CeliaMirco
09.02.13,10:37
Dobrý deň poraďáci,

nemám v tom jasno a ani moja ekonómka sa s tým ešte nestretla. Za reklamu na Facebooku miniem ročne stovky eur, ale neviem, ako si to mám dať do účtovníctva. Nedostávam žiadne faktúry, iba email o zaplatení. Dokonca mi známa vravela, že sa to asi ani nedá, lebo facebook je zahraničná firma, ale neviem čo je na tom pravdy.

Za každý postreh a radu ďakujem.
Rozalka
09.02.13,10:07
Ak to funguje tak, ako na Google, potom musíš mať faktúru. Záleží od toho, či si pri zadaní (objednaní) zaškrtol možnosť podnikateľ. Ak áno, potom si to mal-mala "samozdaniť"
CeliaMirco
19.02.13,10:00
Možnosť podnikateľ som zaškrtol a vyplnil som údaje firmy, no čo znamená "samozdaniť" a ako sa to realizuje je pre mňa záhadou :) v každom prípade ďakujem za radu
Rozalka
19.02.13,18:26
Možnosť podnikateľ som zaškrtol a vyplnil som údaje firmy, no čo znamená "samozdaniť" a ako sa to realizuje je pre mňa záhadou :) v každom prípade ďakujem za radu
Ak si zaškrtol podnikateľ, to znamená, že služby kupuješ z iného členského štátu (ktorého?). Pred prvým prijatím služby z iného štátu EÚ sa treba registrovať na DPH podľa § 7a.
Zahraničný dodávateľ služby ti bude faktúry posielať bez dane, samozdanenie znamená, že z faktúry prijatej za poskytnuté služby si v tuzemsku vypočítaš DPH. Tým, že sám nie si platiteľom dane, túto DPH si nemôžeš odpočítať, preto ju musíš zaplatiť. Takže žiadna sranda to nie je!
CeliaMirco
14.04.13,10:58
ďakujem :)
Ankaa7
11.09.13,00:11
Viete mi prosím podariť presný postup akým spôsobom prebieha samozdanenie? Kde nájdem tlačivo, ktoré musím vyplniť? A ako často? Mám v pláne mesačne minúť na FB reklamu cca 100 Eur. Ako postupovať? Ďakujem.