariaceho rolnika, tj zrejme vam staci len ohlasenie na obecnom urade