riuska
09.02.13,22:01
Potrebujem poradiť ako mám postupovať a čo urobiť, aby som za minulý rok odovzadala a urobila všetko čo treba:
Mám si podať ročné zúčtovanie dane alebo danove priznanie, keď som bola na PN do 28.1.2012, potom som mala pol roka materskú a od septembra beriem iba rodičovský príspevok. Pýtam sa aj preto, lebo som bola na PN od 25.7.2011, počas toho obdobia nám krachla firma a od októbra 2011 som vlastne nezamestnaná. Bola som si zobrať na sociálke aj na úrade práce potvrdenia za minulý rok a manžel dal kópie v zamestnani a teraz neviem, čo mám robiť.
a_je_to
09.02.13,21:17
Podľa popisu nemusíš robiť nič, pretože si nemala príjmy podliehajúce dani, iba príjmy oslobodené. Manžel si môže uplatniť aj plnú nezdaniteľnú časť na manželku pri ročnom zúčtovaní,alebo v priznaní.
Xanti
09.02.13,21:46
Podľa popisu nemusíš robiť nič, pretože si nemala príjmy podliehajúce dani, iba príjmy oslobodené. Manžel si môže uplatniť aj plnú nezdaniteľnú časť na manželku pri ročnom zúčtovaní,alebo v priznaní.
Zadávateľkin manžel nemôže si uplatniť celú NCZD na manželku .. môže len rozdiel NCZD -PN -MD ... nezavádzaj
riuska
10.02.13,09:11
Velmi pekne dakujem za odpovede :)