Zdenuša
11.02.13,09:52
Dobrý deň, prosím vás neviete mi poradiť, kde by som sa dopátrala kontaktu na svojho zamestnávateľa?
Spoločnosť, pre ktorú som pracovala prevzal iný majiteľ, a nakoľko som bola v tom čase na MD, neukončil mi PP ako všetkým ostatným. Momentálne je to týždeň, čo mala dcéra 3 roky a ja potrebujem ukončiť PP a nemôžem sa na nového majiteľa nakontaktovať, na SP majú tel. číslo neaktuálne a vo všetkých registroch je nový majiteľ uvedený bez tel. kontaktu. Ak by ste mali ešte nejaký nápad, budem vďačná.
PS. Nerada by som cestovala cez celú SR do sídla spoločnosti a zistila, že tam nikoho niet.
veronikasad
11.02.13,08:54
Ak vieš adresu, pošli žiadosť o ukončenie prac.pomeru poštou. Inak - v zmysle Zákonníka práce si mala ukončenie RD oznámiť mesiac vopred.
Zdenuša
11.02.13,09:05
tiež som rozmýšľala nad tou žiadosťou, že pošlem....a čo sa týka toho oznámenia zamestnávateľovi, až teraz sa mi podarilo vôbec dopátrať, kto je mojím aktuálnym zamestnávateľom, nakoľko starých zamestnancov prevzala iná firma ale bez tých na RP, MD a PN, takže som volala a hľadala na nete veľmi dlho, kým som sa k tomuto konečne dopátrala.
Zdenuša
11.02.13,09:18
včera som to zistila a nechci vidieť môj účet za telefón, ako ma všade odpinkali :-(
Dokonca som položila v jednej spoločnosti priamu otázku, že kto je mojím zamestnávateľom, tam mi povedala ochotná pani, že oni o ničom nevedia a keď som bola neodbytná, tak povedala, že oni robili len zmluvy a musím sa pýtať inde.... proste takto sprosto klamať...
vieraaaa
11.02.13,09:22
Ženy na MD, resp. rodič. dovolenke pri ukončení činnosti firmy zostávajú v starej firme (ak sa ich chce stará firma zbaviť), ktorá je "v likvidácii" - a týmto pracovný pomer ukončuje likvidátor, alebo ním poverená osoba. Aspoň ja som takýto postup zažila.
Zdenuša
11.02.13,09:33
pri ukončení firmy mi na vedenie pobočky, kde som pracovala prišla výpoveď, nebola však na moje meno (bolo skomolené), tak som ju na odporúčanie právničky nepodpísala a teraz mám problém vôbec niekoho zohnať.
Dúfam, že ak napíšem výpoveď, že mi ju aj niekto podpíše.
Zdenuša
11.02.13,09:34
pri ukončení firmy mi na vedenie pobočky, kde som pracovala prišla výpoveď, nebola však na moje meno (bolo skomolené), tak som ju na odporúčanie právničky nepodpísala a teraz mám problém vôbec niekoho zohnať.
Dúfam, že ak napíšem výpoveď, že mi ju aj niekto podpíše. Ďakujem vám
ivka70
11.02.13,09:55
pri ukončení firmy mi na vedenie pobočky, kde som pracovala prišla výpoveď, nebola však na moje meno (bolo skomolené), tak som ju na odporúčanie právničky nepodpísala a teraz mám problém vôbec niekoho zohnať.
Dúfam, že ak napíšem výpoveď, že mi ju aj niekto podpíše. Ďakujem vám

A z coho usudzujes, ze si stale este zamestnana?
si v ZP a SP prihlasena? A prihlasil ta nejaky novy zamestnavatel?

Vzhladom na to, ze ti prisla vypoved, ktoru si neprevzala, co ti radila potom pravnicka dalej?
Len neprevziat tu vypoved a to je vsetko?

A ty chces teraz aku vypoved napisat? Komu?
Ved uz tyzden si mala pracovat. Ak by si aj bola zamestnana, ze ten tyzden mas absenciu ... nie?