martm001
10.02.13,23:20
Zdravim,
FO nepodnikatel predal SZCO urcity pocet suciastok spolu za 450 Eur cez kupnu zmluvu, suciastky ziskala FO nepodnikatel darovanim za odvoz, teda neboli jeho osobnym majetkom. Spada toto pod prilezitostny prijem a FO nepodnikatel nemusi toto uvadzat v danovom priznani?
Medzi príjmy z príležitostných činností patrí určite príjem zo zberu lesných plodov, odvoz nepotrebného papiera a železa do zberných surovín a pod.
V tomto pripade sa nejedna o zberne suroviny, ale je tu ista podobnost - ide o nepotrebne, nepouzitelne suciastky ktore vie SZCO zhodnotit inym sposobom.
Vopred dakujem za odpoved.
ilona
11.02.13,05:44
Nie nemusí to uvádzať v daňovom priznaní.
ekofin
16.02.13,11:26
Ja mám problém takýto. Má niekto skúsenosti s firmou Leonides? Tá rozposiela teraz potvrdenia o výške vyplatených odmien za rok 2012. Prišlo mi potvrdenie o výške vyplatenej provízie za rok 2012 na čiastku 24 eur. Musím podávať daňové priznanie? Ja som totiž požiadala zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane. Ďakujem veľmi pekne.
Mila123
16.02.13,11:34
Ja mám problém takýto. Má niekto skúsenosti s firmou Leonides? Tá rozposiela teraz potvrdenia o výške vyplatených odmien za rok 2012. Prišlo mi potvrdenie o výške vyplatenej provízie za rok 2012 na čiastku 24 eur. Musím podávať daňové priznanie? Ja som totiž požiadala zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane. Ďakujem veľmi pekne.
na základe akej zmluvy bolo vyplatených 24€?
ekofin
20.02.13,15:19
Nie je to zmluva. Mám len akúsi kartu, keď nakupujem v určitých obchodoch, tak určité percento z tých nákupov mi potom na konci roka príde na účet. Neviem teraz teda, či to mám dávať do ostatných príjmov, alebo do § 6 ( tu mi to vôbec nepasuje, lebo neviem pod aký odstavec by som to dala. Je to podľa mňa príležitostný príjem, ale tie sú tiež do výšky 500 eur oslobodené? Takže by som asi to daňové podávať nemusela.