pavúčik
03.03.06,06:10
Ahojte, prosím Vás, nemá niekto tlačivo, ktorým si môžem vyžiadať od DÚ daň vrátenú zamestnancom z vlastných prostriedkov (pri ročnom zúčtovaní) a tlačivo na vrátenie daňového bonus?
sway
03.03.06,05:56
Ahojte, prosím Vás, nemá niekto tlačivo, ktorým si môžem vyžiadať od DÚ daň vrátenú zamestnancom z vlastných prostriedkov (pri ročnom zúčtovaní) a tlačivo na vrátenie daňového bonus?

Daňový bonus - je na tomto linku - stiahni si ho http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=32

tá moja príloha je akási málo čitateľná - treba si ju zväčšiť;)
Kristína
03.03.06,05:57
Súčasťou niektorých programov vraj je aj také tlačivo. Ja však účtujem len pomocou excelovských tabuliek, tak som napísala klasickú žiadosť o vrátenie preddavkov na daň zo závislej činnosti, priložila som k nej kópiu RZ a dala som si potvrdiť prevzatie tejto žiadosti na DÚ.
pavúčik
03.03.06,06:05
Nie je mi celkom jasné, akú kópiu RZ ?
sway
03.03.06,06:13
Nie je mi celkom jasné, akú kópiu RZ ? ročného zúčtovania preddavkov;)
sway
03.03.06,06:16
ročného zúčtovania preddavkov;)


OPRAVA vložila som nové:
Tu je tlačivo a jeho pokračovaním je tá žiadosť - sú to len 2 riadky
Dada
03.03.06,06:18
Tu je tlačivo a jeho pokračovaním je tá žiadosť - sú to len 2 riadky

To máš ale ešte staré tlačivo. :confused:
sway
03.03.06,06:30
OPRAVA vložila som nové:
Tu je tlačivo a jeho pokračovaním je tá žiadosť - sú to len 2 riadky


opravila som to aj v predošlom príspevku - dík za upozornenie :p toto je nové - v prílohe
Aňuška
03.03.06,06:51
Prikladám žiadosť o vrátenie preplatku z RZD.
pavúčik
03.03.06,11:12
A čo v prípade, keď mám približne 200 zamestnancov, ročné zúčtovanie som robila v mzde za január (z preddavkov na daň) a teraz v mzde za február tiež z preddavkov. Rozumiem tomu dobre, že teraz si môžem taktiež ponížiť odvod preddavkov a o zvyšok peňazí požiadať DÚ ?
Ako mám predložiť RZ za toľkých zamestnancov ? Nestačí len ročné hlásenie s disketou, na ktorej mám celý požadovaný súbor - všetky údaje ako na RZ ?
Aňuška
03.03.06,13:23
Ja som prikladala len sumárny prehľad podľa zamestnancov -
Meno, RČ, Úhrn príjmov, Poistné, Zdaniteľná mzda, Vypočítaná daň,
Preddavok, Preplatok Sk alebo Nedoplatok Sk.

/OLYMP má v dokumentoch šikovnú zostavičku /"Ročný prehľad
zúčtovania preddavku na daň podľa pracovníkov"/.

V ročnom hlásení nemáš údaj o ročnom zúčtovaní dane, máš tam len
údaj o zrazených preddavkoch, takže to asi nebude stačiť.
pavúčik
06.03.06,07:40
A ak nemám takúto zostavu, mám vypisovať ručne všetkých 200 zamestnancov? Čo ak pošlem len žiadosť o vrátenie dane ?
Janka6685
25.04.06,15:30
Takže, ak vyplatím zamestnancom ich preplatky na dani za rok 2005 vo výplate za marec, daňový úrad požiadam o vrátenie tejto sumy poníženej o daň z príjmu zamestnancov z tejto výplaty a daňový bonus a to na tačive od Aňušky?
Janka6685
25.04.06,15:51
Alebo to urobím zvlášť a pošlem tlačivo na vrátenie daňového bonusu plus tlačivo na vrátenie dane z r. 2005?
lenkak
25.04.06,18:44
Na bonus zvlášť tlačivo, na vrátenie preplatku zvlášť tlačivo.
Paula
25.04.06,18:51
A ak nemám takúto zostavu, mám vypisovať ručne všetkých 200 zamestnancov? Čo ak pošlem len žiadosť o vrátenie dane ?
Zostavu by si mal mať i vtedy, keby si o nič nežiadal, môj názor.
Aspoň v jednoduchej tabuľke s uvedením mena, vypočítaných preddavkoch, zrazených preddavkoch a rozdielu (+ či -).
Janka6685
25.04.06,19:24
Na bonus zvlášť tlačivo, na vrátenie preplatku zvlášť tlačivo.

Ďakujem:) .
Janka6685
25.04.06,19:45
Btw, to môžem použiť to tlačivo od Aňušky?

Čo znamená táto veta v tlačive? -
Preplatok na dani vrátený zamestnancom bol v takej výške, že ani do konca decembra 2006 ho nie je možné vysporiadať spôsobom uvedeným v par. 38 odst. 6 Zákona o dani z príjmov.
Paula
25.04.06,20:08
Btw, to môžem použiť to tlačivo od Aňušky?

Čo znamená táto veta v tlačive? -
Preplatok na dani vrátený zamestnancom bol v takej výške, že ani do konca decembra 2006 ho nie je možné vysporiadať spôsobom uvedeným v par. 38 odst. 6 Zákona o dani z príjmov.

O preplatky na dani si môžeš ponižovať odvod zrazených preddavkov až do ich výšky viac mesiacov po sebe a týmto spôsobom "rozpúšťania" preplatkov nebudeš odvádzať DÚ nič. Môže však nastať situácia, kedy je preplatok veľmi vysoký a ty tušíš, že ani do konca decembra 2006 sa ti preplatok nepodarí celý použiť....... takže už skôr požiadaš DÚ o preplatenie preplatku:)
Janka6685
25.04.06,20:21
O preplatky na dani si môžeš ponižovať odvod zrazených preddavkov až do ich výšky viac mesiacov po sebe a týmto spôsobom "rozpúšťania" preplatkov nebudeš odvádzať DÚ nič. Môže však nastať situácia, kedy je preplatok veľmi vysoký a ty tušíš, že ani do konca decembra 2006 sa ti preplatok nepodarí celý použiť....... takže už skôr požiadaš DÚ o preplatenie preplatku:)

Bežne žiadam každý mesiac o vrátenie daňového bonusu, lebo je vyšší ako daň, takže toto bude môj prípad a požiadam, aby mi to vrátili naraz.

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a dobrú nôcku:) .