jeha
02.03.06,17:38
vypoved-koniec starosti ?



ajobs
02.03.06,16:43
vypoved-koniec starosti ?



V pripade ukoncenia pracovneho pomeru zo strany zamestnanca sa koncia vsetky pripadne neprijemnosti s byvalym zamestnavatelom ?
Moze zamestnavatel nejako postihovat byvaleho zamestnanca a ziadat od neho napr. nahradu skody sposobenu nedbalostou zamestnanca sudnou cestou ? V pripade ze zamestnanec nemal podpisanu ziadnu dohodu o zodpovednosti a ukoncil prac. pomer vypovedou, ma byvaly zamestnanec stale dovod na obavy ? Co ak zamestnavatel dostane v buducnosti napr. pokutu z danoveho uradu , moze to nejako vymahat od byvaleho zamestnanca ak ten nemal podpisanu ziadnu zodpovednost ? Plati tam nahrada skody podla zakonnika prace do vysky 3 platov alebo to moze byt aj viac ? Prosim mozete ma nejako upokojit ? Napriek tomu ze som ukoncila pracovny pomer, pretoze sa mi nepacili pomery vo firme , stale mam obavy z byvaleho zamestnania, je to normalne ? ( alebo sa len zbytocne trapim z obavy moznych danovych kontrol v byvalej firme ? )


Nemusíš sa trápiť.
ajobs
02.03.06,16:51
uz dva mesiace pracujem na inom mieste, no moje byvale miesto mi neda spat. a nemozu ma zalovat ? v nijakom pripade ? ani do vysky 3 platov ? dakujem velmi pekne

A mali by prečo ťa žalovať ????:eek:
JankaO
02.03.06,16:52
uz dva mesiace pracujem na inom mieste, no moje byvale miesto mi neda spat. a nemozu ma zalovat ? v nijakom pripade ? ani do vysky 3 platov ? dakujem velmi pekne

Zadali ste rovnaký dotaz v dvoch témach. Skúste sa pozrieť aj sem http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=20948
STRELEC
02.03.06,17:27
ako to mam opravit, najprv mi to nechcelo prijat temu vobec a potom doslo k tomuto, chcem to opravit a neviem akoTeraz sme asi mimotemy :D :D . Požiadať SS-kou moderátora, či sa to nedá "zlepiť dohomady", resp. prípadne vymazať nehodiace sa.
STRELEC
02.03.06,18:30
Odpoveď na SS-ku: Nie vždy ukončením pracovného pomeru končí aj zodpovednosť za škody spôsobené počas trvania pracovného pomeru. Najčastejšie sa zrejme vyskytujú veci majetkové. Iné ako majetkové "nevyplávu na povrch" najmä aj preto, že zamestnávateľ už nemá na bývalého zamestnanca priamy dosah. Ak by mal pocit, že mu vznikla škoda, môže dôjsť sice k uznaniu tejto škody bývalým zamestnancom dobrovoľne, ale v inom prípade už musí takúto prípadnú škodu uplatniť výlučne cestou súdu a aj podať súdu potrebné dôkazy. Len málokedy sa bývalý zamestnávateľ tak nasrdí na bývalého zamestnanca, že tak aj urobí.

Niekedy však veľa škody narobí pokazenie povesti zamestnanca, bývalý zamestnávateľ môže mať kontakty na nového zamestnávateľa a toho zneistí. Ale to už je ozaj v rovine všeobecnejších úvah. Viac-menej som sa snažil Ťa realisticky ukľudniť. Bol by som rád, ak sa mi to podarilo, hoci sa mi nezdá, že by si mala celkom čisté svedomie. Ako keby si sa niečoho obávala. Možno je to na niečo dobré. Človek sa učí bohužiaľ aj na vlastných chybách, napr. bohužiaľ aj ja :)