allgreen
08.02.13,11:00
Dobrý deň,prosím vás viete mi niekto vysvetliť prečo niektoré vysoké školy požadujú prihlášku (tlačivo) len od jednej Firmy? konkretne Š*vt??? podľa mna, sú s firmou dohodnutý a budúcim žiakom kážu kúpiť konkretne prihlášky. Je na to nejaký zakon,paragraf alebo niečo ? Ved aj žiadost do zamestnania môže byť napísaná aj rukou.
Inak,robim v papiernictve,teda predávam aj prihlášky a neviem čo mam tým ludom povedať ked si pýtajú š*vtácke prihlašky
Mila123
08.02.13,10:11
Dobrý deň,prosím vás viete mi niekto vysvetliť prečo niektoré vysoké školy požadujú prihlášku (tlačivo) len od jednej Firmy? konkretne Š*vt??? podľa mna, sú s firmou dohodnutý a budúcim žiakom kážu kúpiť konkretne prihlášky. Je na to nejaký zakon,paragraf alebo niečo ? Ved aj žiadost do zamestnania môže byť napísaná aj rukou.
Inak,robim v papiernictve,teda predávam aj prihlášky a neviem čo mam tým ludom povedať ked si pýtajú š*vtácke prihlašky
pobavila si ma.....
ako spájať žiadosť o prijatie do zamestnania a prihlášku na štúdium na VŠ spolu nikdy by ma nenapadlo.......
a prihlásiť sa na štúdium na VŠ na kanc. papieri????? to nemyslíš vážne!!!!!

odporúčam aby ste Vy ako papiernictvo nakúpili ševťácke tlačivá (ak si ich raz zákazník žiada iba tie, tak iba tie budem predávať.....)
alebo preštudovať zákon o VŠ.....

lebo ak je raz v pokynoch na prijatie na štúdium uvedené, že chcú na takom tlačive, ja ako matka budúcej VŠ nebudem špekulovať prečo áno, prečo nie a nevystavím dieťa riziku neprijatia prihlášky z dôvodu, že nespĺňa všetky náležitosti......,
allgreen
08.02.13,10:32
Milá Mila, ako mamina vysokoškoláčky skús dcére kúpit prihlášku od ševtu a takú obyčajnú u nás, rozdiel je len v jednom malinkom obrázku,logu.
U nás v meste tento obchod nieje, najbližšie 20 km. Ďalej obyčajná prihláška stojí o hodne menej.
V minulosti som sa pokúšal komunikovať so ševtom ale kvôli vysokým cenám som od toho odstúpil.
A keď som porovnával prihlášku na VŠ a žiadoť do zamestnania,išlo mi o princíp, to ťa asi nenapadlo...
Mila123
08.02.13,10:35
Milá Mila, ako mamina vysokoškoláčky skús dcére kúpit prihlášku od ševtu a takú obyčajnú u nás, rozdiel je len v jednom malinkom obrázku,logu.
U nás v meste tento obchod nieje, najbližšie 20 km. Ďalej obyčajná prihláška stojí o hodne menej.
V minulosti som sa pokúšal komunikovať so ševtom ale kvôli vysokým cenám som od toho odstúpil.
A keď som porovnával prihlášku na VŠ a žiadoť do zamestnania,išlo mi o princíp, to ťa asi nenapadlo...

ako myslíš......ak nepredávaš ševťácke, nepredáš žiadne......
allgreen
08.02.13,10:43
minulí rok sa nám predali všetky tak som ich objednal toho roku viac, a preto ma to štve,ale nevadí ostanú k roku
Mila123
08.02.13,10:45
správne je minulý rok.....
allgreen
08.02.13,12:22
slovenčina mi nikdy nešla...
misoft
08.02.13,15:01
Môj názor: to že vysoké školy požadujú prihlášky len od ***** a ostatné považujú za neplatné, i keď spĺňajú všetky kritéria - to je v rozpore zo zákonom, nakoľko som nikde v zákone nenašiel paragraf, ktorý to určuje a je to diskriminácia - toto by sa malo dozvedieť ministerstvo, akreditačná komisia a za takéto "podmienky" by som ja osobne týmto VŠ akreditácie rovno odoberal.
Mila123
11.02.13,20:36
dnes som s mladšou dcérou vypĺňala prihlášky na VŠ, musím podotknúť ani jedna univerzita na SK (tie, kt. sme podávali, UPJŠ KE a UK BA) nežiadala podávať prihlášku na tlačive ševtu......
nakoniec je elektronická forma prihlášky (platí iba pre KE) lacnejšia na poplatku o 10 € tak sme vypĺňali tie elektr.......

mal si si zistiť, ktorá VŠ žiada výlučne ševťácke tlačivá, pozrieť si na ich stránke podmienky prijatia uchádzača o štúdium a mohol by si s tým možno aj niečo......