levika26
11.02.13,10:49
začiatkom januára sme mali na našom firemnom aute nehodu. servis nám vystavil FA na 1001,94 + 200,39 DPH. sme platcovia DPH. servisu zaplatíme 166€ spluúčasť a dph. zvyšok poistovna. ako mám zaevidovať faktúru ? a kde zaúčtujem spoluúčasť?
Mila123
11.02.13,09:56
začiatkom januára sme mali na našom firemnom aute nehodu. servis nám vystavil FA na 1001,94 + 200,39 DPH. sme platcovia DPH. servisu zaplatíme 166€ spluúčasť a dph. zvyšok poistovna. ako mám zaevidovať faktúru ? a kde zaúčtujem spoluúčasť?
faktúru zaeviduješ v celkovej cene....
DPH je nárok na odpočet
a 166 € je VOZD
fa odpíšeš zo záväzkov ( bez zápisu do PD) , vtedy ak dostaneš z poisťovne doklad o likvidácií poistenej udalosti....
junes
19.02.13,21:14
Pred nedávnom v nejakom inom prispevku tu na porade som sa dočítala iný postup - celá faktúra od opravcu VOZD, samozrejme DPH odviesť, a po obdržaní krycieho listu tento dať ako POZD. Keďže ale v skutočnosti nedošlo k peňažnému presunu, tak by to bol problém.

Postup, ktorý uvádza Mila 123 sa mi celkom pozdáva, ibaže účtovný softvér, ktorý používam, mi zrejme nedovolí odpísať zo záväzkov niečo bez zápisu do PD. Aspoň pred 2-3 rokmi to nebolo možné, tak sa musím opýtať ...