Gabriela Horváthová
02.03.06,18:25
Dobrý večer,

mám taký problém, že jeden náš priateľ bol zamestnaný aj doma
(4 mesiace) aj v zahraničí (8 mesiacov). V zahraničí si zaplatil daň.
Musí podať DP?
- Aký typ DP A alebo B ?
- aké potvrdenie potrebuje aby mohol vyplniť DP ?
- manželka ja na materskej dovolenke, dcéra sa im narodila 9.12.2005, môže žiadať o daňový bonus na dieťa? A v akej sume?
- momentálne pracuje v zahraničí
- ak musí podať DP pod akým číslom má uviesť príjem zo zahraničia?

Vopred Vám veľmi ďakujem.
gigi
Milan Benka
02.03.06,18:21
Gabriela Horváthová
02.03.06,18:33
Benka,
veľmi si mi pomohla.
100 x vďaka.
gigi
mysimis
02.03.06,18:38
ja som si tiež pozrela odporúčaný príspevok, ale ja mám taký problém, že nemám potvrdenie z Írska o platení dane, ale mám len výplatné pásky. Neviete mi poradiť čo s tým?
Gabriela Horváthová
02.03.06,20:01
ja som si tiež pozrela odporúčaný príspevok, ale ja mám taký problém, že nemám potvrdenie z Írska o platení dane, ale mám len výplatné pásky. Neviete mi poradiť čo s tým?

Miška,
ja by som sa opýtala na DÚ, možno, že už mali takýto problém.

gigi
Marína
02.03.06,21:12
Predpokladám, že na výplatnej páske je uvedený aj celkový príjem, celkové odvody a celá zrazená daň. Použi poslednú výplatnú pásku z r. 2005. Mám ten istý problém, že syn zamestnávateľ do dnešného dňa nevydal P45/P60 a tak som sa dohodla s DU, že použijem tú výpl. pásku. Buď sa dohodni aj Ty, alebo rovno ako doklad prilož k daňovému priznaniu kópiu výpl. pásky. Je to tiež vypovedajúci doklad. Príjmy podľa Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia sú aj tak vyňaté. Horšie to bude v r. 2006, pretože neviem ako je to v írsku, ale vo Veľkej Británii končí účtovný rok k 1.4. a z toho dôvodu nebude na výpl. páskach k 1.1. počiatočný stav. Ak by znova nemal P45 alebo P60, tak k DP priložím znova kópiu tej istej pásky s poznámkou priznané v r. 2005 a poslednú z účtovného obdobia, urobím rozdiel a ten priznám.