zlatica.turisova
10.02.13,20:40
Aké potrebujem doklady k môjmu daňovému priznamiu, ak si chcem, uplatniť nárok na daňový bonus ore nezamestnaného manžela. Manžel je nezamestnaný od 1.3.2012. Zdá sa mi že mi niečo musia dať na UPSVaRe, kde sa chodí manžel hlásiť. Ale presne neviem, ako sa tie doklady volaju.
Ďakujem za odpoveď
Zlata
Mila123
10.02.13,19:41
Aké potrebujem doklady k môjmu daňovému priznamiu, ak si chcem, uplatniť nárok na daňový bonus ore nezamestnaného manžela. Manžel je nezamestnaný od 1.3.2012. Zdá sa mi že mi niečo musia dať na UPSVaRe, kde sa chodí manžel hlásiť. Ale presne neviem, ako sa tie doklady volaju.
Ďakujem za odpoveď
Zlata
kde bol od 01 01-28 02 2012?
Katy a R
10.02.13,20:15
Aké potrebujem doklady k môjmu daňovému priznamiu, ak si chcem, uplatniť nárok na daňový bonus ore nezamestnaného manžela. Manžel je nezamestnaný od 1.3.2012. Zdá sa mi že mi niečo musia dať na UPSVaRe, kde sa chodí manžel hlásiť. Ale presne neviem, ako sa tie doklady volaju.
Ďakujem za odpoveď
Zlata
Nárok na daňový bonus na manžela nie je ;):D - ale môžeš si uplatniť NČZD na manžela . Dôležitý je jeho príjem. Ten treba uviesť do DP.
Z ÚPSVaR nepotebuješ žiadne potvrdenie (ak myslíš evidenciu)
napr tu pozri http://www.porada.sk/t209175-danove-priznanie-odpocitatelne-polozky-na-manzelku-pri-materskej.html#post2242399 aj viac tém nájdeš ..

http://www.porada.sk/t209329-podat-danove-priznanie-alebo-si-ma-manzel-uplatnit-nezdanitelnu-ciastku-prosim-poradte.html#post2244254
veronikasad
10.02.13,21:50
Aké potrebujem doklady k môjmu daňovému priznamiu, ak si chcem, uplatniť nárok na daňový bonus ore nezamestnaného manžela. Manžel je nezamestnaný od 1.3.2012. Zdá sa mi že mi niečo musia dať na UPSVaRe, kde sa chodí manžel hlásiť. Ale presne neviem, ako sa tie doklady volaju.
Ďakujem za odpoveď
Zlata
Ak poberal dávku v nezamestnanosti, vyžiadaj si zo SP potvrdenie o jej výške. Mal príjem za 01-02/12 ? (za príjem sa považuje aj príp. nemocenské).

Doklady neprikladáš k DP, ponecháš si ich pre svoju potrebu.
zlatica.turisova
11.02.13,11:44
Manžel v januári pracoval riadne na pracovnú zmluvu (na neurčitú dobu)- ale vyplatený ho nemal- Zamestnávateľ ho podviedol- neplatil za neho ani poistné do zdravotnej poisťovne. Vo februári mu na konci mesiaca oznámil, že pracoval celý mesiac na dohodu- a zároveň mu dal výpoveď k 1.3.2012.Teda aj za február sme museli platiť poistné do zdr. poisťovne. Teda u toho zamestnávateľa pracoval december 2011, január a február 2012 a príjem žiadny.Len na papieri je vyčíslená suma, ktorú mu dlhuje.
zlatica.turisova
11.02.13,11:45
Nárok na podporu z UPSVAru nemal, pretože mu chýbalo pár mesiacov platenia poistného v nezamestnanosti.
zlatica.turisova
11.02.13,11:48
Všetkým veľmi pekne ďakujem za odpovede- pomohli mi.Do môjho zamestnania odnesiem papier, kde je vyčíslená suma "imaginárného" zárobku a aj doklad, koľko sme platili do zdravotnej poisťovne?
Katy a R
11.02.13,13:34
Všetkým veľmi pekne ďakujem za odpovede- pomohli mi.Do môjho zamestnania odnesiem papier, kde je vyčíslená suma "imaginárného" zárobku a aj doklad, koľko sme platili do zdravotnej poisťovne?
keby si si prečítala čo píšeme - a aj linky, čo som ti pripla - tak vieš, že do tvojho zamestnania netreba nosiť žiadny " papier":confused: ...
veronikasad
11.02.13,13:37
Všetkým veľmi pekne ďakujem za odpovede- pomohli mi.Do môjho zamestnania odnesiem papier, kde je vyčíslená suma "imaginárného" zárobku a aj doklad, koľko sme platili do zdravotnej poisťovne?
Zlatica, ak mzda nebola vyplatená do 31.1.2013, zamestnávatel by ti mal opraviť to potvrdenie o príjme.
zlatica.turisova
13.02.13,11:03
Dobrý deň!
jasom čítala, čo ste mi pripojili a zistila som, že mne do práce netreba žiaden papier.Ale je tam napísané aj to, že ostáva pri mne ako doklad.
Na manželku si môžete odrátať len rozdiel medzi NC a jej príjmom. Ak mala príjem menší ako NC 3644,74.
Postup 3644.74 - príjem- poistné= NC
Dobre teda, ale ja ak nemám papier o zárobku- v januári mal akože mzdu 360 eur a v februári ako na dohodu ani neviem. Najhoršie na tom je, že akurát dnes som sa dozvedela, že manželov bývalý zamestnávateľ sa presťahoval do Francúzka.Takže peniaze, doklady a všetko je v nedohľadne. Podotýkam firma nie je v konkurze- akože existuje.