FCArsenal
08.02.13,17:48
Dobry den prajem,

Odoslal som balik na dobierku. Pri vyplnani potrebnych nalezitosti som vsak zbrklo vyplnil sek a neuvedomil som si, ze udaje som zadal naopak (odosielatel som bol ja a adresat dotycna osoba), postarka ich takisto neskontrolovala. Kedze sa mi peniaze za dobierku po takmer dvoch tyzdnoch nevratili, podal som reklamaciu na poste. Oznamili mi vsak, ze v pripade, ak peniaze dotycny prevzal, cize vyplatil sek a peniaze sa mu vratili, zavazky posty voci obom stranam tym zanikaju. V pripade, ak by peniaze neprevzal (co je vsak v tomto pripade nepravdepodobne), na zaklade reklamacie sa mi vratia spat. S dotycnym sa pokusam skontaktovat, bohuzial bezvysledne. Doplatil som tymto padom na svoj omyl.
Chcem sa preto spytat na Vas nazor, ci je mozne celu vec posunut dalej a riesit pravnou cestou (napriklad ako neopravnene obohacovanie) alebo len prijat danu skutocnost.
Velmi pekne dakujem za Vase rady a postrehy.
Mila123
08.02.13,16:55
o koľko si prišiel?
FCArsenal
08.02.13,16:56
60 eur za display a lavesnicu
jess
08.02.13,17:19
Myslím, že sa môžeš s nimi rozlúčiť :-( ... keď zákazník nereaguje .... mne sa stalo to isté, ale šlo o 200 Eur ... našťastie som mala seriózneho zákazníka a peniaze mi vrátil

toto je veľmi malá suma na to, aby si to riešil právnou cestou ...môj názor
misoft
08.02.13,18:04
Ber to ako vstupný poplatok do oblasti "samokontrola". Tu je jasný príklad dvakrát meraj a raz rež!
Nabudúce už nebudeš zbrklo vypisovať, ale aj kontrolovať.
mareko
08.02.13,19:15
Ak ti ich dotyčný dobrovoľne nevráti, nič nezmôže, budeš sa musieť s nimi rozlúčiť :-(.
Ja som tak raz blbo vyplnila adresu (iba ulicu som poplietla) prišla som na to asi štvrť hodiny po podaní na pošte a čuduj sa svete, pošta "nesmie" vydať zásielku naspäť odosielateľovi ani v takomto prípade. Musela som čakať kým ju "nedoručia" tých 18 dní a potom zaplatiť opäť celé poštovné za vrátenie a ďalšie poštovné za opätovné odoslanie. Našťastie osôbka, ktorá si balík u mňa objednala, ho bola ochotná prijať aj
s takým časovým zdržaním. Ja som však platila 3 x poštovné :-(.
Takže tu nič nevybavíš...za chyby sa platí :-(