denda1
07.02.13,13:24
Dobrý deň, som ekonémka v škole a potrebujem zistiť či môžem viesť tanečný krúžok.Ďakujem
martina0203
07.02.13,12:37
myslím že na krúžok netreba nejaké papiere...ak ide o to.... teda aspoň u nás to tak nieje....
GabiZ
07.02.13,12:37
Áno môžete.
GabiZ
07.02.13,12:38
myslím že na krúžok netreba nejaké papiere...ak ide o to.... teda aspoň u nás to tak nieje....

V prípade, že by bol krúžok financovaný zo vzdelávacích poukazov, tak je potrebné tam viesť pedagogickú dokumentáciu.
martina0203
07.02.13,12:39
môže byť, mi to financované nemáme bohužial....je to v náplni práce.....
GabiZ
07.02.13,12:41
Preto som uviedla tento spôsob financovania, lebo podlieha kontrole a v prípade kontroly teraz už z obvodného úradu, odboru školstva (predtým KŠÚ) sa kontroluje aj pedagogická dokumentácia. Môže ju kontrolovať aj inšpekcia.
martina0203
07.02.13,12:46
dakujem, dobre vedieť....
denda1
12.02.13,11:10
Ak by som to mala ako neped.pracovník platené zo vzdelávacích pouk. musím vypracovať plán práce a viesť dochádzku alebo ešte niečo?
Katy a R
12.02.13,11:14
Preto som uviedla tento spôsob financovania, lebo podlieha kontrole a v prípade kontroly teraz už z obvodného úradu, odboru školstva (predtým KŠÚ) sa kontroluje aj pedagogická dokumentácia. Môže ju kontrolovať aj inšpekcia.

Ako to funguje pri krúžkoch - že "na vlastnú päsť"? Je to tiež takto kontrolované - alebo to vôbec nie je možné robiť?
Sabadka
12.02.13,15:42
a musí byť splnená aj podmienka 60 hodín na žiaka, ináč sa krátia financie v nasledujúcom roku
GabiZ
13.02.13,06:05
Dobrá poznámka, áno, toto musí byť splnené.
GabiZ
13.02.13,06:12
Ak by som to mala ako neped.pracovník platené zo vzdelávacích pouk. musím vypracovať plán práce a viesť dochádzku alebo ešte niečo?

Áno, treba viesť záznam o práci v záujmovom útvare, kde sa uvádza dochádzka žiakov a tiež činnosť, ktorá sa vykonáva. Viac Vám to priblíži vzor, ktorý prikladám v prílohe.
GabiZ
13.02.13,06:35
Ako to funguje pri krúžkoch - že "na vlastnú päsť"? Je to tiež takto kontrolované - alebo to vôbec nie je možné robiť?

Nie, nie je to takto kontrolované, pretože tieto krúžky zabezpečuje škola a spravidla (podľa skúseností učiteľov) túto činnosť vykonávajú veľmi často "zadarmo" po vyučovaní. Naviac ide o dobrovoľné navštevovanie týchto krúžkov zo strany žiakov a tu sa nesleduje tých 60 hodín záujmového vzdelávania ako pri tých krúžkoch, kde idú financie zo vzdelávacích poukazov. Napríklad aj pri kontrole takýchto krúžkov sa kontrola nezameriava na žiakov a ich dochádzku, pokiaľ neodovzdali vzdelávací poukaz. Sleduje sa len dodržanie podmienky 60 hodín u tých žiakov, ktorí VP odovzdali a tým pádom aj či bol krúžok vedený tak, ako je zapísané v dokumentácii, či tam prebiehala činnosť, ktorá bola v pláne, či je vedená dokumentácia, ktorú som uviedla a pod. Samozrejme že aj u žiakov, ktorí boli PN je absencia v tomto prípade ospravedlnená a berie sa to potom tak, akoby na krúžku bol, čiže splnil podmienku 60 hodín. U ostatných krúžkov sa to nesleduje, tam hlavne ale treba dbať na dodržanie BOZP, lebo deti sú zverené v tom čase osobe, ktorá krúžok vedie a je vtom čase za ne zodpovedná.