abcd.kates
08.02.13,09:34
1, ja ako SZČO si chcem objednávať stravné lístky, na faktúre je suma za SL, ďalej suma za poplatok, balné poštovné, a potom je na toto aj 20% dph, a suma celkom. Niekde som ale čítala, že ja ako platiteľ dph si nemôžem odrátať dph na tieto SL. Je to pravda?

2,od ktorej spoločnosti ma ako SZČO vyjdu stravné lístky najlacnejšie? (myslím nižší poplatok, poštovné, balné .. atď)
veronikasad
08.02.13,08:38
1. SZCO nemá nárok na odpočet DPH z man.poplatku.
2. Vyžiadaj si ponuku na tebou predpokladaný odber od jednotlivých predajcov gastrolístkov a porovnaj.
Dada
05.03.13,16:12
A môže si dať SZČO do výdavkov poplatok, balné, poštovné súvisiace s nákupom stravných lístkov?
veronikasad
05.03.13,16:16
A môže si dať SZČO do výdavkov poplatok, balné, poštovné súvisiace s nákupom stravných lístkov?
môže, ale ak je platitelom DPH, na odpočet DPH nárok nemá.
Zuzy
26.03.13,11:56
Dobrý deň, keď SZČO nemá dostatok príjmu, aj vtedy musí kúpiť stravné lístky? Alebo to nie je tak ako u zamestnancov, že musí kúpiť?
Alebo je to len spôsob, ako znížiť základ dane?
Za odpovede ďakujem
Zuzy
30.03.13,08:55
Dobrý deň, keď SZČO nemá dostatok príjmu, aj vtedy musí kúpiť stravné lístky? Alebo to nie je tak ako u zamestnancov, že musí kúpiť? Alebo je to len spôsob, ako znížiť základ dane? Za odpovede ďakujem
Dobrý deň, vedel by niekto podať vysvetlenie, ďakujem
kn-alka
30.03.13,08:58
Dobrý deň, keď SZČO nemá dostatok príjmu, aj vtedy musí kúpiť stravné lístky? Alebo to nie je tak ako u zamestnancov, že musí kúpiť?
Alebo je to len spôsob, ako znížiť základ dane?
Za odpovede ďakujem

U SZČO nie je povinnosťou kupovať si stravné lístky, je to len na jeho vlastnom rozhodnutí.
zanetka68
30.03.13,09:17
Podnikateľ má nárok na 100% výšky stravného pre časové pásmo od 5-12 hod. Cena stravného lístka na každý odpracovaný deň je momentálne max. 4,00 eur za SL. Ak nekupuje stravné lístky a chce si uplatniť stravné do výdavkov, musí inak preukázať výdavky na stravovanie - doklad o nákupu jedla v stravovacom zariadení, apod. Súhlasím, že nárok na odpočet DPH v tomto prípade SZČO, aj ak je platiteľ DPH, nemá.
zamborskyjan
03.04.13,01:53
Podnikateľ má nárok na 100% výšky stravného pre časové pásmo od 5-12 hod. Cena stravného lístka na každý odpracovaný deň je momentálne max. 4,00 eur za SL. Ak nekupuje stravné lístky a chce si uplatniť stravné do výdavkov, musí inak preukázať výdavky na stravovanie - doklad o nákupu jedla v stravovacom zariadení, apod. Súhlasím, že nárok na odpočet DPH v tomto prípade SZČO, aj ak je platiteľ DPH, nemá.

Ak nekupuje stravné lístky a chce si uplatniť stravné, môže si uplatniť diety vo výške 4,00 € v časovom pásme od 5-12 h. Potom to ide do výdavkov, sl. cesty, kt. ovplyvnujú základ dane.
zanetka68
03.04.13,10:35
presne tak, ako si uviedol zamborskyjan :)
Tweety
03.04.13,10:37
Ak nekupuje stravné lístky a chce si uplatniť stravné, môže si uplatniť diety vo výške 4,00 € v časovom pásme od 5-12 h. Potom to ide do výdavkov, sl. cesty, kt. ovplyvnujú základ dane.
Je to všetko pekné, ale nedá sa to kompenzovať. Nárok na stravné, diéty má len pri pracovnej ceste.