pizzanoel
10.02.13,10:53
Ahojte,

robím si jednoduché účtovníctvo. Momentálne riešim pokladňu Elcom50 TE cash(el.žurnál). Vedeli by ste mi prosím poradiť ako takýto žurnál vytlačiť?
Na stranke elcom som našla videonavod podla ktoreho som si nainstalovala programy na vycuc zurnalu... tuež som isla cez pokladnu vytlacit zurnal. Chcela som ho ulozit na sd kartu.
Pokladna mi vypisala ziaden zurnal, volna pamet 100% a program to iste...

Viete mi povedat preco mi pokladna neukazuje ziaden zurnal, ked sa celu sezonnu na nej blokovalo? on sa neuklada automaticky?

Ďakujem
srska
10.02.13,10:22
HOTLINE: 0901 713 010 a 0901 713 020 (dostupnosť 7:00 - 19:00)
pizzanoel
10.02.13,10:41
už to mam...prišla som nato :)že ma to skor nenapadlo...všetko to bolo uložene na SD karte preto mi to ukazovalo 0 zaznamov lebo v pameti pokladne sa to nenachadzalo.....
calimero1
10.02.13,14:24
už to mam...prišla som nato :)že ma to skor nenapadlo...všetko to bolo uložene na SD karte preto mi to ukazovalo 0 zaznamov lebo v pameti pokladne sa to nenachadzalo.....

Presne tak. Mam Elcom 150TE Flexy a pokladna je od vyroby nastavena tak, ze zurnal za kazdy den automaticky ulozi na SD kartu a pamat v pokladni vycisti.
Treba si ten zurnal z karty pre istotu pravidelne zalohovat, aby sa v pripade jej poruchy nestratili vsetky data.

Je smutne, ze vacsina predajcov pokladni na taketo dolezite veci neupozorni svojich zakaznikov. Ked som kupoval kasu, predali mi ju takym stylom ako rozky v Tescu. Bez nejakeho poucenia alebo zakladneho zaskolenia. Pytat som sa musel na vsetko ja. A dokonca na par mojich otazok v suvislosti s prevadzkou kasy mi bud nevedeli odpovedat vobec, alebo mi poskytli skreslene informacie.