IvetaH
07.02.13,16:54
Ahoj,
klientovi prišlo penále za neskoré úhrady od SP od roku 2007. Pozerala som to a celý problém je, že mal na sociálke nahlásený výplatný termín 15. dňa a v skutočno vyplácal 30. dňa. A z toho mu vyšli oneskorené úhrady vpodstate každý mesiac 15 dní.
Rozmýšľam, čo s tým. Myslíte, že stačí vydokladovať, že mzdy bola vyplácaná 30. alebo rovno zaplatiť a nezabíjať čas s odvolaním?
Ďakujem
Mila123
07.02.13,16:01
zaplaťte penále a zmeňte si dátum výplaty......
Pepa
07.02.13,16:12
Ahoj,
klientovi prišlo penále za neskoré úhrady od SP od roku 2007. Pozerala som to a celý problém je, že mal na sociálke nahlásený výplatný termín 15. dňa a v skutočno vyplácal 30. dňa. A z toho mu vyšli oneskorené úhrady vpodstate každý mesiac 15 dní.
Rozmýšľam, čo s tým. Myslíte, že stačí vydokladovať, že mzdy bola vyplácaná 30. alebo rovno zaplatiť a nezabíjať čas s odvolaním?
Ďakujem
Treba podať odvolanie s tým, že mzdy sa "skutočne" vyplácajú x-tý deň v mesiaci a dátum výplat, ktorý bol nahlásený je omyl. K odvolaniu prilož doklady, ktoré preukazujú skutočný deň výplaty. Ak nepredložíš tak ťa vyzvú. Musia to "riešiť".
IvetaH
07.02.13,16:16
zaplaťte penále a zmeňte si dátum výplaty......

Veď už skoro dva roky nemá zamestnancov. Mne ide o to, či má šancu na odpustenie alebo zníženie, lebo je to prácne a mám dosť inej roboty. A ak je bez šance, zbytočne sa s tým budem zatoto. Ešte nikto nemal podobný problém?
Monika Kováčová
07.02.13,16:19
Ak máš veľa roboty a nechce sa ti to, rozmýšľaj cestou, čo ti z toho kápne... O akú suma sa jedná, aká bude tvoja odmena za spracovanie odvolania a následného odpustenia atď...
Pepa
07.02.13,17:16
Veď už skoro dva roky nemá zamestnancov. Mne ide o to, či má šancu na odpustenie alebo zníženie, lebo je to prácne a mám dosť inej roboty. A ak je bez šance, zbytočne sa s tým budem zatoto. Ešte nikto nemal podobný problém?
Isteže má šancu na odpustenie. Ak vie preukázať skutočný deň vyplácania miezd nevidím problém. Monika ti to pekne napísala - ak to stojí za to choď do toho, ak nie kašli na to.
IvetaH
07.02.13,17:26
Holky moje zlaté, díky za diskusiu. Nekápne mi za to ani koruna, poviem mu, čo má urobiť, ale ja mu to robiť nebudem. Ja ho robím iba tento rok, a fakt je ťažký termín na také veci.
Prajem pekný večer