ZDENIELA
11.02.13,11:11
Mám dilemu. SZČO má maloobchodnú predajňu. Do 12/2011 som do centrálnej pokladne zapisovala tržby mesačne, podľa mesačnej uzávierky.
Teraz máme však fiškál a neviem ako pokračovať od 01/2012?
Keďže sa mesačná uzávierka už nerobí, iba denná a tá vynuluje stav v ERP pokladni na nulu, tak prevádzať túto tržbu denne do centrálnej pokladne?
A zároveň aj každodenný vklad hotovosti previesť z centrálnej pokladne do ERP - i keď to bude osobný vklad podnikateľa? Ako toto účtovať? Ďakujem
ZDENIELA
13.02.13,17:57
Nejaké nápady??? Vďaka
fortunka
13.02.13,18:15
Ja to robim tak ze mi kazdy mesiac exportuju subor s dennymi uzavierkami a uctujem to nadalej ako mesacnu trzbu, ked som to uctovala po jednom dni bol z toho chaos a zle sa mi to kontrolovalo... takto raz prebehnem export a ked je ok zalozim do pokladne ako prijmovy doklad ku koncu mesiaca...
ZDENIELA
14.02.13,13:31
To znie rozumne a aj mne sa zdá byť prehľadnejšie evidovanie mesačných tržieb...
No ešte by som rada vedela, čo s tým vkladom hotovosti do ERP a po uzávierke každodenným výberom hotovosti? Môžem to nechať proste tak a neúčtovať o tom (to asi takto nepôjde...) veď reálne je to tak, že SZČO každé ráno vloží hotovosť do ERP zo svojej peňaženky a každé poobede si hotovosť z ERP zas vloží do svojej peňaženky ...
Budem vďačná za Vaše názory
fortunka
14.02.13,15:48
Ja nemam ziadny vklad ani vyber do ERP, proste mam tuto erp trzbu sucastou kompletnej pokladne, nepreucovavam nic na nulu, preco aj.. predtym som to tiez nikdy nerobila. Ked je vela hotovosti vlozia mi to na ucet, alebo sa za to nakupuje tovar. A v tomto smere nevidim, ze by sa nieco zmenilo. Realne to nikdy nebude, lebo pravdepodobne podniaktel ani nema oddelenu penazenku od firemnej (to si aj pisala)... cize je to taka "akoze pokladna", hadam ju nebudem kazdy den vecer nulovat a potom rano pekne davat osobny vklad :) Okrem ERP mame este iny hotovostny tok a to su veci co sa v hotovosti nakupuju mimo a to uz teda nema ako clovek ustriehnut a denne upravovat. Ja to robim mesacne, aj cislovanie pokladne a aj upravu zostatu (spotrebu, vklady a pod.)