Ingrid Ondruskova
08.02.13,19:04
Mala by som na vás prosbičku, určite budú vedieť odpovedať učitelia alebo milovníci literátúry:
moja dcéra 3iačka sa má zúčastniť horemenovanej súťaže, ktorá je zameraná na slovenské povesti, pani učiteľka odkázala rodičom, aby našli pre dieťa niečo vhodné, len sranda je v tom, že povesť má byť vo forme básne:o, už som z toho na nervy, zatiaľ som vygooglila M.Rúfusa, utekala do miestnej knižnice požičala od tohto autora 3 knihy, už listujem celú večnosť, ale som nič vhodné nenašla...ani v jednej básni nie je pointa, že by sa jednalo o povesť k nejakému konkrétnemu miestu..pekne prosím...poraďte niečo konkrétne...ďakujem vopred...:)
avez
09.02.13,05:28
Mnohokrát som sa zúčastnila okresného kola tejto súťaže, ale nikdy som nepočula deti I. stupňa prednášať povesť vo forme viazanej reči. Samozrejme, existujú aj povesti vo forme básne, ale vôbec to nie je podmienkou. Porota uprednostňuje kratšie texty zo Slniečok alebo iných detských časopisov.
Ingrid Ondruskova
09.02.13,07:40
ďakujem za názor, veľmi si to cením, v pondelok pôjdem opäť do knižnice prelistovať staré Slniečka, dobrý nápad....